Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tehetném túl magam...

Hogy tehetném túl magam lelkileg egy ilyen eseten?

Figyelt kérdés

Lassan negyed éve, hogy szétváltunk párommal... amikor összejöttünk, akkor volt 2 hónapos a kislánya... szinte mindennap mellette voltam, a kicsi mellett is.

Bő másfél év után kezdődtek a problémák... a kislány apja fenyegetőzni kezdett, bírósági perrel szintúgy...

Egy kis idő után kezdett betelni a pohár, kezdett elpukkani az agyam (hirtelen haragú, de nem agresszív természetű vagyok), hogy senki semmit nem tesz ez ellen.. s próbáltam normális körülmények között megbeszélni a sráccal... ami nem jött össze, hanem balhé lett belőle... fogalmazzunk úgy, hogy a kellőtől jobban megadtam azt, ami jár neki.


Ebből egy jó ideig vita volt... lényeg, hogy különváltunk. Ő erre, én arra... rengeteg most a távolság köztünk... azóta nem láttam őket, kb semmit sem tudok róluk... rokonai/baráti szintén teszik a hülyét, semmi érdemleges információval nem szolgáltak. Kezdem azt hinni, hogy sose fogom őket többet látni...



Azóta minden reggel, minden este ha egyedül vagyok itthon rám tör a szorongás, félelem... gyógyszert szedek már rá.

Próbálom lefoglalni magam, de egyre mélyebbre és mélyebbre húznak az emlékek, lassan mintha beleőrülnék az egészbe...

Munkahely az egyetlen, ahol fellélegezek egy kis időre, de az sem tart sokáig...


Hogyan lépjek túl? Hogyan tudnám feldolgozni?



2017. júl. 25. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ùj párra lenne sxükséged, de amig nem engeded el a régit, addig nem fogsz soha újat találni és nem is fogod magad jól érezni.
2017. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!A volt párod semmire nem reagál?

Biztos hogy akarod újrakezdeni?

Ha mégis sikerülne nagy valószínűséggel minden ott folytatódna,ahol rég.Tényleg ezt akarod???

Ha igen,akkor mi tart vissza,hogy felkeresd?

A párod nem békült ki a baba apjával?

Milyen perrel fenyegetőzött,ha ott hagyta a gyerekét?

2017. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én két lehetőséget látok:

1. keresel/találsz magadnak egy új párt

2. elkezdesz valami olyan tevékenységet folytatni, amiben lehet sikerélményed és ami leköt. Pl. eldöntöd, hogy eddig nem voltál nagy sportoló, vagy jó futó, de most elkezded és kitűzöd célul, hogy egy hónap múlva le fogsz tudni futni mondjuk 5 km-t. Elolvasom minden fórumot, utánajársz, hogyan kell lekzdeni futni a semmiből. Ezzel lefoglalod magad, a mozgás pedig endorfint fog termelni a szervezetedben.

Nem kell futni, lehet akármi más. Falmászás, lovaglás, úszás, stb. Valami, ami új és el tudnád képzelni magad benne.

Vagy valami kreatív tevékenység. Jelentkezz egy főzőtanfolyamra, magánénekre, gitár órára, rajztanfolyamra, smink iskolába.

Szerintem ezek a dolgok átlendítenek, segítenek majd.

És utána/ közben új párt is könnyedén találsz majd! :)

2017. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!