Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves kislánytól elvárható,...

13 éves kislánytól elvárható, hogy ne hadjon maga után rendetlenséget?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom nálunk van lassan 1 hete. Az apukám neki nagybáttya. És rendesen azt látom hogy hanyag.


Az én szobámban alszik, velem egy ágyon, nagy ágyam van.


Az első nap amikor megérkezett, a szobámban az első fotelba ki fordította a ruháit amit hozott, össze-vissza áll.

Ma reggel korán keltem, mentem gyerekekre vigyázni. Ő aludt. Mivel az ágyam úgy vetettem meg, hogy külön lepedő, párna, takaró, így az én részem össze is raktam, meg ágyaztam, és reménykedtem, hogy az ő részét megcsinálja, amikor felébred. Erre amikor délután hazaértem, össze volt döncőve, a fésű az ágyon, nem az első eset, hogy a gyógyszerei is amiket jelenleg szednie kell, kifordítva. A szobám előtt is már hányszor össze raktam a lábbeliket, de hiába. Engem ilyen idős koromban ha elfogott a lustaság, vagy elmentem valahova és nem segítettem semmit, anyukám is meg anyai ágon a mamám is a fejem vették.


Nálam sincs mindig patyolat rend, tényleg, de ha elmegyek valahova, legalább magam után össze pakolok, és nem hagyom szét a dolgaim, nem?


De ha megkérem valamire, ne is mondjam a reakciót... Az esti gyógyszerét sem vette be. Szóltam neki, de akár a falnak beszélnék, azt mondja hogy már késő van, mert nem lesz semmi ha kihadja, stb... Én meg néha nem birom ki, hogy ne mérgesen szóljak rá, de egyszerűen felbosszant ez a "nem törődömség"...

Néha komolyan nem értem... Én várok el túl sokat?


2018. júl. 25. 00:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Beszélj a szüleiddel. Sokszor én sem ágyazok be, pedig már felnőtt vagyok. Rohanok és kész. Beszéld meg vele.
2018. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
64%
Elvárható, hogy segítsen otthon. Ha olyan természete lenne észrevenné magától és összerakná maga után. Én a helyedben nem szólnák rá erőteljesebben, de elmondanám neki szépen nálam ez hogy megy. Nem a te dolgod a nevelése, végül is 1 hetet tölt nálad, és tényleg nem tragédia, ha nem ágyaz meg.
2018. júl. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Alapveto lenne. Na meg segiteni a hazimunkaban.
2018. júl. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

Csak simán kamasz.Lehet vele beszélni, hogy szeretnéd ha megcsinálná, de lehet nem lesz hatása.Sok kamasz ilyen rendetlen, aztán majd megváltozik.

Ne rontsd el a kettőtök közti kapcsolatot azzal, hogy folyton szekálod, folyton nem jó amit csinál.

Nemsoká felnőtt lesz, és nem lesz jó a viszonyotok.

Ne csinálj a bolhából elefántot! Apróságokért ne is szólj neki. Meg gondolom most átmenetileg lakik nálatok, addig bírd ki vele így.Viccesen próbáld kicsit formálni, de kiabálni ne kiabálj vele, mert megutál.

Amúgy se a te dolgod a nevelése, hanem a szüleié.

Ha nem rakja el a cuccait, én azt csinálnám, mikor ő is ott van, látványosan hozzáfognék, elraknám, közben annyit mondanék: Én nem szeretem ha szanaszét van minden, attól ideges leszek, elpakolom a cuccaidat.Lehet ő beszáll pakolni.Lehet elrakja, ne te rakd.Lehet nem fog neki tetszeni, ahova raktad, és ezért legközelebb megelőz a pakolásban.Lehet rájön, tényleg el kéne pakolnia. stb.

Az én 3 gyermekem is ilyen volt kamaszkorában. A szobájuk mint egy lomtár.Pedig tőlem nem ezt látták, midig mondtam is nekik, tegyenek már rendet.Akkor takarítottak ki, ha jött hozzájuk barát, barátnő. Na akkor ki tudtak.Sokat bosszankodtam én is, feleslegesen.

Aztán mindegyik elkerült tőlünk, saját lakása van már. Gyönyörű rend és tisztaság mindegyiknél, bármikor megyek. Most meg én tanulhatnék tőlük!Nálam nincs ilyen rend mint náluk.

De munkatársaim ugyanerről beszélnek, saját gyerekeikkel.

Szóval nekem az a véleményem, ne dramatizáld túl a dolgot.A kapcsolatotok hogy jó maradjon, többet ér pár ledobott ruhánál, vetetlen ágynál.

Esetleg ha van másik szoba, kapjon külön szobát, ahol úgy pakol, ahogy akar, ahova gyakorlatilag be se kell lépned.

2018. júl. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, attól mert kamasz még nem kell putrisnak meg bunkónak lennie. Te mit szólnál hozzá kamaszként ha anyudék meg azt mondanák hogy oké, nincs főtt étel, nincs tiszta ruha, nincs elmosogatva, mert felnőtt vagyok és megtehetem, ne korlátozz? Akkor hogy állna a szád?
2018. júl. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, te hány éves vagy?
2018. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Persze, elvárható! Én 5.es koromban már egyedül tartottam rendbe a házat szünetekben, mivel a szüleim 12 órában dolgoztak. Mosogattam, sepregettem, porszívóztam, felmostam, port töröltem, teregettem, megágyaztam stb.
2018. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

NEKED nincs belezsólásod, mert csak az unokatestvére vagy, nem az apja, stb.


Ha apád ilyen mulya, akkor így jártatok, az unokatesó MAGÁTÓL SEMMIT nem fog csinálni.


Nálunk is ha itt van unokahúgom és nem utasítom, hogy reggel ágyazzon be és napközbe sem hagyjon szanaszét mindent (13 éves), akkor fél nap után mintha bomba robbant volna a vendégszobában.


Oké, nyár van, én "csak" az unokanővére vagyok, de ha már vendégül látom, legalább ne rumlizzon. Bár ő nem ugat vissza, ha megmondom neki, hogy tegyen rendet, akkor tíz perc alatt összepakol mindent - bár tény, hogy addig nem megyünk strandra, nem sütünk, meg ilyenek.

2018. júl. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár gondolom te gyerek vagy.


Én 16 évvel idősebb az unokatestvéremnél, és mikor nálam "nyaral", akkor én felelek érte 100%, és ha nem fogad szót, mehet haza.

2018. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem az unokahúgod. Apádnak az unokahúga.

A te unokatestvéred.

Nem ugyanaz.

Ő kupis, de lehet hogy helyesebben ír. 1:1.

2018. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!