Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bizonyítani,...

Hogyan lehet bizonyítani, hogy az apám a 33 évvel fiatalabb nőjével hamis élettársi nyilatkozatott tett? Be 10 év életvitelszerű együttélést, hogy kapjon özvegyi nyugdíjat. Kb.5 éve van ort a nő. Mit fogadnak el az okirat hamisítást alátámasztandó?

Figyelt kérdés
2017. júl. 11. 19:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Miért is jó neked ha lebuktatod őket? Ez valami kicsinyes bosszú?
2017. júl. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Hívd fel rá a figyelmet, hogy a csaj még nem is élt 10 éve ::D
2017. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarsz szemétkedni? Neked mi közöd ehhez?
2017. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%

Faterod feldobta már a pacskert, vagy csak készül rá erősen? Te legfeljebb egy bejelentést tehetsz, benne pár meggyőző ténnyel. De mivel ez nem a te ügyed, nem te fogod bizonygatni, hogy nem éltek együtt, hanem ha kivizsgálás lesz a vége, nekik kell majd bizonyítaniuk, hogy mégis.


Én amúgy nem ítéllek el érte látatlanban, mivel nem tudom, hogy mi a háttérsztori, valamint faterod és a nője valóban okiratot hamisítottak, illetve a nőci szociális járulékokat akar felvenni hamis jogcímen. Rohadjon meg az ilyen.

2017. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
De az olyan is aki arra élvez ha kiba.szhat másokkal.
2017. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

Már nincs ilyen nyilatkozat jó pár éve. Az özvegyi nyugdíjigény elbírálásakor a nyugdíjmegállapító szerv felkéri az ellenőrzési osztályt az együttélés igazolására, ahol tanúkat hallgatnak meg. A halott nem tud nyilatkozni, az élettárs nyilatkozata pedig nem elég. Előre nem lehet erről nyilatkozni.

(Több mint 20 év e foglalkozom nyugdíj megállapítással, úgyhogy valós az információ)

2017. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Már a kórházban az orvos sem engedett be intézni a temetést, mondván, hogy az élettárs teljesjogú ügyintéző, velünk (gyerekei)nem kell beszélnie.
2017. júl. 12. 07:01
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy lepontozzátok a szakmai választ, attól az még úgy működik. A kórházi dologhoz nem tudok hozzászólni, abban nem vagyok járatos. Ha mindenáron keresztbe akarsz tenni, akkor a lakóhely szerint illetékes nyugdíjbiztosítási szervnél kell bejelentést tenned. Idén januártól ez a járási hivatalokon belül működik. Itt megtalálod az elérhetőségeket: [link]


Gyerekük nem született? Mert akkor máris nem igaz a 10 év, 1 is elég.

2017. júl. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
#7, ha egyszer apukád így döntött, miért nem fogadod el?
2017. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%

Első olvasatra nekem is furcsa volt. Tanácsot adva pedig jobban átgondolva azt kell mondanom, hogy bizonyos fokig igaza van a kérdezőnek abban, hogy meg kellene akadályozni, hogy valaki jogtalanul vegyen fel bármilyen ellátást.

Hogy jobban érthető legyen: az özvegyi nyugdíj az elhunyt nyugdíjának 60%-a 1 éven át. Ezt pedig abból fizetik ki, amit MI jelenleg befizetünk, amit havonta levonnak tőlünk. Ha a papának magas nyugdíja volt, akár meg is élhet belőle valaki. Azt hiszem, én nem szeretném eltartani... (6. és 8. voltam)

2017. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!