Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám félrejárogat, csak én...

Anyám félrejárogat, csak én tudom, közben papol nekünk az őszinteségről, meg beszólogat, beleszól az életembe. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az agyamra megy a kétszínűségével!
2010. júl. 6. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Tedd helyre,és mond meg neki nem vagy hülye,ne nézzen annak.

Az ő erkölcseivel ne akarja neked az észt osztani.

2010. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Szálka és a gerenda esete. Nyugodt hangnemben közöld vele, hogy erkölcsi gondolatait első körben próbálja ki, majd ha működik, akkor adjon tanácsot. De ki mint él úgy ítél.
2010. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Semmit, tarts tükröt, és legyél te is kétszinű.


Aztán igyekezz jól tanulni és lelécelni onnan.

2010. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) sajna épp nincs melóm,,úgyhogy tűrnöm kell:(
2010. júl. 6. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
én elmondanám apámnak....had szóljon!
2010. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fenyegesd meg,hogy kitálalsz ha nem úgy beszél ahogy neked tetszik!
2010. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia,


a legrosszabb, amit csak tehetsz az, hogy elmondod apádnak.

1, lehet, hogy apád is tudd róla, mivel valószínű, hogy nem közeledik anyud felé,

2, ha nem tudd róla, akkor téged fog megutálni, hogy felhívtad rá a figyelmét.

A legjobb megoldás, beszélsz anyuddal, hogy ne papoljon, olyan dolgokról, amit Ő sem tart be.

Hány éves vagy?

2010. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy tudsz a dologról, és nagyon nem tartod korrektnek édesapáddal és a családjával szemben ezt az erkölcstelen viselkedést. Mosd meg úgymond a fejét, hogy te ezt milyen erkölcstelen, aljas viselkedésnek tartod.

Lehet, hogy magától is rájön, hogy tényleg nem szólhat bele olyan dolgokba, melyek a te erkölcseidet, őszinteségedet illetik.

Persze anyaként nyilván csak jó akar a gyermekének, akár félrelép, akár nem, te akkor is a gyermeke vagy, akit próbál a helyes úton tartani, értsd ezalatt, hogy légy őszinte másokhoz, stb.

Természetes, hogy valakitől, aki ezt nem gyakorolja, nehéz elfogadni. Bort iszik és vizet prédikál esete.

Nekem apám volt olyan, hogy dohányzott amióta az eszemet tudom, amikor én rágyújtottam, meg hallgattam a hülyeségeit, hogy ne tedd, meg ilyen hülye vagy meg olyan hülye vagy. Persze, hogy piszkosul nem tudtam elfogadni. Ma már rájöttem, hogy jót akart, azt akarta, hogy ne legyek olyan mint ő. Sajnos nem sikerült.

2010. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszélj vele. Hívd fel rá a figyelmet, hogy ő sem tökéletes, és hogy neked rosszul esik, hogy elvárja tőled azt, hogy te mindig helyesen cselekedj. Mert azért vagyunk emberek, hogy hibázzunk, és helyrehozzuk. És ha ez nem jön be, akkor rávilágítanák neki arra, hogy először a saját háza táján kellene elsöpörni a szemetet.
2010. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!