Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném kikérni a véleményeteket, mert úgy érzem, hogy bárhogy döntök az nem helyes.

Egy közeli családtagomnál rosszindulatú (valószínűleg nem műthető-jövő héten derül ki, de az orvos ismerősöm nem sok jóval kecsegtetett) agydaganatot diagnosztizáltak. 3 éve műtötték rákkal, akkor úgy tűnt, hogy minden rendben lesz.

Nem tudja még az eredményt. Idős emberről van szó, abban sem vagyok biztos, hogy túléli a műtétet. 78 éves férfi...

Ha megmondom neki, gogy daganatos megint akkor vagy nem engedi magát megműttetni vagy magába roskad és feladja. Mindenképp elviszik orvoshoz, de az még majdnem egy hét.

Azt nem tudom, hogy tőlem tudja-e meg vagy az orvostól...melyik a jobb?

Akinek van tapasztalata ilyen témában, azzal szívesen beszelgetnék akár privátban is. Olvastam a stádiumokról és ő sajnos nem az elején van... :(



2017. nov. 1. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Én az orvosokra biznám

Tudja meg az orvosoktól és az már saját maga döntése hogy szeretné a műtétet vagy inkább békésen otthontolti a maradék éveit bocsi hogy igy irtam nem tudtam szebben leirni

2017. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Ilyenkor, ha igazán figyelsz a saját érzéseidre, a szíved mélyén érzed, hogy mit kell tenned.
2017. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Én mondanám el neki.

Majd ő eldönti, mit akar.

Neked egy feladatod van, hogy segítsd az úton, amit ő választ!

2017. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem kicsit hihetetlen, hogy egy orvos a titoktartasi,kötelezettséget megszegése, a betege háta mögött először neked ad felvilágosítást a betege helyett. Gyerpnge kamutortenet
2017. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hogy kizárjam a további idiótákat akik azt hiszik, bogy látnoki képességekkel bírnak és kamu a történet: kiadták a közeli családtagnak a leletet, mert a nagypapa nem nagyon tud menni és hosszútávon sétálni. Mivel nekem van orvos ismerősöm, beszkenneltem neki a leletet és telefonon kielemezte.
2017. nov. 1. 19:56
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
#4es. Miről beszélsz? Ha a leleteket megkapja a beteg (mert a vizsgálatokat nem a kezelőorvos végzi), akkor a beteg annak mutatja meg akinek akarja. Ha pediga kérdezőnek is megmuttaták akkor ő simán kérhet veleményt egy orvos ismerősétől. De egyébként is kiadják az ilyen papirokat hozzátartozóknak, főleg ha van ismerőse a helyen. Ha a beteg nem olyan rossz állapotban van, hogy nem tud elmenni a leletekért akkor mégis mit kéne, hogy csináljanak?
2017. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
*olyan rossz
2017. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

Ezt akartam én is írni. Hogyan tudná meg tőled? Gondolod, hogy az őt vizsgáló orvos majd el fogja titkolni előle, hogy mi baja, nem tájékoztatja, és inkább veled beszéli meg?

Túl fontosnak érzed magad ebben a sztoriban, pedig ez nem rólad szól. A családtagodat az orvosa fogja tájékoztatni, hogy mi a helyzet, aztán pedig majd eldönti, hogy mit választ. Neked csak annyi a dolgod, hogy támogatod és segíted, amiben kéri. Ennyi.

Az is teljesen érthető lenne, ha nem vállalná a műtétet. De mondom, te nem döntesz semmiben, csak ő.

2017. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

"Ha a leleteket megkapja a beteg (mert a vizsgálatokat nem a kezelőorvos végzi), akkor a beteg annak mutatja meg akinek akarja."


De a kérdező nem ezt írta, hanem hogy Ő megtudja az orvostól, hogy mi a baj, de a beteg nem, és ezért ő mondhatja el a betegnek, nem pedig az orvos. Az orvosnak viszont kötelessége a beteget tájékoztatni, amikor odaadja a leleteket. Érted?


Kedves kérdező, te pedig higgadj le egy kicsit, attól nem lesz jobb a papádnak, ha itt őrjöngesz meg idiótázol másokat.

2017. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem is neked szántam, bocsi :D
2017. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!