Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehezen dolgozom fel az 1...

Nehezen dolgozom fel az 1 évvel ezelőtti vetélésemet. Hogyan könnyitsek a nehézségeken?

Figyelt kérdés

van egy kisfiam,ő most 3 éves.apukával különmentünk fél éve,1 évvel ezelőtt(az apukától teherbe estem ,habár gyógyszer mellett..),nem akartuk a babát,de el is vetéltem.most egyedül lakok a kicsike fiammal,eddig is nehéz volt ezt feldolgoznom,de pár hete mindenki terhes körülöttem..és bevallom,rossz belegondolni hogy ha megmarad a pici vajon megtartottuk e volna..és hogy már hány hónapos lenne..fáj belegondolni is,ti hogy tettétek túl magatokat rajta?(mármint ha ezen túl lehet).

jelenleg nincsen párom,nem is szeretnék,rendbe akarom tenni az életemet előbb a kisfiammal együtt.most 23 vagyok,tesót(persze ha meglesz a megfelelő társ mellém)szeretnék,de csak 10-11 év mulva.addig nem.azon gondolkozom majd,ha egyszer lesz még egy babám,akkor majd mindig az 1 évvel ezelőtti kicsi fog az eszembe jutni?akit nem akartunk,de végül elvetéltem.


2010. júl. 3. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne emészd magad: Az a csöppség akit elveszítettél bizonyára nem volt életképes. Meggyászoltad, és tessék a kisfiadra koncentrálni, aki ott van veled. Ne a múlton rágódjál! Nekem is volt korai vetélésem, sajnos. De túlléptem nagyon gyorsan rajta, mert akkor ott volt a négyéves kislányom.
2010. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is elvetéltem. Mi nagyon szerettük volna azt a kisbabát, de sajnos nem úgy alakult. Avval vigasztaltam magam, hogy biztosan beteg lett volna, és ezért nem maradt velünk.

Neked most az a dolog, hogy rendbe tedd az életedet a kisfiad miatt is. Fiatal vagy még, lesz még babád.

2010. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, bocsi az offért, de megírnád, légyszi, melyik gyógyszer volt ez? Pontosan szedted, amúgy?
2010. júl. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szia! A hét valamelyik napján vetéltem el. Nekem ő az 5. gyermekem lett volna. Egész éjjel sírtam. Nagyon rossz volt. Pedig már úgy elképzeltem mindent. Fájt, hogy az égen felragyog egy új csillag és nyomban el is tűnik. Én hamar túltettem magam rajta, még akkor is ha ezt a babát nagyon szerettük volna. Hiszen te is tudod, hogy milyen érzés a szülés után kezdben tartani a kisbabát. Ne akard elfelejteni, hiszen nem is leszel rá képes. Annak a kisbabának jó, mert ott boldogabb, felrepült az angyalokkal az égbe, Isten kezébe, mert meggondolta magát. Megérzi ha nem kell a családba. De nem ezért ment el. A jövőben lehet hogy történni fog olyas valami ami miatt te is úgy gondolod hogy milyen jó hogy ő nem született meg! Ajánlom, hátha segít:


Babaelvesztést feldolgozó csoport indul minden ősszel

Babaelvesztés gyászát feldolgozó csoport indul minden év októberében. A csoport a Magyar Hospice Alapítvány keretében, díjtalanul látogatható. A találkozások kéthetente történnek, összesen 12 alkalommal. A csoport olyan hely, ahol nyíltan beszélhetsz az érzéseidről, gondolataidról, hiszen a sorstársak között megértésre és elfogadásra találsz. Képzett gyásztanácsadóként a beszélgetéseknek olykor irányt adok, amellyel segítséget nyújtok többek közt a harag, a bűntudat, vagy a megkönnyebbülés érzéseinek megértésében, és az önelfogadásban, segítek felfedezni a belső erőtartalékokat, valamint felmutatok különböző megküzdési lehetőségeket. Olyan nők jelentkezését várom, akik vetélés, halvaszülés, szülés utáni halál következtében veszítették el babájukat, vagy beteg magzatuktól váltak meg. Apukák, ti is gyertek, ha úgy érzitek, szükségetek van segítségre! Jelentkezni lehet telefonon: Singer Magdolna 309 525 700, vagy levélben: magdolna@singer.hu

2010. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát hova fajult már az ember, a természetes dolgok körül is ilyen felhajtást kell csinálni hogy feldolgozó csoport meg minden... Nem értem mi bajod... Inkább lett volna beteg, vagy halt meg volna amikor már nagy, igazi baba? Ilyen sokszor megtörténik, nagy részét észre sem veszi az ember. És még csak nem is terveztétek, mert akkor még megérteném.
2010. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az off-ért,de utolsónak,még azok a nők is gyakran gyászolják a magzatukat,akik szándékosan elvetették....

De azért remélem neked nem lesz részed ebben,és nem kell megértened soha.

A kérdezőnek,sosem fogod elfelejteni azt a babát,én sem az enyém szeptemberben lenne 9 éves.De az idő,és egy kapcsolatból származó új baba enyhítheti.Örülj,hogy lassan rendeződik az életed,a kisfiad egészséges,és kiegyensúlyozott!

Minden jót kívánok!

2010. júl. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfelejtened Őt, csak arra gondolni, hogy neki semmi nem fáj, és ha így történt, akkor annak oka volt. A lényeg mégis csak az, hogy bárhol is van, neki jó...
2010. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elvetetés legtöbb esetben egy egészséges magzatot vesz el. De az hogy vetélés útján "szelektálódnak" ilyenkor az természetes, az elvetetés nem. Jó hogy azt meggyászolja, de ha a természet úgy döntött hogy ő valamiért nem alkalmas ráadásul a szülei sem akarták... Mégis mit tehetett volna?
2010. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Velem is megtörtént. Nem volt könnyű de muszály volt tovább lépnem, pedig nekem még nincs gyerekem. Az élet nem áll meg s haladni kell vele tovább.
2010. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,mindenkinek!

egyik válaszadónak irom..aki azt irta hogy nem is érti mi a bajom,és természetes dolog ez sajnos..


ha valakid meghal,akkor miért vagy szomorú?ne legyél az..természetes dolog...

még jo hogy szomorú voltam,és nehezen birom elfelejteni,hiszen mégis csak terhes voltam..a fiamat imádom,és nem tervezett volt ez a második kis baba,de akkor is rossz..tudod lehet azért ennyire rossz,mert vigyáztunk,szedtem a gyogyszert.abortusz ellenes vagyok,és elnem tudtam képzelni hogy egyszer úgy esek teherbe hogy nem tervezünk és vigyázunk..nehéz ezt feldolgozni,azt is hogy terhes lettem hiszen szinte biztos voltam benne hogy nem akarjuk..aztán isten magától elvette tőlem.kivánom azért,még ha a kommented erős is volt,hogy neked sose legyen ilyenben részed.

2010. júl. 5. 00:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!