Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha eltartási szerződést...

Ha eltartási szerződést szeretnék kötni akkor hol találhatok olyan embert aki eltartót keres? Valamilyen hivatalon keresztül?

Figyelt kérdés
körülbelül egy hónapra mennyi lehet az eltartás egy kisebb panel lakás ellenében?
2010. júl. 6. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Erre én is kíváncsi vagyok! Jópár éve én is gondolkodtam ilyenben, látam is pár hírdetést újságokban, de sajnos csak a másik fél részéről. Cégek kerestek eltartandó személyt. Na, akkor le is tettem a dologról, mondván én úgysem tudok annyit fizetni... Hátha van itt valaki, aki tud valami okosat tanácsolni!
2010. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű. adj fel egy hirdetést. így megy ez


"körülbelül egy hónapra mennyi lehet az eltartás egy kisebb panel lakás ellenében?" ezt a kérdést nem értem. mennyi lehet az eltartás egy hónapra? hogy mennyi időt tölts vele, vagy hogy mennyi pénzt áldozz rá? amennyit kell, amennyit igényel. ha valami kell neki, neked ugornod kell. ha beszélgetni akar, akkor beszélgetni kell. annyi időt és pénzt kell rá áldozni, amennyit ő akar. élete végéig.

közben írtok egy szerződést, és ha meghal, tiéd a lakás.

nem egy bonyolult dolog ez.

és ha szerencséd van, még akár olyan viszonyt is kialakíthatsz vele, mintha a nagyszülőd lenne.

2010. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet kérdezni a Polg. Hivatal szociális osztályán is, hogy ismernek-e olyan idős embereket, akik szeretnének eltartót. De láttam már expressz hírdetésben is, hogy kerestek eltartót, vagy életjáradéki szerződést akartak kötni.
2010. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eltartott szerintem bármikor fel is mondhatja az egészet.

Egy vénasszony a szomszédunkban ezzel szórakozott, amikor rosszul ment neki leszerzdött aztán felmondta az egészet.

2010. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már bizalmatlanok az idős emberek. Meg lehet próbálkozni hirdetést feladni, de gyakorlatilag nulla az esélye, hogy jelentkezik rá valaki. Inkább olyanokkal kötnek szívesebben szerződést, akiket ismernek (pl. a szomszéddal, vagy ismerőssel), és még így is előfordul, hogy utólag megbánják, hiszen ez a kapcsolat általában nem a kölcsönös szimpátiáról, hanem a pénzről szól.


Ismerek én olyan nénit, aki a szomszédjával kötött szerződést, de nagyon rosszul járt. Eladta a hétvégi telkét, azt a pénzt azonnal odaadta nekik, plusz van még egy lakása is Pesten, amit meg fognak örökölni az eltartók. A havi nyugdíjából is mindig elkérnek, és neki mégis legtöbbször az előző napi maradékot viszik át enni. Anyukámmal jóban van ez a néni, de az eltartók utálják, ha anyu odamegy beszélgetni, pedig a néni a saját lakásában él, nem velük, és anyu nem kér, és nem is akar tőle semmit anyagilag.


Persze hallottam már fordított sztorit is, ahol meg az eltartott néni volt finoman szólva rigolyás, és elviselhetetlen, de általában ez a ritkább. Éppen ezek miatt én nem sokra tartom az ilyen jellegű szerződéseket, kivéve, ha spontán kötik meg őket (pl. évek óta ismeri az eltartó, és az idős ember egymást, és megkedvelték a másikat).

2010. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak úgy viccből nem lehet felmondani egy ügyvéd előtt írt szerződést. A minimum, hogy az eltartottra költött pénzt az eltartott köteles visszafizetni.
2010. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

azért vigyázni kell egy ismerősöm kötött egy nénivel, akiről kiderült h egy gonosz szemét banya, fingatja őket folyton. és valószínű még nagyon soká fog élni.

én kórházba dolgoztam, anno sok kolléganőm kötött ilyet, de manapság tényleg ismerősökkel intézik az idősek, ha tudják. nem lesz egyszerű találni.

2010. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

"azért vigyázni kell egy ismerősöm kötött egy nénivel, akiről kiderült h egy gonosz szemét banya, fingatja őket folyton. és valószínű még nagyon soká fog élni."


Abban biztos lehetsz :D. Ez a hosszú élet titka.

2010. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
áh nem túloztam... amíg nálunk feküdt a kórházban figyeltem... eltartási előtt elesett nénike volt, másnap már fitt volt fontoskodott mindenhol ott hallgatózott....
2010. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem túloztál nekem is volt eltartási szerződésem. 93 évesen halt meg a néni. Ő is ilyen volt. Ő erőltette a szerződést, nagyon aranyos nénike volt, na de miután megkötöttük a szerződést...
2010. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!