Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a helyzet, hogy anyukámmal...

Az a helyzet, hogy anyukámmal nem mondhatom épp "barátnőiesnek" a viszonyomat. Mit csináljak? Hogy beszéljek vele?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rosszban, de olyan jóban sem, hogy igazán jól el tudjunk beszélgetni.

Nagy tabu nála a sex, és szerintem még a szerelem is. Van egy barátom már több mint egy éve, de még most is olyan nem is tudom milyen. Nem azzal van a baja, aki a barátom hanem azzal hogy egyáltalán van, s miért megyek vele ide oda stb...Nálunk ritkán vagyunk, mert állandóan beszól nekem valamit miután elment a barátom. De olyan is van hogy közben bejön a szobába s olyan cselei vannak hogy hátast dobok. pl filmet nézünk s bejön s megkérdi meddig tart még. vagy egyik nap nem működött az óra a tv tetején képes volt bejönni és beállitani hogy lássuk hány óra...ezen kivül nyugton sem lehetünk, mert már egy csókot is szóvá tesz, egyik alkalommal a barátom ölében ültem és azért is megkaptam...járkál be a szobába, mégcsak nem is kopog...

ellentétben barátom nyukájával aki nagyon szeret engem és állandóan a kedünkben jár, sosem zavar ha fennt vagyunk, elfogadott.

Édesanyámmal pedig nemtudom mit csináljak...agyrém:(

pedig 18 éves vagyok...


2008. okt. 11. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg megbeszélni vele - először kettesben.

Mondd el neki, hogy mi volt a gondod a legutóbbival. Ne vegyél elő 100 esetet, csak 1-2-t - és mondd meg, mi volt ott a baj.

Kérdezd meg, hogy miért zavarja egy csók? És miért, ha a fiúd ölébe ülsz? Nincs annál jobb ilyenkor, szerintem...


És azt is, hogy mégis mit gondol: nem kellene kedveskednetek egymásnak? Irigyli tőled az örömet, mert neki nincs? Ezért zavar meg állandóan? Vagy miért?


Vagy arra gondol, hogy egy csók után 3 nappal már egymásnak is fogtok esni?


Mondd meg, hogy 18 évesen már vagy annyira felnőtt, hogy önállóan is tudjál viselkedni. És azt is, hogy természetesen mindent megbeszélsz vele - a maga helyén. NEM akkor, amikor éppen a fiúddal vagy.

2008. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kimaradt az a rész, hogy több mint egy éve vagyok a barátommal, úgyhogy már igazán megszokhatta volna a tényt.

Ő nem nagyon jár sehova és nem mondanám, hogy sok barátja van...talán ez a baj.

Megbeszélni a dolgokat nem nagyon tudom vele, mert akkor az van hogy ne oktassam én őt ki, tudja mit illik és mit nem, aztán az a rész jön hogy a mig az ő kenyerét eszem...

Nem vagyok egy flegma alk aki nem beszélek vele tisztességesen...sőt jótanuló vagyok...segitek itthon is. úgyhogy igazán nem értem...:(

2008. okt. 11. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondd meg, hogy ennyi idő alatt már kb. 1000 alkalmatok lett volna bármire.

Tényleg fontos, szembesítsd vele: ezzel az állandó rajtaütéssel azt szeretné, hogy megutáld a szexet? Gondolkozzon el rajta.

Mondd el neki, hogy ha kíváncsi, nagy vonalakban elmondod, mik történtek (néha tényleg nem árt... bár, ha már egy éve együtt vagytok, nagy gond nem lehet). De hagyja abba ezeket a rajtaütéseket. Ő hogy szeretné, hasonló esetben? Mikor együtt van az apáddal, akkor időnként beugranál valamiért?


Amúgy mondd meg neki, hogy nem fogod örökké az ö kenyerét enni. De rajta is múlik, milyen hamar fogsz leszakadni a szülői házról. Ha szeretné, hogy hamarabb, akkor folytassa. De kicsit udvariasabban fogalmazz...


Édesapáddal milyen a viszonyod? Vele meg lehet beszélni ezeket? Akkor itt az ideje!


Amúgy adsz már haza pénzt? Az lendíteni szokott a dolgokon.

És remélem, a megfelelő alkalommal védekeztek is?


