Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló, minimálbér körül...

Egyedülálló, minimálbér körül kereső szülők, hogy sikerül eltartani egyedül a családot?

Figyelt kérdés
Gyerek, rezsi, kaja, háztartás és millió kiadás... HOGYAN?
2017. nov. 1. 19:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem normális színvonalon sehogy.

Ha egyedülálló minimálbéres szülő valaki, akkor kap még ezenfelül emelt családi pótlékot, gyerektartást vagy árvaellátást a gyerek, igényelhet pl. ingyenétkezést az oviban/suliban a gyereknek, nevelési segélyt (amit vagy megkap, vagy nem, nem tudom ennek pontos feltételeit).

Egyébként meg nincs autó, nincsenek élvezeti cikkek, olcsó, kiadós kaják (amik általában nem túl egészségesek sajnos, pl. krumplis tészta, paprikás krumpli, tészták), lehető legolcsóbb alap tisztítószerek és kozmetikumok, ilyesmit tudok elképzelni.

Nem vagyok ugyan minimálbéres, de az átlagfizetésnél alacsonyabb a keresetem.

2017. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
:( Én is többet keresek, na nem túl sokkal, de a férjem keresete mellett elég. Sajnos foglalkoznunk kell azzal a dologgal, hogy mi lesz, ha egyszer egyedül maradok, és nagyon rettegek a jövőtől... :(:(
2017. nov. 1. 20:09
 3/32 anonim ***** válasza:
93%

Van is mitől, nem biztatlak semmi jóval.

Nem tudom, miért van benne a pakliban, hogy egyedül maradsz, de ha ez előre látható, akkor próbálj minél jobban takarékoskodni már most. Tegyél félre egy takarékszámlára minden forintot, amit csak tudsz.

Emellett, ha lehetséges, nézz körül a munkaerőpiacon, hátha tudnál jobban fizető állást találni (nyilván végzettségtől is függ).

2017. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos foglalkoznunk kell azzal a dologgal, hogy mi lesz, ha egyszer egyedül maradok, és nagyon rettegek a jövőtől... :(:(


Beteg a férjed vagy el szeretne válni?


Nagyon nehéz megélni ma egyedülállóként. Gyerek szempontjából is rossz, mert csak azt látja hogy a szülő nem tud megvenni sok olyat amit a gazdagabb osztálytársak megkapnak. Én elgondolkoznék ebben a helyzetben azon, hogy talán máshol jobb életet tudnék biztosítani magunknak.

2017. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

Egyértelműen muszáj valami olyan munkát keress akkor, ami többet fizet a minimálbérnél.

A férjed halálos beteg vagy válni fogtok, hogy így aggódsz ezen?

Az ételt meg lehet előre tervezni, kikeresni, hol mi a legolcsóbb, a szezonális zöldségből-gyümölcsből bevásárolni és lefagyasztani. Figyelni kell a leértékeléseket, pl. ha van hűvös hely, mondjuk pince, ahol tudod tárolni, érdemes krumpliból egy nagyobb adagot megvenni, mikor olcsóbb épp.

A többit meg ésszerűen, pl. tévécsatornából fölösleges a 100 csatornát, internetből már a legkisebb sávszéllel is nagyon jól meg lehet lenni, a szolgáltatóknál általában akciós, ha a kettőt egyben rendeled meg. Teljesen jók a kínai ruhák meg a turis cuccok, ott totál márkásakat is ki lehet fogni.

2017. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy, ezért gyermekotthonba adtam őket.
2017. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos dolgokat írtok.
2017. nov. 1. 20:29
 8/32 A kérdező kommentje:
:( Ez szörnyű...
2017. nov. 1. 20:32
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg a párod, akkor ha úgy adódik, fogtok kapni árvaságit. Akkor viszont kb könnyebb a megélhetés, mintha elváltatok volna.

Sajnos ismerek olyat, aki kb örült, hogy meghalt a volt férje, mert így anyagilag jobban kitudott jönni, mint a gyerektartásból.

2017. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Keressetek olyan életbiztosítást, amihez nem kell orvosi vizsgálat és halál esetén magas a kifizetés... Sajnos nincs más ötletem, remélem, jóra fordul minden.
2017. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!