Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kinek adnátok...

Ilyen esetben kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

Most sikerült lakást vennem, ahova a párommal költöztünk. Még nincs teljesen berendezve, de az alapfelszerelések megvannak. Konyha kész (gépekkel együtt), fürdő is, illetve a hálószoba is (ágy, szekrény, asztal, stb). Van egy étkező rész is, ahol van asztal. A nappaliban egyelőre egy kis szekrény és egy tv van.


A szüleim - jól élnek - jöttek látogatóba, és nem tudják elengedni azt a dolgot, hogy nincs kanapé és egy szekrénysor még a nappaliban. Már mondták, hogy megveszik őket. Én ezt elutasítottam, mert majd megvesszük mi magunknak idővel. Azonban ezt nem akarják elfogadni, és mondták, hogy karácsonyra így is, úgy is megkapom őket. (Voltunk együtt bútort nézni, ott látták, hogy melyik darabok tetszenek.)


Ez nekem sehogy sem tetszik, így azt mondtam, hogy akkor hogy valamelyikünk engedjen, visszafizetem nekik, és mindenki boldog. Ezen a párom kiakadt, hogy ő nem akar tartozni családon belül, és mi van, ha x ideig nem tudja fizetni ő, mivel úgyis közösen veszünk mindent, így ez neki is rossz és tartozás...


Mondtam, hogy a szüleim nem fognak a nyakunkra járni, ha 1 éven belül fizetjük vissza lassan, akkor úgy. Vagy akkor fizetem én egyedül. Mindenesetre ezen nem jutottunk dűlőre. Párom nem érti, hogy mi a gond azzal, ha mondjuk nem lesz évig kanapénk vagy ronda, de olcsó kanapénk lesz, és ő nem akarja, hogy a szüleim vegyenek bármit is.


Részemről ismerem a szüleimet, és akkor is megveszik, ha kifejezetten azt mondom, hogy nem. Nyilván kidobni vagy nem beengedni őket nem fogom, mert jóban vagyunk, és ők meg jót akarnak, de én sem szeretnék tőlük ilyen nagy ajándékot csak úgy elfogadni... Szerintetek? (28/N)


2018. dec. 3. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyen már baj, ha segíteni akarnak! Max mondd nekik, ok, de akkor együtt válasszátok ki. Ők is adnak, olyan is lesz amilyet akarsz oszt mindenki hepi.
2018. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy segíteni akarnak. Párom hozzáállásával van nekem kicsit gondom.

Az más kérdés, hogy valóban nem szeretnénk 200-300 ezer ft-s ajándékot csak úgy elfogadni. :-) Ezért javasoltam a visszafizetést, amit a párom nem akar.

2018. dec. 3. 10:25
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
mit zavar ez téged? ők örülnek hogy adhatnak valamit te meg örülj hogy kapsz
2018. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Írígylem a problémáid, komolyan!


Harácsonyi ajándék! Fogad el, oszt jó napot!


A pasid meg keressen pénzt ne picsogjon, mint egy kislány, ha ennyire zavarja a csórósága, hogy bútort nem tud venni!

2018. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Amit adnak, el kell fogadni.

Párod meg pit sípol, ha ő nem tud venni, a szüleid pedig szeretnének adni, akkor fogadd el.

Te vetted a lakást, nem?

Ha meg már mindent közösen vesztek, ha véletlenül szakítotok, legalább a kanapén nem kell vitatkozni, kié legyen, ha már minden máson igen.

Én elfogadnám ebben a helyzetben.

2018. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Most az a bajod, hogy segítenek a szüleid egy-két bútorral?

Fogadd el és köszönd meg.

2018. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Én megértem a párodat olyan szempontból, hogy gondolom, bántja a férfiúi hiúságát, hogy nem ő veszi meg a bútort. Ez amúgy még mindig jobb, mintha nem érdekelné a "családfenntartó" szerep. Viszont itt nem milliós összegéről van szó, vagy arról, hogy esetleg ő költözik egy olyan lakásba, amit neked vettek a szüleid. Szóval szerintem az a kompromisszum, amit kitaláltál, teljesen korrekt és kivitelezhető. Szerintem szép dolog a szüleidtől, hogy segíteni akarnak, és mindenképp rá kéne valahogy beszélni a párodat, hogy belemenjen ebbe a dologba.
2018. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%

A te lakásod. Miért ne segíthetnének a szüleid? Nem értem. Nem a párod lakása, nem közös lakás. Akkor valóban fura lenne, ha a szüleid vennének bele bútort. De így tök normális.

Fogadd el.

2018. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem fogadod el? Kinek adjanak, ha nem a gyereküknek? Minden normális szülő szívesen támogatja a gyerekét, amennyire csak tudja.
2018. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a párod, hogy lepontozzon mindenkit, aki azt tanácsolja, hogy fogadd el, ha már adni akarnak :D :D
2018. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!