Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév-változtatás (csak...

Vezetéknév-változtatás (csak egy betű) Milyen hosszú procedúra lenne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A hivatalos vezetéknevem Ács (ez van az anyakönyvi kivonatomban valamint a személyimben) viszont érdekes módon édesapám (szintúgy hivatalos) vezetékneve Áts. (Ergo: valamit nagyon elnéztek annak idején a hivatalban) Iszonyatosan idegesít ez a dolog, mert én alapjáraton az Áts-ot használom gyerekkorom óta (hisz akkor még nem volt személyim, és ezt láttam Apukámtól) Ezért rendhagyó módon sok iratom (pl APEH igazolvány, OM kártya, diákigazolvány) ts-sel van, míg a többi cs-vel. Iszonyúan idegesítő! (Az már más kérdés, hogy kiskoromban miért nem cselekedtek valamit a szüleim, ezt nem tudom.)

A kérdésem az lenne, hogy egy szem betű megváltoztatása (jelen esetben a c t-re váltása, hogy hivatalosan is Áts lehessek) milyen hosszú procedúra lenne, valamint mennyibe kerülne? Főleg így, hogy nem is az én hibám a dolog...


2010. máj. 18. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A születési anyakönyvi kivonatodban mi szerepel? Mert ha Áts, akkor szépen fogod, és minden hivatalt végigjársz, hogy cseréljék ki a papírjaidat ez alapján. (Ingyen cserélnek mindent) Ha a születésidnél már Ács-ként tévesen könyveltek be, akkor meg az anyakönyvvezetőnél kell kezdened a procedúrát, és vinni a szüleid papírjait arról, hogy Áts az a bizonyos vezetéknév.
2010. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora hülye vagyok, azzal kezdted, hogy Ácsként szerepelsz a nyilvántartásban. Szóval akkor a B verzió jön, fogod apád papírjait, a házassági anyakönyvi kivonatukat és beballagsz az anyakönyvvezetőhöz, hogy kezdjetek neki a neved kiigazításának.
2010. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicserélik a születési anyakönyvi kivonatodat Áts-ra, azzal mehetsz személyit cseréltetni, majd taj kártyát, adókártyát, stb.

Több ilyen okmánycserét végigcsináltam már ügyintézőként, volt olyan, amikor a 70 éves bácsika ügyének intézésekor vette valaki észre, hogy nem is két t-vel írja a nevét, csak egy t-vel. Szegény bácsi ott káromkodott, hogy ki a fenét érdekli már, hogy hány t..

2010. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló esetem volt, lemaradt egy ékezet. Már az anyakönyvi kivonatomban így szerepelt. Csak névváltozással tudtam helyrehozni. 10 eFt volt a kérelem és végig kellett járnom minden hivatalt, hogy kijavítsák. És természetesen ahol kellett ott fizettem az új okmányokért (pl. jogosítvány). Természetesen az én esetemben sem az én hibám volt. Hagyhattam volna a régit is (akkor nem kellett volna fizetnem), de annyira idegesítő volt.
2010. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!