Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltak gyermekei! Éreztek...

Elváltak gyermekei! Éreztek olyat, hogy a szüleitek válásának fájdalmát a saját családotok létrehozása gyógyítja meg?

Figyelt kérdés

Nekem 10 éves koromban váltak el a szüleim. Testvéreimmel anyukánknál maradtunk. Sajnos az ő újabb férje egy nagyon alávaló, szemét ember volt (azóta tőle is elvált). És én nagyon közel álltam apukámhoz, így mindig kiborított a sok veszekedés, még hogy csak hetente egyszer láthatom. És utáltam minden közös programot a mostohaszülőkkel. Idén nyáron nősülök, és azt érzem, nekem ez segít meggyógyítani a sok fájdalmat, amit átéltem. Bátyám viszont egyáltalán nem akar házasodni.


Más is érez hasonlóan


2017. ápr. 23. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

A szüleim nem voltak házasok, mikor fogantam, és féléves koromban már szét is mentek. Nem érzek miatta fájdalmat.

Én sem akarok házasodni.

2017. ápr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Az én szüleim nem voltak házasok. Anyám nevelt fel, és a nagyszüleim nagynénéim segítettek. Apám egy tingli-tangli ember volt akit abszolút nem érdekelte az hogy a földön vagyok/vagyunk. Ha olyanja volt meglátogatott ha éppen nem akkor évekig se tudtam róla. Furcsa módon soha sem hiányzott, de most már aggódom anyám miatt hiszen azóta is egyedül él és nem maradhatok örökké mellette vigyázni rá idősebb korában. Így is már 62 éves és nősülés előtt vagyok éppen. Rettenetesen féltékeny egyébként ami nagyon nem helyes.

Az hogy részemről egy házasság majd helyrehozna mindent a jövőben vagy meggyógyítja a múltban elrontott dolgokat azt butaság lenne állítani hiszen megpróbáltam százszor mert én is ebben hittem. De mire rájöttem negyven felé hogy mindehhez csupán két erős ember, vagy legalábbis egy olyan partner szükséges aki elég empatikus és nem önző aki örökké mellettem marad bármi is legyen.

2017. ápr. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont hogy emiatt nem akarok családot.
2017. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ez miatt nem akarok családot, pedig nő vagyok. Bennem mély és fájdalmas nyomot hagyott az, amit apám tett velünk. Nagyon apás voltam. Mikor elváltak 10 éves voltam, akkor hiányzott, de ahogy múltak az évek a hiány gyűlöletté változott. Nem akarok se gyereket, se családot. Hálistennek párommal is egy állásponton vagyunk, hiszen ő sem szeretne gyereket, nekünk más jelenti a boldogságot.
2017. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem érzek ilyet.Nem akarok se gyereket,se házasságot.N
2017. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a férjem járt így az édesapjával.elhagyta őket az apuka amikor ők gyerekek(kicsik) voltak.nem szeretett volna házasodni,gyermeket sem,mert attól félt h örökölte a rossz géneket és ő is ezt fogja tenni.nem hitt a családban.

család lettünk és imádja a kisfiát,csak értünk él :) nehéz volt az út,de én nem beszéltem rá semmire!!megvártam, hogy ő mondja szeretne gyereket és házasságot-családot!

örülök,hogy így alakult és úgy gondolom a hatalmas félelme ami volt,elmúlt!

2017. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 at__us ***** válasza:

Nekem speciel más irányú terveim vannak, ezért nem szeretnék megnősülni egyelőre (valahol 35 körül elég lesz elindítani a projektet, ami 40 fele beérik).

Az, hogy a válással járó fájdalmat begyógyítaná a saját családnak a létrehozása kétlem, ellenben abban van ráció, hogy a szüleidhez fűződő érzelmi viszonyokból 1-et vagy mind2-t lecseréled a pároddal és jó barátokkal való viszonyra (saját vélemény), ami tényleg tud javítani a helyzeten.


24/F

2018. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!