Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás! Lehetséges, hogy...

SpiceGiiiiiirl kérdése:

Válás! Lehetséges, hogy Pesten bonyolítsam le a válást (ittlakom) miközben a férjem Gyékényesi?

Figyelt kérdés
Budapestre költöztem, elszeretnék válni.. úgy tudom, hogy az alperes lakóhelyéhez legközelebb eső járási bíróságra kell beadnom a válási keresetet, de az nekem ide 300 km.. megoldható esetleg Pesten valamilyen úton módon?

2018. szept. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
A házasságkötés helye szerint illetékes bíróságon tudod beadni.
2018. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Úgy van ahogy az első írta. Ahol volt az esküvő ott van a vàlás is az adott város bíróságán
2018. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Első ez nem igaz..A Pp. szerint azon a bíróságon kell benyújtani, ahol az utolsó közös lakcímetek volt.
2018. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Utolso közös lakcím, vagy az alperes lakóhelye szerinti bíróság az illetékes. Beadni bárhol beadhatod, at fogják irányítani a megfelelő bíróságra.
2018. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen bíróság jár el a házassági bontóperben?


A házassági bontóperben eljárni az a bíróság illetékes (vagyis a keresetet annál a bíróságnál kell benyújtani), amelynek területéna házastársak utolsó közös lakóhelye volt. 


Ennek hiányában az általános illetékességi szabályok az irányadók, vagyis az a bíróság illetékes, ahol


az alperes lakik;az alperes utolsó ismert belföldi lakóhelye van, amennyiben a belföldi lakó-, illetve tartózkodási helye ismeretlen;a felperes lakóhelye (tartózkodási helye) van, ha az alperes utolsó ismert belföldi lakóhelyét sem lehet meghatározni. 


Abban a kivételes esetben, ha a fenti illetékességi szabályok egyike sem lehetne alkalmazható (pl. mert a válni készülő magyar állampolgároknak nincs Magyarországon sem lakóhelye, sem tartózkodási helye), a házassági bontóperre a Pesti Központi Kerületi Bíróság az illetékes. 


Magyar állampolgár házassági bontóperében főszabályként magyar bíróság járhat el, de bizonyos esetekben a bontópereknek lehetnek nemzetközi jogi vonatkozásai is, amikor az eljárásra külföldi bíróság jogosult (pl. külföldön lakó magyar állampolgár házassági bontóperében) (PK 117. sz. állásfoglalás)."


[link]


De azért pontozza le az okos ezt is.

2018. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Én is Budapesten élek, de Farmoson mentem férjhez. Amikor elváltam, Budapesten adtam be a válókeresetet, de a Farmoshoz tartozó Nagykátai bíróságra kellett mennem a válóperi perben. Tavaly váltam el.
2018. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!