Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarok költözni, mert...

El akarok költözni, mert elegem van a szüleim ők.22 éves vagyok és tudok hitelt felvenni mivel 6 hónapja dolgozom. Hogyan kezdjek hozzá? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval a szüleim megbolondult akkor és hónapok óta feszültség van itthon. Anyám 3-szor költözött el és most apám visszahozta de megint veszekednek. Milyen hitelt vegyek fel hogy lakást és bútorokat tudják venni...

2017. ápr. 18. 12:00
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírás ért telóról írtam
2017. ápr. 18. 12:01
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Nos, 22 évesen 6 hónapos munkaviszonyra max folyószámla hitelt kapsz, mást nem, úgy inkább bútorozott albérletet keress
2017. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

Javaslom, hogy szánj rá pár napot és járda végig a bankokat, hogy mennyi hitelre vagy jó náluk, annak mennyi lenne a törlesztője havonta, és mennyit fizetsz vissza összesen. Futamidő, thm és társai.


Esetleg ha már netezel, legalább egy hitelkalkulátort keress, és számold ki, hogy melyik banknál mennyit kéne fizetned havonta.

Jó ötlet azzal kezdeni, hogy ránézel, felétek mennyi egy lakás, milyen és mekkora kapható x összegért.


Aztán nem itt kell feltenned ilyen kérdést, máris tudod a választ.

2017. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Már 3 hónap után adnak lakáshitelt kedves első
2017. ápr. 18. 12:22
 5/24 anonim ***** válasza:
11%
Igy van kedves első! Lakáshitel 3 hónap bejelentett igazolt munkaviszony után adható! En vettem fel lakáshitelt szóval tudom csak nem 3-6 hónap munkával! Nyilván a kérdező eseteben esetleges személyhitel kérdése merül fel! Szomoru dolog az ilyen. Kivancsi lennék mi a vita téma forrása
2017. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi önerőd van? 1-2 millának lennie kell minimum, mert szóba sem állnak veled. Illetve jó ha van egyéb fedezeted is. Csak azért mert 6 hónapja fix fizud van, és menekülni akarsz otthonról, egyik bank sem fog hasraesni előtted.
2017. ápr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Lakást venni hitelre? WTF! Nme tudom hol élsz, én egy kis városban Csongrád megyében, elég messze Pesttől, de még itt is 8 millió felett vannak a lakás árak (ennyiért max. garzont vagy sz.rt kapsz), Pesten kb. 3X ennyibe kerülnek most a lakások, mivel most van a csúcspont az ingatlan piacon. 2 millió ft hitelt is nehezen pengetnél vissza mondjuk 5 éves futamidővel, havi 60-70 ezret kéne fizetned, ha mindet hitelből akarnád fizetni, akkor életed végéig fizethetnéd. És az, hogy most van munkád még nem jelenti azt, hogy később is 100% hogy lesz, de hitelt akkor is fizetned kéne. Egyedül így sem tudnál megélni, mert havi 70ezer mondjuk a törlesztő, 40ezer a rezsi, a kaja stb. 40 ezer. Keresel te 200 ezreket?


Nagyon gyerekes a gondolkodásod még, biztos 22 éves vagy, nem 16?


Ha annyira zavarnak a szüleid, menjél albérletbe, társulj be egyetemisták mellé aztán csókolom

2017. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Miért milyen egy 22 éves szerinted? Tapasztalatlan vagyok még
2017. ápr. 18. 12:37
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

hát azért az nem úgy van,hogy bemegyek a bankba és pár milliót hozzám vágnak mert már 6 hónapja dolgozok.

Kell önerő mert maximum 80%-át lehet terhelni a háznak, az értékbecslés után fog kiderülni,hogy pontosan mennyi is az annyi amit kaphatsz,de előtte persze megfogják mondani,hogy a fizetésedből kb mire számíthatsz. Ha a házra csak minimális hitelt akarsz felvenni és nagyon jó a fizetésed akkor nem bizti,hogy fognak kezest is kérni,de amúgy fognak kérni azt is.

2017. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

Igaz nem tapasztalatból beszélek, de hallottam, hogy Amerikába 2x 3 hónapra 1 évben ki lehet menni dolgozni szállással mindennel (bár előre kell fizetni az oda-vissza utat). Ott azért szépen megtudnád szedni magad, nem is lennél otthon. Szállodákba takarítani még nyelvtudás se nagyon kell. Párom apja is így volt kinnt dolgozni.

Én a helyedben először ezt a lehetőséget járnám körbe.

2017. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!