Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi lenne a reális gyerekta...

Mennyi lenne a reális gyerektartás ebben az esetben? (Sérült gyerek, külföldi férj)

Figyelt kérdés

A férjem nem tudta feldolgozni, hogy sérült gyerekünk született, és öt évvel ezelőtt egy hazalátogatásáról nem jött vissza Budapestre. Azóta egyedül nevelem autista gyerekünket, személyesen azóta nem találkoztunk.


A gyerek speciális nevelési igényű, rendszeres fejlesztést igényel. Igényeinek megfelelő speciális magánóvodába járt (ennek havi költsége 150 000 forint volt), megfelelő iskolát azonban sajnos nem sikerült találnom neki, így jelenleg magántanuló. Sajnos nagyszülők nincsenek a képben, így a gyerekfelügyeletben segítséget csak pénzért kapok. Szerencsére magasan funkcionáló, rendkívül magas intelligenciájú, szelíd gyerekről van szó, de így is szüksége van a fejlesztésre, különösen a szociális készségek terén, ami a megfelelő minőségben és mennyiségben százezres nagyságrendet jelent.


Az alapprobléma, hogy a gyerek állapotából kifolyólag extra költségekkel jár és lehetetleníti, hogy annyit dolgozzak és keressek, mint ha egészséges lenne (és iskolába járna, mint a kortársai). A fejlesztések mellett költségeket jelent az apja nyelvének szintentartása, illetve az adott ország nyelvének, kultúrájának, irodalmának taníttatása neki, illetve a gyermekfelügyelet, amelyre szükségem van, ha bármi olyat kell elintéznem, ahova nem vihetem. (És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy ha egyedül szeretnék lenni egy-két órára.) A gyerek nevelése teljes embert kíván, lényegében folyamatosan velem van.


Az apa öt éve nem látta a gyereket, kapcsolattartásra nem törekszik, sőt, igyekszik elkerülni azt, hazaköltözött a világ másik felére, új életet kezdett, és szeretné elfelejteni ezt a szerencsétlen epizódot az életéből, és egy tökéletes családot egy egészséges gyerekkel.


Mindamellett hogy lehetőség szerint velem sem tartja a kapcsolatot, anyagi jellegű együttműködésre hajlandónak mutatkozik. A rám nehezedő költségek és felelősség tekintetében mi lenne a reális gyerektartás, tekintetbe véve a körülményeket? Az apa magyar viszonylatban jól keres (milliós nagyságrend), én viszont úgy, hogy közben a lehető legtöbbet tudjam nyújtani a gyereknek időben, érzelemben, tanulásban nem tudok havi 300 000 forintnál többet keresni.


2017. nov. 26. 13:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állampolgár az apa? Gyerek megkapta az állampolgárságát az apának?
2017. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Illetve? Hol kötöttétek a házasságot? Válás, gyermekelhelyezés megvolt már?
2017. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Hat ilyen esetben szerintem a fizetesenek 20-25%-at siman megkaphatnad, meg igy is, hogy sokat keres. Egy ilyen gyerekre, ha mindent meg akarsz neki adni, annyi penzt ra lehet kolteni, hogy a hatar a csillagos eg. A fejlesztesek, foglalkozasok, kulon orak, tanittatas, pszichologus (?), meg a tobbi, es akkor az alapveto szuksegletekrol meg nem beszeltunk. Megbeszeles alapjan akarjatok intezni vagy birosagi uton? Jogilag ez egy eleg bonyolult szituacio egy mezei embernek szerintem, mivel az apa kulfoldi, fogalmam sincs, hogy melyik orszag torvenyeit alkalmazzak ilyenkor... nem nagyon tudok erdemi tanacsot adni, szamold ki, hogy mennyire lenne szuksegetek, hogy mindent meg tudj neki adni, normalis eleted lehessen neked is. Es akkor jobban at birod gondolni, hogy mennyit kerj.
2017. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Bármennyit is keres a volt férj külföldön, a munkájának a magyar értékét veszik alapul a bíróságon.

Mivel teljesen ki akar törölni az életéből benneteket, csak bírósági úton tudsz keresetet beadni tartásdíjra.

De eredményt ne nagyon várj egyhamar. Sajnos ez a gyermek már neked marad minden gondjával.

