Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hónapokon keresztül több...

Ha hónapokon keresztül több tartásdíjat utaltam mint ami a végzésben szerepel, levonhatom-e a plusz összeget a következő hónapokban az utalandó tartásdíjból?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 20:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
23%
Elvileg igen.
2018. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem így működik.A tartásdíjat ami meg lett állapítva,minden hónapban fizetni kell pontosan.Ha ezen felül a illetékes fél többet küld,az az ő saját döntése.Nincs olyan megkötés,hogy csak kizárólag annyit kell küldenie,amekkora összeg meg lett állapítva.De ettől függetlenül az előírt összeget minden hónapban köteles küldeni.
2018. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
És mi a következménye ha levonom, de a következő hónapban már a rendes összeget utalom. Kicsit nevelni kell az anyukát, sajnos.
2018. júl. 14. 20:13
 4/37 anonim ***** válasza:
70%
A páromnál pont ez volt. Majd rendőrségre, bíróságra került az ügy. Azt mondták: "Minden amit a gyerektartáson felül ad, utal át, az ajándék, mint egy nyalóka" Hát mi többször 20-30 ezres "nyalókát" vettünk a gyereknek.
2018. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyit utalsz a KÖTELEZŐN felül, tök mindegy.


Az a lényeg, hogy KEVESEBB nem lehet.


Tehát pl. megállapítottak 80-at. Azt megteheted, hogy 4 hónapon át fizetsz 140-et. De azt már nem, hogy akkor az ötödik hónaptól meg pl. 30-at.

2018. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Egy hónapból nem lesz semmi,de ha rendszeresen megcsinálod,akkor az anyuka nyugodtan mehet a bíróságra.Amúgy a gyerektartás a gyerek költségeinek fedezésére van,szóval valamilyen szinten vele szúrsz ki.
2018. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Önmagadtól nem tehetsz ilyet, maximum bíróságon kérvényezheted, de lehet az lesz amit előttem leírtak már,
2018. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Ilyennel ne próbálj trükközni, mert az anyuka könnyen keresztbe tehet neked, még ha csak egy alkalomról is van szó. Csak annyit tehetsz, hogy ezentúl pontosan azt az összeget utalod, amit kell.
2018. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
"Kicsit nevelni kell az anyukát, sajnos." NEM az anyukának küldöd a tartásdíjat, és nem, nem számít hogy önszántadból többet adtál- az meg a te bajod hogy nem tudsz a nővel normálisan kommunikálni. Ez semmit nem változtat azon hogy kötelességed a gyerekről gondoskodni, még akkor is ha a tartásdíj az esetek többségében szinte semmire sem elég. DE nincs jogod a gyereken keresztül támadni a nőt.
2018. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
6%

utolsó hozzászólónak üzenem, hogy!

igenis az anyukának küldi a tartásdíjat és tudod miért?

én eleinte anyukámnál laktam majd visszaköltöztem apukámhoz

a bíróság visszamenőleg letiltatta a fizetéséből a gyerektartást úgy hogy nála éltem mondván az anyámnak jár mert ő tartott el amikor nála laktam

akkor kinek is jár az a gyerektartás? a nevében is benne van hogy a SZÜLŐNEK

2018. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!