Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Extrémen spórolós emberrel...

Extrémen spórolós emberrel volt már dolgotok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy életetek e már együtt vagy volt a családotokban egyenesen smucig ember. Miket csinált? Van valami oka annak,hogy valaki ilyen? Én ismerek iylen embert, de az elviselhetetlenségig spórolós, nyaralás szerinte hülyeség, csak pénzkidobás,mindenből a legolcsóbbat veszi,stb. Persze ennek a család issza meg a levét, egésznap otthon ülnek, maximum játszótér,mert az ingyen van. Ennek mi értelme?

2018. febr. 3. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Apám ilyen.

Pontosan nem tudom, mennyi a fizetése, nem mindig ugyanannyi, mert vállalkozó, de azért nem keres keveset, a gazdagabbak közé tartozik. Anyukámmal normális életszínvonalon élünk, apám pedig körülbelül kétszer annyit keres (ha nem többet), mint anyám, de semmire nem akar pénzt kiadni.

Ha valamit meglát, ami tetszik neki, nem az van, hogy megveszi (ez a kis és a nagy dolgoknál is így van), hanem még elmegy 10 másik boltba, utánanéz online is és ott veszi meg, ahol a legolcsóbb. Egy csomó dolgot csak azért nem vesz meg, mert drágább, holott megengedhetné magának. Például sokat használja otthon a netet, mert otthonról dolgozik többnyire és kell a munkájához, de nem wifi routerje van vagy korlátlan internete, mint nekünk van, hanem mobilnet, azt hiszem havi 8 gb, persze hamar lefogy. Amikor nála vagyok, nemigen hallgathatok zenét vagy nézhetek filmet, mert lefogy. Ha pedig már két eszköz rá van csatlakoztatva, lefagy.

Ruhákat is mindig ugyanazon a helyen vesz, mert ott olcsó. 1-2 drágább ruhája sincsen. Az ilyen boltokba már be se megy.

Az első kérdése, ha meglát rajtam valami új ruhát vagy bármit, az, hogy mennyibe került? Tavaly nem volt cipőm és anyukámtól kaptam egy leárazott, 20 ezres cipőt, Geox egyébként, apukám megjegyzése, hogy biztos jó drága volt. Szintén tavaly vettem magamnak egy converse cipőt, apám azóta is azt emlegeti, hogy az ilyeneket 20 ezerért adják, pedig semmivel nem jobb az olcsóbbnál. Hát nekem volt pár olcsó tornacipőm, mindegyik szétment.

Ja és folyamatosan az árakat emlegeti. Mi mennyire drága, minek emelték fel az árát, melyik bolt drága, mi mennyibe kerül stb. Folyton ez a téma nála.

2018. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
25%
Én az vagyok :) , hát tudod így rengeteg pénzed marad a nagy dolgokra viszont a falu népe rajtad irigykedik ,hogy "ne a másik ,honnan annyi ? " ,naponta megvan az asztalon ami kell élünk boldogan :) akinek ilyen a stílusa az annak boldogság :) viszont akinek a stílusa más annak elég rosszul esik.... Viszont így lehet haladni sokmindenre :) , ha nem hiszed számítsd ki a megélhetésed minimumát és azt ,hogy mennyit költesz megélhetésre ,vond le a vizetésedből és a kettő különbségét szorozd meg mondjuk 36-tal kapsz egy jó kis összeget és képzeld el ,hogy azért a pénzért spórólnále extrémen 3 évig ...
2018. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
26%

Példa : fizetés :120.000 ft

Min.megélhetés : étel+ rezsi=x

Jel.megélhetés : elmaradható + étel+rezsi+nyaralás+...... + .... =z

Z-X = egy szám amennyi pénzt spóróltál= S

Sszorozva 36-tal vagy ahány hónappal szeretnéd és kapsz egy összeget forintba vagy amilyen pénzzel számoltál és akkor eldőntheted saját magad ,hogy azért a pénzért spórólsz e vagy inkább éled az életed ,,, amugy a cigi meg az ital megvonásán lehet a legtöbbet spórólni :) jó számolást :) !)

2018. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Apám volt ilyen.


Egyszer kiselőadást tartott, hogy a wc papírral nem csak egyszer kell segget törölni, mert félbe is lehet hajtani, vagy akár 4 felé is, és többször kitörlöm vele. Mert hogy szerinte "túl sokat használtunk el" a legolcsóbb, legszarabb 1 rétegűből.


Igaz, ő maga nem dolgozott, évtizedeken át élt segélyen és ha alkoholra, hülyeségre, haverokra kellett a pénz, akkor gond nélkül elverte.


