Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elköltözzünk?

Figyelt kérdés
Kb 1éve elkoltoztunk . Sokkal jobban szerettem a régi lakasunkban lakni.. Igazából nem volt az se annyira jo de ezt nagyon nem szeretem. Egyrészt kint van a város szélén és nekem nehéz bemenni másrészt tényleg rossz emlékek kötnek ide. Mit csinálhatnék? 15L

2018. jan. 1. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmit!

Ha az emberek mindig elköltöznének, ha elhagyta őket a szerelmük, meghalt a nagyanyjuk, kirúgták őket a munkahelyükről, akkor a világ összes embere megállás nélkül bolyongana.

A rossz emlékektől úgysem menekülsz, kísérnek mindenhova, míg helyén nem tudod kezelni azokat.

Igyekezz, tanulj és amikor arra megfelelően érett leszel, majd elköltözöl egy magad választotta helyre.

Addig meg ne gyilkold a szüleidet ezzel a hisztivel, biztos megvolt az oka a költözésnek és annak is, hogy miért pont oda.

2018. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj :D az ilyen válaszok.. Nem volt oka csak megunták. Másrészt nem hisztizek próbálok normálisan beszélni velük.
2018. jan. 1. 20:42
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Unalomból senki nem cserél lakást, és teljesen biztos, hogy nem fognak a kedvedért költözni. Egyáltalán nem olyan egyszerű az, találni kéne egy megfelelő lakást, ami ugye hónapokba is telhet, plusz a jogi és költözködési költségek. Ha a szüleidnek, tehát 2 felnőttnek megfelel ez a jelenlegi, akkor nem fognak az egy gyerek kedvéért ebbe belefogni. Különös tekintettel arra, hogy 10 éven belül úgyis elköltözöl. Hogy ideköltöztek, annak nyilván oka van, valószínűleg anyagi, csak esetleg ezt nem kötötték az orrodra. Milyen indokot adtak?
2018. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Úgyis majd ők eldöntik mikor kell költözni, és hova mentek. Majd ha 18 leszel oda mész ahova akarsz. Örülj hogy van hol laknod.
2018. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Semmit.

Senki sem költözik évente, hacsak nem feltétlenül muszáj. (Már csak a sok kiadás miatt sem.)

Ha a szüleidnek megfelel, nincs beleszólásod. (Még ha lett is volna, az akkor lett volna, amikor kiválasztották ezt a lakást.)

2018. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos elköltözni nem fogtok, de ettől függetlenül én amondó vagyok, hogy beszélj az érzéseidről a szüleiddel. Ne hisztizve, hanem olyan normális stílusban, mint ahogy a válaszodban is említetted :) Kérd meg, hogy legyen valami hétvégi rutinotok, mondjuk egyik nap süttök valamit, és leheveredtek együtt egy film elé, vagy társasoztok, vagy valami... Próbáljátok meg apró örömökkel megtölteni a lakást, ha megszeretni nem is, de legalább könnyebben megszokod. Esetleg készíts díszeket a lakás minden helyiségébe, ha olyan dolgok vesznek körül amiket szeretsz/tetszenek, valamennyivel csak jobban fogod magad érezni.
2018. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

"Unom ezt a lakást! Költsünk el X milliót költözésre!"


Életszerű...meg az is hogy 1év alatt összegyűlt egy nagycsomó csúúnya emlék...

2018. jan. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Anya, apa,összespóroltam a lakás árát és veszek magunknak egyet költözzünk oda, mert tudom, nincs jogom beosztani ti pénzetek, ezért nem csak hisztizek hogy költözzünk, hanem teszek is érte.
2018. jan. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ebbe neked nincs beleszolásod. Ez a lakás nyilván kisebb, kevesebb a rezsi, olcsobb, EZ a fö szempont, nem az hogy a lázadozó kamaszgyerek nyávog ;)
2018. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

"Hogy vegyem rá a szüleimet hogy elköltözzünk?"


Nagyon egyszerűen!

1.,

Hozol nekik egy vevőt a jelenlegi lakásra, aki annyit fizet érte, hogy az eddig ráfordított idő+pénz+energia megtérüljön

2.,

Bemutatsz nekik minimum 3 lakást, - olyanokat, ahol garantáltan boldog lennél - hogy válasszanak!

3.,

Intézed az ügyvédet, összehangolva a ti eladásotokat a vásárlásotokkal, vevővel, eladóval, ügyvéddel, szüleiddel.

Természetesen a zsebpénzedből mindennek a költségét finanszírozod, ugyanúgy, ahogy a több százezres illetéket is a NAV felé.

4.,

Ha megvan a lakás, ami mindenkinek megfelel, akkor elküldöd a szüleidet a saját költségeden egy kéthetes üdülésre, addig te mindent összecsomagolsz, leszedsz és leszerelsz, a másik lakást kifesteted, esetleg megcsináltatsz dolgokat, lebonyolítod a költözést, kicsomagolsz mindent és hazavárod a szülőket.


Én nem is értem, hogy a szüleid ezt miért nem akarják, pedig bitang egyszerű!

2018. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!