Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek így távoltartási...

Kérhetek így távoltartási végzést?

Figyelt kérdés

Édesanyám testvére már korábban testi sértést sejtető leveleket küldött nekem, az utóbbi időben pedig bejárt az ingatlanomba, amit többszöri felszólításra sem hagyott el.

Mindezalatt elkobozta a telefonomat és majdnem tettlegességig fajult a szituáció (önvédelemből egy hárító mozdulatra szükség volt, de én nem bántalmaztam fizikálisan)

Korlátozta a saját lakásom egyik helységének az elhagyását.

Felmerül a kérdés, hogy mivel nem egyenesági rokon és nem történt valójában tettlegesség, jogos-e így távoltartást kérnem. Többször fenyegetett a barátaimon keresztül is.

21/L


2018. júl. 24. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2018. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem,sajnos nálunk nem foglalkoznak ezzel csak ha hiradoba kerültél sajnálkoznak..Legyen veled vki mindig jo kiállásu férfi,zár csere,uj helyre költözés esetleg tehetsz fejlentést de sok jot nem josolok hozzá.
2018. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne engedd be a lakásodba. Ha van.hozzá kulcsa, cserélj zárat.

Ha legközelebb fenyeget, hívd rá a rendörséget, jelentsd fel.

A telefonlopásért is feljelentheted.


Amúgy miért viselkedik így veled? Tartozol neki pénzzel?

2018. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz feljelentést. A zaklatást kimeríti, amiket leírtál. A nane is tud segíteni neked. Kaphatsz távoltartásit ellene. (Annó nekünk is sikerült, pedig ott nem volt ilyen durva a helyzet!)
2018. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

SEGÉLYVONAL BÁNTALMAZOTT NŐKNEK ÉS GYEREKEKNEK


06-80-505-101 MINDEN HÉTKÖZNAP ESTE (SZERDA SZÜNNAP) 18 ÉS 22 ÓRA KÖZÖTT


SEGÉLYVONAL SZEXUÁLIS ERŐSZAK TÚLÉLŐINEK


06-30-982-5469 PÉNTEKENKÉNT 10-14 ÓRÁIG

2018. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs az ingatlanhoz köze, akkor magán laksértésért is feljelentheted.

De ki ő, hogy nem megy el mikor kéred?

2018. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Édesanyám testvére. Alapvető konfligtusunk volt régebb óta, nem tartozom neki, a család egy válás miatt haragszik rám, mivel én a másik oldalon állok, azonban édesanyámmal élek, aki beengedte a lakásba annak ellenére, hogy megkértem határozottan hogy ne tegye.

A lakáshoz azon kívül hogy ott lakik, tulajdoni vagy haszonélvezeti joga nincsen.

2018. júl. 24. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Felejelentheted már a fenyegetőzés és szemlyi szabadság korlátozása miatt.

Továbbá kezdeményezhetsz birtokvédelmi eljárást, hiszen jogtalanul tartózkodik ott.


A leveleket vidd magaddal mint bizonyíték.

2018. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lakásból pedig jelentsétek ki sürgősen - a haszonélvező megteheti ezt -, mert jogtalanul tartózkodik ott, "csak beengedve".
2018. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!