Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen tényleg létezett ilyen...

Régen tényleg létezett ilyen szokás?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesèlte,hogy nagyszülei (1910-20-as években) ha a kisgyermek nagyon beteg volt.És tudtàk hogy gyógyithatatlan,vagy làttàk hogy közel a vég,akkor otthonhagytàk egyedül és mind elmentek otthonról.Tehàt gyakorlatilag hagytàk egyedül meghalni.

Tényleg gyakori lehetett akkoriban ilyesmi?


2017. jún. 19. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyet elképzelni se
2017. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem kétlem, hogy volt rá példa, de ennél még a legtöbb spártai is humánusabb volt, náluk is csak ritkán tették ki a beteg gyereket a Taigetoszra, és azok nagy részét valaki úgyis befogadta.
2017. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen "szokás" garantáltan nem volt, legfeljebb az fordulhatott elö, hogy valamiért feltétlen el kellett menniük és nem volt, aki ott tudjon maradni a gyerekkel, de ez is igen valószínütlen.
2017. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam ilyenről.
2017. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Azt én is olvastam, hogy kevésbé kötődtek akkoriban a gyerekekhez, mert nagyon magas volt a halandóság és érzelmileg így védték magukat az emberek, érthető. De erről a "szokásról", hogy elmentek otthonról, nem hallottam soha.
2017. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Maximum egyedi esetként fordulhatott elő, valamilyen beszűkült, retardált családban.
2017. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Ha valasztanom kene a gyerekkorom es egy magzati fejlevagas kozott, akkor 7. ez utobbit valasztanam.

Csak engem nem kerdeztek meg, hogy akarok-e szeretetlen, vert, elhanyagolt gyerek lenni.

2017. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Soha nem hallottam ilyenről Kérdező!

De azt el tudom képzelni, hogy az ismerősöd nagyszülei ezt így csinálták, mert akkoriban ha egy kisgyerek meghalt (főleg vidéken) a kutya nem vizsgálta a szülők felelősségét.

Egyedi esetnek mondanám, mert 200 évvel ezelőtt is létezett szülői szeretet.

2017. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy előfordult, de akkor sem hiszem, hogy legális volt. Az ókori Taigetosz azonban valóban létezett.
2017. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha én valászthatnék a gyerekkorom és a magzati abortálásom között a gyerekkort választanám. Tutti, hogy durvább dolgok történtek velem, mint az itt válaszolóval, de voltak barátaim, láttam egy csomó szépet, simogattam kiskutyát, szagoltam virágot, felnőttem és jobb életem van.


Kérdezz csak meg pár thaiföldi gyermekprostituáltat, vagy éhező megerőszakolt afrikait az árvaházban, hogy jobb lett volna e nekik, ha meg sem születnek? Vagy mozgáskorlátozottakat. Vagy értelmileg akadályozottakat.


Mindenki szeret élni, de inkább ezt választja, mint a halált. Aki meg nem, az választhatja a másik lehetőséget akármikor, elenyésző az öngyilkosok száma.


A legtöbb, amit egy nő adhat a magzatnak, az az élet lehetősége.

2017. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!