Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete egy afrikai árva...

Mi a menete egy afrikai árva örökbefogadásának? Mennyi időbe telik? Milyen engedélyekre van szükség?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta szeretnék egy afrikai kislányt. Nem vagyok meddő, de ez a nagy álmom. Még nem aktuális, csak érdekel, hogy jelenleg mik az erre vonatkozó jogszabályok.
2010. jún. 23. 22:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól tudom nem fogadhatsz örökbe onnan kislányt:(
2010. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%
nem a magyar jogszabályok kellenek neked, hanem az adott afrikai országé...de szerintem, nőj fel és gondold át, mit akarsz, meg minek tennéd ki a gyereket ebben az országban
2010. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
nem mellesleg, amíg van ottani örökbefogadó, addig úgysem viheted el a gyereket az országból...legfeljebb egy AIDS-es gyerkőcöt, mert ők nem kellenek senkinek :S
2010. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországról semmilyen körülmények között nem fogadhatsz örökbe. Tudom, hogy nagy divat mostanában Angelina Jolie-t játszani, de a magyar törvények erre nem adnak módot. Ha kimész egy konkrét afrikai országba, és ott elintézed az örökbefogadást annak az országnak a törvényei szerint, akkor van esélyed. Ehhez viszont - nem vicc - milliomosnak kell lenned.

Azt meg nem értem, hogy miért tartasz értékesebbnek egy afrikai gyereket egy magyarnál... Arról már nem is beszélve, hogy szerencsétlen gyerek miket élne át ebben a társadalomban.

2010. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A másodiknak: Nem akarok belemenni semmilyen meddő vitába, de elég érett vagyok ahhoz, hogy tudjam mit miért teszek és miért vállalok felelőséget. Vannak nigériai ismerőseim, tudom milyen kissebbségnek lenni és hogyan lehet kezelni. Embernek nevelném és nem szenvedne hiányt semmiben.
2010. jún. 23. 22:14
 6/38 anonim ***** válasza:
11%

Megérdeklődhetem, hogy miért nem egy magyar kislányt/kisfiút fogadsz örökbe??


Legjobb lenne, ha eltakarodnál ebből az országból.

2010. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Talán mert afrikában több az árva, mint itt és kevesebb az "érdeklődés". Mellesleg rendszeresen támogatom az itteni árvákat. Te pedig ügyesen ítélkezel, gratulálok hozzá.
2010. jún. 23. 22:19
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
Itt Magyaroszágon inkább "koxi" gyerekeket lehet örökbefogadni, legalábbis televan velük az intézet. Akkor inkább afrikai.
2010. jún. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
Gondolkozzatok mar, azert nem ugyanaz a helyzete egy magyar es egy afrikai arvanak! Szerintem nagyon szep, hogy szeretnel segiteni egy afrikai babanak, ne foglalkozz vele, ki mit gondol.
2010. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
12%

Lehet, hogy ott több az árva, de mégis csak magyar vagy? Előbb a magyar árvákon kéne segíteni.

Ha én örökbefogadnék, akkor csak magyar gyereket.... milyen már,hogy itt is van árva, de inkább a szegény kis niggereket fogadjuk be?


Gondolkozzatok, ez undorító és nemzetellenes. Így is elég sok külföldi él itt, dolgozik, egyetemre jár, magyarul veszi el a helyet TŐLÜNK.

2010. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!