Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Bővebben lent.

Mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

8 éve vagyok együtt a párommal 3 közös gyermekünk van. Voltak kisebb nagyobb zökkenők, de együtt vagyunk ez a lényeg. A nagyobb zökkenőkről az anyja és a huga tehetett de ebbe most nem mennék bele, ő is rájött - én is, ezért az utóbbi 2 évben elég jó volt a kapcsolatunk.

A kapcsolatunk aelején az én családom se fogadta el a páromat, főleg bátyám és nővérem. Én ezért leminimalizáltam a kapcsolatot velük, hogy úgy gondoltam a a párom az új családom. 2 év nem és alig bezsélés után a testvéreim rájöttek, hogy ennek semmi értelme bocsánatkérés, öröm... azóta minden happy. :)

2 éve az anyja is "elfogadott" bocsánatot kért. A hugát gyűlölöm, mint a sz*rt már bocsánat, de mégis úgy gondoltam a páromért elviselem és kezdeményeztem. Jól is sikerült egy darabig, mikor újra megtudtam, hogy fúr a hátam mögött és már nem csak engem a gyerekeinket is. Na, itt elszakadt a cérna... DE, a párom fel se fogja! mintha semmi sem történt volna... ami rohadtul bánt, mivel én feladtam a kapcsolatot miatta a testvéreimmel. Ő meg semmi... ugyanúgy nyalja a seggét, pedig a saját öccse is elmondta már neki, hogy miféle teremtés a huguk!!!

Azt mondja, ő nem avatkozik bele, belefáradt, nem veszekszik stb....

De ha engem nem is néz, akkor nézze a gyerekeket! Nem? De semmi.. és most jött el, hogy meguntam. Mit csináljak? Hagyjam? vagy választásra kényszerítsem? Így nem jó az tuti, mert felemészt, ingerlékenyebb, türelmetlenebb vagyok.. a gyerekeimmel is, pedig ők nem tehenek róla (egyébként nem is ismerik a "sógórnőmet" kb 2szer látták, pedig a nagyobbik már 7 éves.

Köszönöm előre is!!



2018. febr. 1. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

A kérdés pedig. ...?


Felnőnék és nem gyulolnek senkit, pláne nem a szukwebb-tagabb családom egy tagját.

Hogy a gyerekeid nem is érik a nagynenjuket, az a te hibád, hiszen te nem tartod vele a kapcsolatot.

2018. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Várjál várjál. Kinek duruzsol rosszakat, kinél fúr? Anyósnál? Férjednél? Kinél tüntet fel rossz színben?
2018. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kérdésből úgy jön le, hogy a férjedről totál lepereg a húgod mesterkedése. Akkor meg mi a baj?
2018. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*húga, bocsánat
2018. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Köszi, hála az égnek van két másik nagynénjük akikkal nagyon jól elvannak. Egyébként, ha olvastad megpróbáltam!


2. Igen! Ott a párom családjába.


3. Igen, lepereg. Nem foglalkozik vele. De bármily értehetetlen pont ez zavar! Miért nem "áll ki" értünk?

Lehet, hogy számára ez nem fontos, de nekem az lenne.

2018. febr. 1. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd saját példából beszélek, hosszabb távon nem éri meg. Sem neked sem a párodnak. Húgával végleg úgyse tudja a kapcsolatot megszakítani. Mindig lesz családi kapcsolat szülők testvérek stb. Vagy elfogadod a helyzetet így ahogy van, ha nem akkor lépsz. Én mondjuk pont a másik oldal a nagynéni vagyok. Tesóm gyerekeit pont szinte alig ismerem. Tesómmal gyerekkorunk óta mindig is viharos volt a kapcsolat felnőtt korunkra se -nagyon változott. Igazából én sógornőm nem bírom sose bírtam és nem is fogom tudni elviselni. Balhé hegyek voltak náluk válás mindenki agybajos volt miattuk már. Tesóm se szent, én se sógornőm sem. Mindenkiben van hiba. Nekem anno elpattant a cérna, nem is beszélünk több mint 3 éve már. Ennek egy eredménye lett unokahugom azóta alig szinte nem is láthatom. Második gyermeknél pedig még a kórházig se jutottam el, hiszen anyjával nem is beszélek. Tesóm pedig akkor mikor balhé van akkor keres, amúgy meg nem. Akkor mellém áll. Ilyenkor pedig a felesége mellé. Nagyon fáj, Hogy a gyerekeket nem láthatom, már elfogadtam ezt a tényt. Ezzel semmit se lehet elérni, férjedről lepereg az a lényeg. Anno a te döntésed volt hogy megszakítasz a családoddal minden kapcsolatot. Senki se kényszerített rá. Ahogyan anno az enyém is volt ez a döntés. Ilyen formában ezen az alapon nem várhatod el, férjednek ebben magának kell döntenie.
2018. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan miben nyilvánul meg a húga mesterkedése? Tud ártani neked, a gyerekeknek? Szerintem nem. Nem kell foglalkozni a rosszindulatú pletykákkal, emberekkel. Sz.rd le te is, és hagyd a párodat. Nem arról van szó, hogy nem áll ki értetek, hanem nincs kedve feleslegesen konfliktusba keveredni, mert a húga nyilván nem fog attól megváltozni, ha a párod összeveszik vele.

Meg akármilyen is, akkor is a testvére. Ne akard összeugrasztani őket. Ne foglalkozz a csajjal. Vagy, ha olyat tesz, ami már tényleg sok vagy káros hatással van a gyerekeidre, akkor oldd meg te vele a problémát.

2018. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Császár Zoltán 63 válasza:

Szia!

Először nem tudtam belekapaszkodni semmibe se amit írtál, de itt van ez az utolsó mondat ami őszinte:

"Lehet, hogy számára ez nem fontos, de nekem az lenne"

Kérlek fontold meg, hogy ami Neked fontos, az feltétlenül fontos legyen másnak is még ha fontos személy ez a más is.

És ha ezen megbántódtál, akkor kérlek küldj egy privátot, mert ez akkor már "oda tartozik" lesz, valamilyen módon lesz segítség, még ha nem Tőlem akkor is, mert Én nem vagyok szakember. De ha csak Tőlem lesz a segítség még az is belefér, csak arra kérlek légy őszinte még ha nem is tudod hogy kell azt, de ha törekedni fogsz rá, azt akkor mindenki akceptálni fogja :)

2018. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!