Vagy gyerekként és fiatal felnőttként én is nagyon spórolós voltam. Gyerekkoromban egy több napos kirándulásra is mindig vittem szendvicset, kaját. Amíg a többiek Mekiztek addig én a szendvicsen éltem. Nem vettem apróságokat mert pénzkidobásnak tartottam, nem nemtem be sehova ahova külön fizetni kellett. Egyetem végéig szinte sehol nem voltam, mindig mindenen spóroltam.


Mostanra van annyi anyagi biztonságom, jövedelmem, hogy nem spórolok. Igyekszem nem elszórni 2 kézzel a pénzt, de ha valami kell akkor nem agyakol, hanem megveszem.

2018. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

először azt olvastam hogy extrém sportolós xD

nálunk az utcában van egy család. apuka vállalkozó, van 4 gyerekük, a legszakadtabb, legkoszosabb, legturkálósabb, örökölt ruhákban jártak végig mikor gyerekek voltunk (pár évvel fiatalabbak nálam az idősebbek). szerintem az összes pénzüket a házukra költötték, bazinagy bolt, konditeremmel a pinceszinten meg játszószoba, udvarban játszótér, automata gyepöntözőrendszer. ők meg szakadt koszfoltos ruhákban rohangáltak. nem is értettem soha ezt a kettősséget gyerekként.

2018. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Ollókezű Edward ***** válasza:
83%
Én apám is ilyen / ilyen volt. Évekig hallgatnom kell az üvöltözést meg az átkozódást, hogy minek zuhanyzok minden nap, minek van meleg a szobámban, minek buszozok át a másik városba a barátaimhoz, stb. Mert ha ezeket nem tenném, akkor a fizetésemet jobban le tudnám neki adni, és hogy én vagyok a rossz, amiért nem teszem le egy-az-egyben az asztalra. Hogy miből élnék meg? Tartassam el magam valakivel. Most hogy egyedül maradt, már szinte haldoklik, ha hazalátogatok, meg napokkal előre begyújt a szobámban, hogy meleg legyen. Szóval csak az kell, hogy totál egyedül maradjon, aztán kitisztul az agya az ilyen szerencsétleneknek.
2018. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Nagyapám volt ilyen. 18 foknál sosem fűtött melegebbre, sosem mentek sehova, és képes volt egész délelőtt boltról-boltra járni, hogy mindenből a legolcsóbbat vehesse meg.

Mióta meghalt szegény, nagyanyám kivirult. 24 fokra fűt, eljár a barátnőivel fürdőbe, és csokira költi a nyugdíját. :)

Az oka, amiért ilyen volt ő, nagyon egyszerű. A háború alatt volt fiatal, az apja eltűnt, 6 testvére volt, és egy htb anyja, örültek, ha megéltek.

2018. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is van... de nem értettem sosem mire jó ez. Nem kell verni a lóvét, de azt sem lehet tudni, mikor történik az emberrel valami. Szeretem élvezni azt amiért dolgozok, és inkább élek albérletben életem végéig, ha csak annyi a pénzem hogy nem tudok relatíve normális életszínvonal és némi szórakozás mellett félretenni, mintsem kuporgatok egy házra és zsíroskenyéren éljek, szórakozni ne járjak. Aztán lehet a nagy kuporgatás közepette megkésel valaki az utcán, vagy elüt a busz. Aztán szépen kiélveztem az életet...
2018. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Én apámnak is megvolt a "le kell adni a fizetést" mániája.


Szerencsére én messze voltam, de öcsém aki otthon lakott, dolgozott megkapta, hogy mivel apám a családfő, ezért neki kell leadni a pénzt és majd ő beosztja. Soha egy fillért nem kapott szerencsére.


Na meg én is azt vettem észre, hogy amint "kimúlnak" az ilyen extrém spórolós emberek a családból, a család többi része fellélegzik, és elkezd normális életmódot folytatni. És az a poén, hogy látványosan jobban, boldogabban, teljesebben élnek ugyanabból a pénzből, és még csak sokkal többet sem költenek.


Másik, hogy a spórolós emberek egy valakire nem sajnálják általában a pénzt, saját magukra. De arra bármennyi elmehet.

2018. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
Utolsó, így van. Apám akkor sem sajnálta a csokira meg a kólára a pénzt, mikor anyukámnak meg nekem nem jutott kajára, meg elvette tőlünk még az utolsó szelet kenyeret is amolyan f@ßomat sem érdeklitek dumával. Most már magától adná az utolsó falat kaját, csak ezek után már nem kell.
2018. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!