Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ad pénzt a férjetek?

Nektek ad pénzt a férjetek?

Figyelt kérdés
Elsősorban gyesen lévő anyukáktól kérdezném,akik csak részmunkaidőben tudnak elhelyezkedni. Nektek a rezsi befizetése után ad a kezetekbe pénzt a férjetek a gyerekekre,és a napi megélhetés miatt,vagy mindent saját magatok álltok? Vagy meg kell.mondani,hogy mire kell a pénz?
2019. márc. 19. 22:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Hát mi szoktunk beszélgetni. És akkor mondom, hogy figyi, kéne venni a kölyöknek egy cipőt, láttam is egy tök jót, de nincs nálam pénz, adj egy tízest. És ad. De mi közös kasszán vagyunk...
2019. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
33%
Nekem csak akkor ad, ha jó voltam éjjel az ágyban.
2019. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
82%
Már a kérdés is rossz. Mi az hogy "ad pénzt"? Házasságban a kereset közös jövedelem jog szerint, akkor is ha az egyik fél 65 ezret kap a másik meg 650 ezret keres. Ezzel tisztában kell lenni, amikor valaki megnősül/férjhez megy. Azaz magadnak adsz-e pénz az itt a kérdés....
2019. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell adnia, nagylány vagyok, és elveszem. Nem fogom blokkal igazolni, hogy mire költöttem, nem vagyok bejárónő.

A gyerekek meg közösek, nem is értem, miért nekem kéne megoldani,

Nem a kolis szobatársammal élek, hogy felezgessek. Egy család vagyunk.

Én is kimosom az ő ruháit is, neki is főzök, utána is takarítok, elintézem a hivatalos ügyeit munkaidőben. És nem kérek érte fizetést.

2019. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
73%

Egy darabig elkéregettem a kártyáját ha boltba kellett mennem és a gyesemből már sok fogyott, de mostanában már folyton nálam van.

Nekem is gond nélkül megvesz mindent ami szüksèges

(Nem dolgozok)

2019. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
52%
Van kártyám a számlájához (és egy közös számlánk is amit megtakarításra használunk), a közös dolgokra azt használom amíg nem tudok visszamenni dolgozni. Nem voltunk és nem is leszünk soha teljesen közös kasszán, semmi értelmét nem látjuk. Legyen meg mindenkinek a saját pénze a saját dolgaira. De egy gyerekre teljesen természetesnek kéne lennie, hogy nem kell pénzt kunyerálni. Elmegyek bevásárolok, fizetek a kártyájával ennyi. Nem szokott elszámoltatni, tudja, hogy úgy se szórom el a pénzt. A saját dolgaimat (kozmetikumok, ruhák, fölösleges luxus dolgok amik csak nekem kellenek) saját pénzből fizetem általában. De a közös életre vagy a gyerekre nehogy már minden alkalommal pénzt kelljen kérni. Ha úgy is én járok bevásárolni akkor nyilván nálam legyen pénz ne nála.
2019. márc. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
85%
Van mindkettőnknek kártyánk a közös bankszámlánkhoz. Azt veszek amit akarok és ő is azt vesz amit akar. Jó hogy nem már kuncsorognom kéne egy guriga wc papírért is. Fel nem tudom fogni, hogy lehet ilyen fillérb_szó nyomorékoknak szülni.
2019. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nincs gyerekem, így bocs, hogy hozzászólok, de annyira felmegy a vérnyomásom attól a mentalitástól, hogy a gyerek az valami hobbija a nőnek, és a férj már jófejnek számít, ha ad rá pénzt. A gyerek kettejük felelőssége, azzal, hogy az anya otthon van, nem "lóg", hanem az apára eső feladatokat is átvállalta, még jó, hogy az apa is átvállalja azt a részt, ami addig az anyára esett a család eltartásából. Apám 3x annyit keres, mint anyám, de fel se merült volna benne, hogy ne közös számlájuk legyen, mindkettejüknek bankkártyával.
2019. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
80%
Ez szerintem egy olyan dolog amit már korábban tisztáznotok kellett volna. Közös élet, közös költségek. Nem azt mondom, hogy egy nő "fossza ki" a pasikat, de tudomásul kell venni, hogy most nem tudsz dolgozni, nem várható el, hogy mindent megtudj venni a gyesből. Tartós betegség, vagy munkahely megszűnés esetén szintén. Közös család, egy csapat, nem csak a jóban.
2019. márc. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 lali24 ***** válasza:
79%

már a kérdést se értem

(persze értem, csak nem tudom elhinni, hogy ez felmerülhet kérdésként. egy házasságban -pláne, ha már gyerek is van- nincs olyan, hogy "én pénzem - te pénzed")

2019. márc. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!