Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a legszebb vezetéknevek?

Mik a legszebb vezetéknevek?

Figyelt kérdés

Vezetéknevet szeretnék változtatni, olyant szeretnék ami nem is tömeg név de nem is a legkülönlegesebb, de mégis szép, jól hangzik stb.

Petra a keresztnevem.

A mostani vezetéknevem L betűvel kezdődik.

Illetve leirnátok, hogy mik a szabályok az ilyen névváltoztatásnál?


2017. júl. 18. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a Lènàrt Petra is jól cseng(ene)....visszaterve a temara a hivatalos részét a dolognak nem ismerem,bar volt rà példa a rokoni körben,ott egy tetvèrpàr cserèlte le .
2017. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

A jogi szabályzást elolvashatod itt: [link]

49. § - 52. §

2017. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Hát szerintem a "Szép" vezetéknévnél nincs szebb. Egy ismerősöm családi neve ez.
2017. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Bozsoki(ha nem akarnád L-lel)? Lékó? Laki? László? Lima? Lellei vagy Lelle?
2017. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Szatmári, Hornyák, Kállai
2017. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Lendvai
2017. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Most változtattam.

Nem vonatkozik rá semmilyen előírás, nem kell, hogy L betűvel kezdődjön. Indolokni kell, de az is elég, hogy ez tetszik, és kész.

Beadtam az anyakönyvi hivatalban egy kérvényt tízezer forintos illetékbélyeggel, kb másfél hónap múlva megérkezett a határozat. Amint jogerős lett, kaptam új anyakönyvi kivonatot, és a papírjaimat mehettem cseréltetni. Mindent kicseréltek ingyen.


Ötös, egyébként épp a Hornyák nevet cseréltem le. Lehet, hogy másnak tetszik, de én nagyon örülök, hogy megszabadultam tőle.

2017. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mindent papírt átkellett íratni? Bizonyítványt és az ilyen papírokat is?
2017. júl. 18. 14:13
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem, csak az okmányaimat,TAJ kártya, adóazonosító, bankkártya, illetve minden, amiről csekk jön.
2017. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Vagy még talán Zsigmond? Jakabfi? Perczeli? Nemere? Karafi? Garay?
2017. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!