Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért hibáztathatók a szülők...

Azért hibáztathatók a szülők ha nem támogatják anyagilag a gyereket abban, hogy önállósodjon?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Most fogok lediplomázni. A problémám, hogy szeretnék önállósodni, elköltözni de önerőből képtelen vagyok. A barátaim közül aki eltudott költözni azokat támogatták a szülei félretett pénzből például. Engem azonban sosem támogattak. A tandíjamat is én fizetem ami két millió forintnak felel meg. Nem voltunk soha sem szegények, csak nem költöttek ilyen dolgokra. 12 éves koromban mikor már szükség volt számítógépre akkor is azt akarták, hogy én spóroljam rá a pénzt, no de miből?


A szüleim már elváltak de most meg szórják a pénzt drága wellnesekre és nyaralásokra. Én meg nyakig adósságban és nem tudom mikor leszek képes elköltözni. Viszonylag jó fizetésem van de az sem elég.


Egyszerűen nem értem, hogy egy szülő, hogy gondolhatja, hogy a mai világban egy fiatal fiú/lány pusztán fizetésből tud boldogulni. Miért nem gondolkodnak előre a szülők? Nem is kellett volna sokat félretenni ha időben elkezdik. De ha nem költözök ki külföldre akkor ebben az országban sosem lesz esélyem például venni egy lakást max húsz év múlva, és akkor is úgy ha a fizetésem nagy részét félreraknám, tehát akkor sem tudnék elköltözni.


2017. aug. 29. 22:15
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
52%
Miért kell kétmilliós szak? Sosem tudtak támogatni, pedig szerettek volna, de szegényeg voltunk. Mégsem járt a szám, dolgoztam, igen, külföldön. És ház, autó, minden van.
2017. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

de ez az, hogy így az ember nem tud mit tenni és külföldre kényszerül


ja és az egyetemet anno inkább ők erőltették, csak aztán jött a hopp, hogy a hitelt azt én intézzem

2017. aug. 29. 22:23
 3/49 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, az az Ő pénzük. Tudom hogy kényelmes lenne ha más indítana el az életben, és jó is ha egy szülő úgy érzi hogy ezt meg kell tennie, na de elvárni.... Ha szórják a pénzt, a magukét szórják. Ha ahhoz lenne kedvük hogy lehúzzák a vécén, az is az ő dolguk lenne, senki sem követelőzhet hogy inkább neki adják ahelyett hogy magukra költik.
2017. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
61%
Elég idős voltál ahhoz hogy azt mond hogy nem akarsz hitelt felvenni és erre a szakra járni, nem hiszem hogy kényszerítettek rá.
2017. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
32%
Főleg nem 23 éves fejjel, mikor sokan már tizenévesen dolgoznak.
2017. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
83%
Az én szüleim is elváltak, mire egyetemre mentem, apunak jól ment, anyunak nem. Nem volt tandíjam, de az első félév végén el kellett költöznöm, mert anyu újra férjhez ment, és úton volt a húgom, nem fértek volna el tőlem. Akkor apu bérelt nekem egy lakást, én meg dolgoztam az egyetem mellett, hogy fizessen a rezsit, egyebet. Mire végeztem, már apu vállalkozása se pörgött, maradtam albérletben. Azóta egyikük sem támogat. Pénzzel nem is tudnának, ez nyilvánvaló, de pár éve már jól keresek,ha például megterhelhetném valamelyikük ingatlanját az önrész mértékéig, simán jobban jönnék ki a hitelekkel, mint most az albérletben. De ez egyikükben sem merült fel sohasem. Én pedig nem kértem ilyet, nem is fogok, pedig az én környezetemben is sokan ezt teszik. Nekik természetes, az én szüleimnek nem. Az anyám felnevelt érettségiig, az apám lehetővé tette hogy egyetemet végezzek, a híd alól nehéz lett volna... Alapvetően azt gondolom, hogy nem okozna nekik problémát, ha volna lakásom, aminek minden részletét én fizetem, életbiztosítással, miegyébbel. De ha nem, nem. Mindenki azt csinál a pénzével, vagy a tulajdonával, amit akar. Szerintem, ha ez még nem történt meg, akkor próbálj velük beszélni, hogy egy kicsit segítsenek. Ha nem megy, akkor pedig nincs más, mint otthon lakva összegyűjteni egy kis önrészre-valót. Albérletbe ne menj, ha lehet, mert amellett nagyon nehéz bármit gyűjteni. Remélem, sikerül. Kitartást kívánok neked
2017. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik szülő ilyen, a másik meg olyan. Felesleges ezért bárkit is hibáztatnod, 19 éves vagyok, nem várom el, hogy majd a költözésben támogassanak, már most elkezdtem spórolni, hogy az egyetem elvégzése után annyival is kevesebbet kelljen várnom, hogy költözhessek. Tudtam, hogy az egyetemet nem tudnák fizetni, ezért direkt államira jelentkeztem. A szüleid is kiírhatnának egy kérdést, hogy normális-e a te hozzá állásod az egészhez. Ezen gondolkozz el és fogadd el, hogy igenis egyedül kell boldogulnod a lehető legjobb megoldásokkal. Például menj albérletbe.
2017. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

engem nem az zavar, hogy dolgoznom kell meg tanulnom


de a mai világban pusztán bérből az ember nem tud egyszerűen lakást venni. főleg ha addig albérletben él és kb semmit nem tud félrerakni. mellette ott a több milliós hitel


lakáshoz vagyon kell, vagy külföldön meló

2017. aug. 29. 22:34
 9/49 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező próbálj kicsit életképesebb lenni, mert ez nem megoldás,hogy a szüleidtől várod a pénzt. Mindenki úgy boldogul ahogy tud, neked is meg kell találnod a te megoldásod.
2017. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
68%

Egyetem mellett dolgoztam és elköltöztem 19 évesen. És igen a tandíjjam is én fizettem mivel önhibából átcsúsztam fizetősre.(A köv lehetőségnél vissza is kerültem államira.) Hogy a szüleim kifizették volna? Egészen biztosan, de nem érdemeltem volna meg és így legalább kénytelen voltam önállósodni.

Ha azt várod, hogy a szüleid mindent aládrakjanak akkor sosem fogsz önállósodni.

2017. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!