Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a gyerekeimnek,...

Mit mondjak a gyerekeimnek, alkalmazkodjanak ők is az apjuk igényeihez?

Figyelt kérdés

A férjem magának való ember,sosem szerette,hogy amikor itthon van és mással foglalkozom,vagy beszélgetek,és nem vele.Most a gyerekeinkre van megsértődve,mert bár ő nem játszik velük,sajnálja tőlük azt,ha mással játszanak.Lakótelepen lakunk,van mellettünk egy játszótér,és minden du.itt gyűlnek össze a szomszédok.Az apukák fociznak velük,hintáztatják a gyerekeimet a sajátjukkal együtt,jól szórakoznak.Tegnap szemrehányást tett neki,hogy úgy látszik új apukát kerestek,mert velem nem foglalkoztok.

Beszélni nem lehet vele,mert csak megpukkadna hetekre,és semmi nem változna.Ismerem.

Tudom,hogy önző,én már alkalmazkodtam hozzá,de elvárható a gyerekeiktől is ugyanez?Láttam,tegnap,hogy a fiunknak lelkiismeret furdalást okozott,pedig semmi rosszat nem tett,nagyon sajnáltam.7 és 3 évesek,mit mondjak nekik?:(


2010. jún. 1. 10:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha foglalkozna a gyerekekkel nem szarnának rájuk. Szerintem majd mutasd meg neki a hozzászólásokat, hátha észreveszi magát.
2010. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
-rájuk *rá
2010. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
minek szültél ilyen embernek gyereket?minek mentél hozzá? miért nem hagyod ott?
2010. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A világért sem. Miért akarsz a gyerekeidből is egy morózus, magánakvaló embert nevelni? Abszolút nem egészséges. Képes volnál a gyerekeidet megfosztani a társaságtól a játéktól, azért, hogy a férjed ne pukkancskodjon? Épp elég , hogy saját életedet tönkreteszed, a gyerekekét nem kell.
2010. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekeidnek mit mondanál??? Szerintem a férjeddelkéne beszélni. Ha neked jó ahogy veled bánik az a te dolgod, de a gyerekeket ne cseszegesse. Ezt én meg is mondanám neki.

Marhára nem értem, hogy miért kéne mindenkinek (egy 7 és egy 3 éves gyereknek) a férjedhez alkalmazkodni.Mi ő? Király? Vagy most fedezi fel az AIDS ellenszerét ami világméretű ügy és mindennél fontosabb?

Elég nagy baj, hogy nem törödik a saját gyerekeivel, de nehogy még azért is csesztesse őket, mert játszanak.

2010. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

elég nehéz ügy a gyerekeket arra bíztatni,hogy álljanak ki magukért, ha te már rászoktattad a férjedet arra,hogy alkalmazkodás van.ne érts félre, nem bírállak, neked így is jó volt, csak éppen a minta,amit a férjed kapott az az,hogy pukkadhat nyugodtan,minden következmény nélkül.

Én csak azt tudom leírni,amit én tennék: először is kiállnék a gyerekeimért, akkor is ha felfújja magát miatta.

Másodszor próbálnék olyan családi programokat szervezni: kirándulás, állatkert stb ahol ott lehet a teljes család.

Amit a férjed csinál, az már sajna elég durva érzelmi zsarolás én ezt semmi áron nem engedném,mert a gyerekek ebben a korban tanulnak meg konfrontálódni, vitás helyzeteket lerendezni, véleményt nyilvánítani, azért kiállni stb. Szerintem te sem látnád szívesen, hogy felnőttként bárki bármit tehet velük, ők majd benyelik, ráadásul lekiismeret furdalással.

Mégiscsak a férjed a felnőtt, nem róhatja kicsi gyerekekre a köztük való viszony felelősségét. Ez a felnőttek dolga elsősorban és ha nem teszik meg a megfelelő lépéseket afelé,hogy a gyerekükkel jó viszonyuk legyen, később ne csodálkozzanak ha szembesülniük kell a következményekkel.

Én elmagyaráznám neki ezeket és megkérdezném,hogy tényleg félrsiklott felnőtteket akar-e a gyerekeiből nevelni, vagy erőt vesz magán és tesz azért, hogy a gyerekek szívesen gondoljanak rá....

2010. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ennél sokkal rosszabb volt,sokat változott pozitív irányban,ezért kapta meg tőlem a bizalmat.Ha szólok neki akkor még erőlködik is úgy kb 3 napig,aztán megint hagyja őket.

Egyébként nem gondolám,hogy jobb lenne,ha alkoholista,szerencsejátékos,felelőtlen lenne,vagy csalna fűvel-fával.

2010. jún. 1. 10:53
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

persze hát minden viszonyítás kérdése

csak ez a gyerekeidet nem fogja vigasztalni

most gyerekek, felnőttként biztos hálásak lesznek,hogy az apjuk nem alkholista, de hol lesz már akkor a gondtalan, lekiismeretfurdalásoktól mentes gyermek koruk? ezt sosem kapják vissza senkitől

bár az érzelmi zsaroló szerintem van olyan rossz mint egy alkoholista

2010. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs,hogy nem lehet beszélni vele,ha mégis akkor valamit te is elrontottál vele kapcsolatban. A leírtakból nekem az jön le,hogy a férjed alapba nem foglalkozik a gyerekekkel és mégis elvárja,hoyg csak vele törödjenek a gyerekek. De kérdem én,hogy hogyan,ha ő nem ezt teszi? A szeretet nem jár,azt ki kell érdemelni!!!! Nekem most egy nagyon durbva hasonlat jutott eszembe. Ismertem olyat,akinek volt egy gyönyörű vagyonokért vett kutyája, kitette a nagy kertbe a kutya mindnet kapott(minőségi tápot,fűtött kutyaházat) csak törödést nem. A szomszéd viszont mikor szegény egyedül sirdogált a kertben a kerítésen keresztűl simogatta. Mire a kutya nagy lett a szomszéd volt a mindene. A kenyéradó gazda hiába hívta csak sírt a kerítésnél a simogató kéz után. A "kedves" gazdi persze ezt sérelmezte és elkezdte verni(véleménye szerint neveleni a kutyát). Mindeközben fenhangon közölte,hogy milyen egy hállátlan állat az ilyen. A vége az lett,hogy a kutya be lett zárva egy kicsi kennelbe és onnantól kezdve a szomszéd nem simogathatta,de persze a gazda se tette helyette... Végül így élt le 10 évet,hogy senki sem szerette csak státusz szimbólum volt.

Mégegyszer mondom nem bántani akartalak ezzela hasonlattal,de nekem rögtön ez jutott eszembe.

2010. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a gyerekeket. Ha nem fogják eléggé szeretni az apjukat, azt magának köszönheti a pasi. Hisztizzen csak, majd rájön, hogy semmit nem ér vele.
2010. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!