Végül, még egy megoldás: ha ennyire prűd, és te viszont nem félsz kockáztatni, akkor egyszer 'rajtakaphatna' titeket erősen hiányos öltözetben. Modjuk csak alsónemű mindkettőtökön. És viselkedjetek természetesen: vagyis méla csodálkozással nézzétek, ahogy bejön, és ne takarjátok el magatokat.

Utána biztos változni fog a helyzet... csak kérdés, merrefelé.

2008. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát apukámmal jóban vagyok, mondjuk úgy hogy ő nem szól bele a dolgokba, és a világért sem jön be mikor itt van a barátom...

Nem hinném ,hogy az a megoldás hogy félmeztelenül vagyunk mikor bejön, mert még a barátomon verné le a dolgot...Én nem hiszem hogy nem jut el neki az hogy szeretnénk néha kettesben lenni és igen is egy év után történhetne már valami köztünk. (még nem feküdtünk le...)

Nem adok haza pénzt még, idén végzek a sulival...

nyáron nem akart elengendi sátorozni a párommal, akkor azt mondtam ha leakarnék feküdni vele, akármikor megtudnám tenni, hogyha csak ennyi a problémája. végül elmentünk, és utána megkérdezte hányan aludtunk egy sátorban:D

Ő igy volt nevelve, de gondolom neki is rossz volt, akkor most miért teszi ezt velem. (mamám esküvő előtt kérdezte meg tőle, hogy van e valami kérdése...)

Köszi a válaszokat:)

2008. okt. 11. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hát apukámmal jóban vagyok, mondjuk úgy hogy ő nem szól bele a dolgokba, és a világért sem jön be mikor itt van a barátom..."

Akkor vele beszélj. Mondd meg neki ezeket, és főleg azt, hogy nem akarsz megundorodni a szextől. Nem akarsz úgy élni, hogy majd 10 év múlva, ha a férjed le akarja húzni a bugyidat, előbb gyorsan körülnéztek, hogy nincs-e véletlenül az ajtó mögött. Ezt így el lehet mondani neki is, hátha elgondolkozik rajta.


"Nem hinném ,hogy az a megoldás hogy félmeztelenül vagyunk mikor bejön"

Én is csak legeslegvégső esetben gondoltam... akkor, ha már képes vagy akár elköltözni is, ha még erre sem térne észhez.


"Ő igy volt nevelve, de gondolom neki is rossz volt, akkor most miért teszi ezt velem. (mamám esküvő előtt kérdezte meg tőle, hogy van e valami kérdése...)"

Mondd meg neki, hogy nem kell ugyanazokat a hibákat elkövetnie, mint az anyjának. Ha neki rossz volt - miért legyen neked is rossz? Le akarja verni rajtad, amit annak idején kapott?


Változik a világ, és ma már lehet, sőt kell is nyíltan beszélni a dolgokról. Ez sokkal jobb, mint a régi, elhallgatós módszer.

2008. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom, köszönöm
2008. okt. 11. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a barátomnál lennék,ugyanis ott nem zavarnak.Max beköszönnék anyámnak.Az ilyet úgyse lehet megbeszélni vele,az meg nem állapot hogy nem tudjátok elengedni magatokat,mert ki tudja mikor tör rátok.Szerintem ha együtt akartok lenni,akkor ne nálatok legyetek,nem éri meg veszekedni emiatt.
2008. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy...azaz hogy édesanyád ilyen helyzetbe kényszerít.Nem érdemes fecsérelni az idődet arra,hogy próbáld győzködni őt valami olyasmiről,amiről nincs is fogalma.Szerelem,szenvedély....Talán anyukád egy konzervatívabb családban nőtt fel,ahol nem volt helye az ilyen összebújásoknak...emiatt nem is "érti" miért kell ez nektek.Rémes,hogy néhány szülő milyen gyerekesen viselkedik felnőtt létére a saját gyerekével szemben.Anya mindig kutatott a dolgaim után,sokszor kaptam rajta,hogy a fiókban leskelődik...és mikor barátnőmmel megvitattuk,csodálkozva nézett rám,mert náluk ilyen sosem történt.Hmm.Szerintem hagyd az eseményeket tovább folyni,majd az idő megoldja-közhely,de nagyon igaz!
2008. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi, remelem sok minden valtozik ha vegeztem a sulival...
2008. okt. 12. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!