Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Apám arra is...

Mit lehet tenni? Apám arra is megjegyzéseket tesz, hogy meddig tv-zek.

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista láy vagyok, még a szüleimmel élek. Nem tudok még elköltözni. Jelenleg elég stresszes, nyugtalan, feszült vagyok, nehéz perióusban van az életem, amit a vizsgadőszak és apám is tetéz.


Elég nehezen alszom el, az elmúlt időszakban tv-re alszom el, időkapcsolóra állítom a készüléket. Amúgyis 'későn' alszom el, de a tv miatt apámnak feltűnőbb (a két szobát egy üvegezett ajtó választja el, amit lesötétítettem, de így is minimálisan átszűrődik a fény).


Reggelente mindig megjegyzéseket tesz, hogy 'megint sokáig fent voltál', 'megint meddig tv-ztél', 'sokáig ment a tv-d este' és még sorolhatnám. Nem az áramszámla miatt piszkál, mert a gèpe folyamatosan bekapcsolt állapotban van.


Hiába engedem el a fülem mellett, marhára idegesít, ès ezt is folyamatosan mondja, nem ért a szóból.



2017. jan. 18. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezt en sem szerettem amikor a szuleimmel laktam😀

Tolem is mindig megkerdeztek,hogy meddig voltam fent meg mikor keltem fel.

Ne piszkalasnak fogd fel csak egyszeruen csak hogy mondjom valamit azert mondja,de mond neki,hogy arra alszol el es kesz

2017. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen válaszokkal próbálkoztál már, hogy:

"Valóban."

"Tényleg."

"Igazán remek a megfigyelőképességed."

"Úristen! Fogalmam sincs, hogy történhetett ez meg."

"Az UFO-k. Tuti az UFO-k voltak."

Természetesen ezeket attól függően alkalmazhatod, hogy mennyire közvetlen a viszonyotok. Felesleges vele leállni vitázni, vagy magyarázkodni, egyszerűen felnőtt módjára közöld vele a tényt, amit ő maga is észrevett: hogy valóban sokáig tv-ztél.

Egyébként nem lehet, hogy zavarja, és addig ő sem tud aludni, amíg villog a tv-d? Próbálj meg jobban lesötétíteni, vagy valami más alvási praktikát kitalálni - mondjuk citromfű tea lefekvés előtt, vagy meleg mézes tej és valami nyugtató zene. Nekem ezek segítettek stresszes időszakban. Ja meg a sport, nem tudom, sportolsz-e valamit, de én mindig nyugodtabban alszok, és kipihentebben ébredek, ha aktívan sportolok.

2017. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
És azt megpróbáltad már mondani neki, amit ide leírtál? Elalszol a tévére és pont. Mit izgatja ezen magát?
2017. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Tegyel az uvegajtora egy pokrocot, ami teljesen learnyekolja. Hallgasd a tv-t fejhallgatoval. Esetleg magat a tv-t forditsd masfele, ha megoldhato.

Es dolgozz azon, hogy elkoltozzhess :)

2017. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van a faternak. Ha amúgy is zűrös, feszült vagy, a tv csak még rásegit.
2017. jan. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Stresszes vagy, és apukád aggódik, hogy nem alszol rendesen. Mekkora egy mocskos állat!
2017. jan. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
A tv villanó fényei bizonyítottan ártanak az idegrendszernek. Erről már nem egy tanulmány készült. A te érdekedben változtasd meg alvási szokásod!
2017. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az élet a komfort zónádon kívül kezdődik. Ideje lenne elkezdeni.
2017. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aggódik érted,és férfiből van.Nen mondja hogy kislányom

miért nem tudsz aludni/de mért nem mondja/éjjelente?

Az apámmal nem beszéltünk semmiről sem ez lehet az én hibám is.22 éve meghalt tudom ,hogy szeretett,de sose mondta.

2017. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mizu?
2021. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!