Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mártírkodik mindig?

Miért mártírkodik mindig?

Figyelt kérdés

Van egy 8hónapos babám, párom és a szüleimnél lakunk anyagi okok miatt. Othon próbálok főzni, mindig elmosogatok, takarítok, mosok, vasalok, wc-t tisztítok, porszívózok, felmosok,próbálok hasznos lenni mire anyu hazajön. A nővérem aki szintén velünk él(25) egy gépfüggő s sose hajlandó magától semmire, megse halja, mikor én próbálok de azt észre se veszi.

Ma a baba hisztis volt ezért csak félig végeztem a mosogatással, párom vitte volna ki sétálni mire anyu elvette tőle, hogy hagyja, majd ő párom meg vigye a kutyát. Utánna behozta a babát s én bent vigyáztam rá, kb 1óra múlva baba sírni kezdet mire anyu kikapta kezemből, hogy akkor séta. Késöbb hazajött s elkezdett mártílkodni, hogy ővé a főzés, takarítás, kerti munka, kutya és még a gyerekre is neki kell vigyáznia. :S Meghogy napi fél óra házimunkát igazán végezhetnénk. Amit csinálok azt észre se veszi s ráadásúl ő "lopkodja" ki a kezemből ajánkozva a babára. Kiakaszt. Minek csinál ilyet? ELviszi, hogy babázna tánna meg teher neki. Mondtam vigyázok rá, ne vigye, segítek amit mond akkor meg megsértődik.

Most arra gondoltam egész héten a kezébe nem fog jutni az unoka s azért is mindent megteszek ne tudjon belekötni. Szerintetek ez működhet?

Mit tegyek, hogy neki is könyebb legyen de ne nézze le a munkámat? Amikor beszélni próbálok vele akkor ő annyira fáradt, biztos csesztetni próbálom, és szinte bennem kelt lelkiismeret furdalást amiért ilyen semmirekellő vagyok.

:(((


2010. júl. 5. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne add oda a gyereket, hátha észreveszi magát és mondd meg, ha nem fejezi ezt be, akkor miatta költöztök el és éltek rosszul. Ettől olyan lelkiismeretfurdalása lesz, hogy befejezi a cirkuszt.
2010. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is ilyen, bármit megteszek otthon, nem veszi észre, de ha valamit elfelejtek akkor kiszúrja. (megjegyzem ő semmit nem csinál már évek óta, dolgozik, ha otthon van leissza magát és panaszkodik)
2010. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, vízöntő vagy, ezt muszáj megkérdeznem :)


Szerintem ez jó megoldás, ne add oda neki, és látványosan végezz el minden munkát, én a helyedben még a padlást (ha van) is felsikálnám Domestos-szal.

Vagy leülni és megbeszélni vele? Vagy egyszerűen csak sorold fel, hogy miket szoktál segíteni, és ajánld fel neki, hogy egy napig a kisujjadat sem mozdítod: rá fog jönni, igenis te végzed a legtöbb házimunkát otthon.

2010. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oh, én Bika vagyok (makacs és konok mint a fene:D)


Sokszor mutatom, mintha gyerek lennék, hogy: "nézd anyu, tiszta akonyha, így jó lessz?

Amikor meg néha bepunnyadok mert baba kifáraszt s nem tevékenykedem "látványosan" akkor egyből észre veszi s jön a "nem csináltok semmit ithon, vegyétek már észre magatokat!" dumával :(

Teljesen érzem magamon, hogy önbizalom hiányos vagyok gyerekkorom óta s próbálom kiélni a helyzeteket, hogy bizonyítsak s így nyerjem el a szeretetét. :( (utálom magam amiért folyton analizálom magam s másokat)

2010. júl. 5. 22:58
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

:-)

Makacs vagy, jól teszed, még hasznos lesz :)

Csináljatok egy beosztást,hogy kinek mit kell csinálni. Egy táblázat, beleírjátok a neveket, és mellé, hogy aznap milyen házimunkát kell elvégezzen. Így látni fogja, hogy mi van készen, és ki csinálta, akkor végképp nem szólhat be.

Gyermeked van, a szüleiddel élsz, nem a te dolgot ellátni az egész családot.

2010. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oh, táblázat...:D meseálom lenne nekem.

A főzés a legnagyobb gyenge pontom (másik az idő) mert

1 nem elég zsíros husos apámnak vagy 2 vegás mint anyu szereti de azért mégse eszik belőle mert "nem éhes", más dolga van...-__-" Így olyat szoktam amit én szeretek de az meg elfogy mire majdnem este 5re hazaér.

2010. júl. 5. 23:09
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Azt követeli tőled,hogy babázz,takaríts,főzz,süss egyszerre?És azután még hibáztat téged,lelkiismeretfurdalást kelt benned,mikor ő válalta a dolgokat??:S ilyenek általában a férfiaknak az anyjai(drága anyóspajtások,főleg ott ahol én lakok),dehogy egy lány anyukája legyen ilyen..hát az hihetetlen..

Azt hiszi,hogy ő jézuskrisztusszupersztár.De sokat köszönhetsz neki,hiszen ő nevelt fel,ápolgatott mikor beteg voltál.Majd ha nem csinálnál semmit,és mindig neki kellene mindent csinálni,TALÁN ÉSZREVENNÉ MAGÁT!

Szóval akk menj csak a pici babával sétálni,ő meg csináljon,amit akar.Ja és..ne egy hétig ne add neki oda a gyerekedet,hanem kettőig,mertha csak 1 hétig nem adod neki oda,akkor azt hiszi,hogy "csak valami egyszerű bajod volt vele"..én 2 hétig sem adnám a kezébe ilyen esetben,hisz az a gyerek az enyém:D

2010. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezért kell különköltözni a családtól... Ha majd magukra fognak takarítani, észreveszik azt, hogy te mennyi mindent megcsináltál.
2010. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak segíteni próbál, lehet, hogy azt gondolja, még nem vagy elég felnőtt a picihez.

szerintem ne haragudj rá! legalább törődik veletek!

mikor nem lesz fáradt, mondd el neki részletesen, hogy mennyi mindent megcsináltál egész nap. aztán az előző napi teljesítményedet is ecsetelheted, ekkor biztos belátja majd, hogy igenis hasznossá teszed magad.

2010. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Sosem leszel jó a szemében. Ez borzasztó lehet Neked! Ne engedd hogy megkeseritse a kicsivel az életed! Mond el őszintén, amit érzel!
2010. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!