Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyek a másikra ha ők...

Miért irigyek a másikra ha ők maguk akarnak így élni?

Figyelt kérdés

Már több olyannal is találkoztam hogy egy adott család kimegy a strandra és egy lángost nem akar megengedni magának, viszik a zsemlét, mert "az drága".A boltban a legolcsóbbat veszik mindenből.

És most nem a szegényekre gondolok, mert ezeket pont személyesen ismerem és tudom, hogy ezt-azt simán megengedhetnének maguknak. 50 ezres telefon, félévente leejtett betört képernyővel pl. állandóan, fizetéskor dugig rakva a bevásárlókocsit mindenféle haszontalan termékkel, azt is. Olcsó ruhákat havi 20 darabot fizetéskor azt is. Nem is érdekelne ez az egész, de az a baj, hogy máskor meg irigyek. Ha megtudják vagy mondod hogy te hol nyaraltál, akkor "akinek jól megy..." meg hasonló beszólások.

Ha esetleg van autód, akár egy trabant is, akkor is lekezelően beszélnek veled, mert nekik buszozni kell vagy gyalogolni. Ha van egy szakmád és nem a gyártósor mellett dolgozol, akkor is húzzák a szájukat. Pedig ezek közül van ami nem a pénzen múlik csak egy kis előre gondolkodást igényel. Ha nem akarsz buszozni akkor kicsit félreteszel és a 10. telefon helyett egyszer veszel egy biciklit. Vagy leteszed a jogsit és veszel egy olcsó autót.

Egyébként gyárban dolgoznak de a 3 szak miatt jobban keresnek mint sokan akik nem gyári munkások, akinek kevesebb van mégis látszólag jobban él mint ők. pl. fagyasztott termékeken kívül szerintem más hús nem is kerül az asztalra vagy zöldség.

És most nem megszólni akarom őket, csak megérteni, hogy a saját döntéseik után miért irigyek a másikra?

2000 Ft-ból már bőven lehet egy jó ételt készíteni egy 3 tagú családra, maximum nem kell fizetés után rohanni 10 ezerrel feltölteni a telefont meg a plázába 6 új ruhát venni.

Közben a facebookon meg osztogatnak meg ilyen-olyan zenéket, koncert felvételeket, nyaralós képeket, ahol egy csajnak a tengerparton keresztbe van rakva a lába és tipikus lekezelő, lenéző idézetek ráírva. De a valóságban ők nem is így élnek, sosem mennek el egy zenekarra, rap előadóra, bármire, sosem nyaralnak ilyen helyeken, csak megosztogatják, hogy "én már ennyit elértem az életben, te sosem fogsz a nyomomba érni" és ehhez hasonló idézeteket.

ÉS az a furcsa hogy nem csak a gyerekeik hanem ők maguk is 40-50 évesen ilyeneket osztanak meg, mint egy tizenéves tini.

Miért ilyenek? Tényleg érdekel ez a társadalmi réteg, csoport.



2018. aug. 31. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan miért, de szerintem ne keress benne logikát, ez csak az emberi hülyeség és lustaság. Előre gondolkodni biztosan fárasztó lenne, egyszerűbb zsörtölődni és irigykedni.:D
2018. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnak megtakarítani vagy előre tervezni, nincsenek céljaik, csak homályosak, irigykednek mindenkire, akiről úgy érzik, jobban él.

Az ilyen "hát persze aki megengedheti magának" mondatok tipikusan rámutatnak erre, még jó hogy a másikban nem akarnak bűntudatot kelteni hogy rosszul érezze magát, bár lehet e mondatnak pont ez a célja.

2018. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenhol azt látják, hogy ez az életforma a trendi, így kell élni. Csupa pozitív kép, megjátszás. Olyan embereket, akiknek legalább alapszintű műveltsége van, nem tudnak átverni.
2018. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van egy szakmád és nem a gyártósor mellett dolgozol, akkor is húzzák a szájukat."


Mintha csak a nagymamámról írtál volna :D Ő speciel azért ilyen velem, mert neki az az elvárt, hogy -, beállva a családi hagyományba - majd életem végéig egy gyárban fogok robotolni. Nem tetszett neki, hogy kitanultam egy egész jó szakmát, és jóval többet keresek vele, mint a családom többi tagjai a gyárban...

2018. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés amúgy,Én is sok ilyennel találkozok.De a szomszéd fűje mindig zöldebb..
2018. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert magyarok,ez a lételemuk,rágni a sz rt és irigykedni,szeréncsére 15 éve eljöttünk onnan.. :D
2018. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért,mert irigyek.

Nekik kell minden elektronikai cuccból a legjobb,autó is kell,cserében a legfontosabbról,a minőségi táplálkozásról lemondanak.


A mi családunkban sincs autó,bringával járok a boltba,viszont a boltban megveszem a zöldséget,gyümölcsöt,csirkemellet.

És ha néha nasizni akarok,akkor abból a minőséget választom,kis mennyiségben.


Mások meg ezekről lemondanak,mert inkább kell az autó,a legdrágább telefon részletre,stb.

2018. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!