Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom már a leendő cselédjét...

Anyósom már a leendő cselédjét látja a kislányomban. Mit lehet erre reagálni?

Figyelt kérdés

Persze kicsit túlzás ahogy megfogalmaztam, de már többször emlegette, hogy majd ha nagyobb lesz az unokája, majd mindenben segít neki (most még csak 2 éves). Mosogatás, felmosás, söprés, főzés. Mert ő már nem tud majd házimunkát csinálni (pedig addigra már nyugdíjba is megy, több ideje lesz). Én ezen mindig nagyon felháborodom, de nem tudok rá mit reagálni, amíg konkrétan be nem fogja majd dolgozni. Ráadásul nem beteg, nem fáj mindene hogy feltétlenül rászorulna és apósom is sok mindent megcsinál.

Nekem ez azért is bosszantó, mert én sem fogom elvárni hogy a cselédem legyen a gyerekem. Tanuljon, játsszon. Persze tanulja meg a házimunkát is és maga után pakoljon el stb. Ha lesz kedve, ideje pl. hétvégén nem bánom ha segít.

Más anyósa is mond ilyeneket? Mit csináljak hoyg a családi béke is megmaradjon?

A férjemre nem számíthatok ő semmiért nem szól a szüleinek, emiatt sem fog.

Ja és nem anyósomékkal lakunk.


2010. máj. 25. 15:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

Azt tervezitek, hogy ott is maradtok?

Mert együtt lakni nem egészséges, és ilyen konfliktusokat szül sajnos. Szerintem a legjobb megoldás lenne külön költözni a szülőktől, és akkor nincs gond:)

2010. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

hagyjad had mondja

hol van még az...még min 10 év mire ilyenre befogható lenne a gyerek...

addig élniük is kell

majd ráérsz akkor ezen bosszankodni,és megoldást találni

ha a gyerek meg majd akar vagy nem akar segiteni a nagyszülőknek,eldönti maga

2010. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
elsőnek: nem ott laknak,irta
2010. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is szokta ezt mondogatni a lányomra. :) Én mindig jókat mosolygok ezen. Ki tudja, mi és hogy lesz 10-15 év múlva, nem igaz? Egyébként meg ha néha befogja majd port törölni, meg gereblyézni, nem hinném, hogy ártana a kislányomnak.


Én régen sokat segítettem (önként persze!) a nagymamámnak a kertben, és a konyhában is. Közben mama mesélt régi dolgokról, és olyan jó ezekre visszaemlékezni.

2010. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Én rengeteget segítek a nagymamámnak amikor csak tudok. Főzök mosok, takarítok, szőnyeget pucolok, porszívózok, üzletbe megyek, stb ettől nem vagyok a cselédje, rengeteg szeretetet kapok tőle...szerintem elég gáz ahogyan gondolkodsz és nagy túlzás... amíg nem Hamupipőke módjára dolgoztatja a lányodat addig szerintem egy szavad se lehet. Én rendszeresen segítettem úgy szoktattak. Mégsem lettem sem cseléd sem hulla...
2010. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is gáz a kérdező is, meg az első válaszoló is.
2010. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha a te anyád mondaná ugyanezt, gondolom, nem használnád a "cseléd" szót. A gyerekednek sem fog ártani, ha néha majd segít a mamájának, millióan így nőttünk fel, nem gebedtünk bele, sőt élveztük és számtalan érdekes történetet is hallottunk közben.
2010. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
úristen, hogy egyeseknek mekkora problémáik vannak! Na, az ilyen "piti" gondolkodásmód miatt van a sok anyós-meny probléma. :(
2010. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj, nekem is mondta a nagyim, mástól is hallottam. Ez igazán a gyerkőcöd fogja eldönteni. Szerintem ez olyan megszokás, családi kötelék, fagy fene se tudja, hogy fogalmazzak. Ne légy dühös, hisz még meg sem történt, ill. ezt majd a leányzó fogja érezni. :)
2010. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is szokta mondani, de az én kislányom (6 éves) inkább büszke magára, hogy majd milyen sokat tud az imádott maminak segíteni, és anyósom nem olyan célzattal mondja, ami rosszindulatú, hanem kedvesen aranyosan, amúgy humoros tempóban, nem kihasználósan. Lehet, hogy a te anyósod is úgy gondolta, végül is nem hallottuk a hangsúlyt sem a gesztust.
2010. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!