2017. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért ne feledd, hogy nem a kinti összeget, hanem a magyar megfelelőjét számolják alapnak, ha bíróság dönt. Nem tudom melyik országban van, de valószínű hogy a lakhatás is több százezres tétel neki, nem csak a fizetése magas...


Illetve ha muszáj akkor " felesleges" költségként kell szamítani az idegen nyelvet és irodalmat...


De ha megbeszélitek, akkor számold ki, hogy mennyi a költséged, és az alapján mondj egy összeget az apának. Én 150eFtra tippelek. De ha hajlandó az egyezkedésre, akkor rajtatok múlik.

2017. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod anyagi jellegű együttműködesre hajlandónak mutatkozik. Ez pontosan mit jelent? Mondott összeget, hogy mennyit fizetne? Vagy kérte, hogy mondj te? Hajlandó vagy sem, bírósági úton előbb-utóbb be tudod rajta hajtani. Mi a cél? Az egyezség, vagy perelni akarsz? Írták már előttem többen is. Nem a kinti kereseti összeg lesz a mérvadó, hanem az annak megfelelő magyar berminimum. Ha szakmunkáskent dolgozik kint, akkor az, ha diplomaskent, akkor nyilván az. Azt sajnos nem tudom sérült gyermek eseten mennyi pluszt számítanak ki. De az esetek többségében szerintem peren kívüli egyezseg esetén nagyobb összeg érhető el, mintha a bírósagra bízod akik puszan a szaraz tények alapjan döntenek.
2017. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Megbeszélés alapján működött eddig, és úgy vélem, a jövőben is működne. A házasságkötés egy harmadik országban történt, jogilag a válást legkönnyebben úgy tudjuk megoldani, ha kivárjuk a kötelezően előírt különélési időt, ez szerencsére már belátható időn belül bekövetkezik.


A kérdésem elsődlegesen arra vonatkozik, hogy mennyi lenne reális, nem arra, hogy jogilag mennyi a maximum - az adott ország ítélkezési gyakorlatát nem ismerem mélyrehatóan, és a behajtás nehézségeit figyelembe véve, ha nem akar fizetni, nem is fog. De egyelőre az anyagi együttműködés tekintetében nem látok gondot, ahogy az elmúlt években sem.


A gondot inkább az jelenti, hogy az elmúlt öt évben csökkentek a bevételeim, és nőttek a kiadásaim, ahogy a gyerek nőtt, és úgy érzem, ideje átgondolni az összeget, mert sajnos a megtakarításaim feléléséhez vezet, ha nem, vagy pedig a gyerek fejlesztésének, életszínvonalának csökkenéséhez.


Jelenleg havi 150 000 forintot fizet, ezt rendszeresen és szó nélkül. Ez amíg óvodába járt a gyerek, és azalatt sokkal többet tudtam dolgozni és keresni elég volt, de sajnos eljutottunk arra a pontra, hogy már nem. Viszont ezalatt az időszak alatt hatalmas áttöréseket értem el a gyerekkel, kitűnő tanuló, meghívták a Nemzeti Tehetség Programba... Szóval nem elvesztegetett pénz és energia, de sajnos egyedül nagyon nehéz a maximumot kihozni.


(Az apa lakhatása egyébként nem jár extra költséggel, több ingatlana is van, illetve jelentősebb megtakarításai is.)

2017. nov. 26. 13:52
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Jól értelmezem,hogy te keresel 300-at,az apa küld 150- et,és ketten ebből nem éltek meg?
2017. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért kérdeztem az állampolgárságot, mert nem mindegy. Kérhetsz pl ottani családi pótlékot is, ha jobban megéri, mint az itteni. Behajtás is más, ha egyáltalán lehetséges. Ha meg nincs válás, akkor jogilag nem is jár
2017. nov. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Megélünk, de romló életszínvonalon. Éppen erre vonatkozik a kérdésem: reális-e többet kérnem, és ha igen, mennyit, hogy a gyerek megkaphassa a lehető legjobb oktatást és fejlesztést, miközben elég időt tudok vele tölteni, és nem kell elköltenem a megtakarításaimat, amelyre bármikor szükség lehet. Ne felejtsd el, egy autista gyerekről beszélünk, ezen múlhat, hogy alkalmas lesz-e önálló életre. Egy óra fejlesztés 7000 forint, képzett gyermekfelügyeletet sem annyiért kapok, mint egy egészséges gyerek esetében kerülne... Magasak a költségek nagyon.
2017. nov. 26. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!