Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Névadós keresztszülőség?

Névadós keresztszülőség?

Figyelt kérdés
A paromat felkertek hogy legyen névadós szülő, vagy is keresztszülő pontosabban. Ő nem vallásos és nincs is megkeresztelkedve úgy hogy templomi szertartás így nem lehet tudtommal. Viszont unokatesomnak is beigertuk mar...ugy hogy a kerdesem az lenne hogy lehet egy nevadosszulonek tobb "keresztgyermeke" avagy nevadosgyermeke. Eltekintve az egyhaztol.
2019. aug. 8. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
a "névadó ünnep" a kommunista "szellemiségű " időben kitalált ünnep, hogy azért maradjon valami, ha már a többit üldözték/gáncsolták/ alázták. Lenyúlták a "formát" szellemi tartalom nélkül -sok egyéb területen is. Ha ilyenre kérték, nem kell problémázni a valláson, meg semmin. Elmegy és ő a névadó szülő és kész. Lehet akár száz bébinek is a névadó szülője (keresztszülő is lehet több gyerkőcnek). Pont. Jó ünneplést, szép nevet kívánok!
2019. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
A névadó szülő nem keresztszülő.Nem ugyan az.Lehet akármennyi tudtommal de ne keverjük a kettőt!
2019. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%

Lehetsz többszörös névadó szülő is, ahogy többszörös keresztszülő is. (Ferenc Józsefnek több száz keresztgyereke volt, persze nem személyesen volt ott, hanem valaki képviselte.)

Elsőnek nem tudom, mi baja a névadással, mindenki tudja, hogy a keresztelő "lecserélésére" vezették be, de tetszik vagy nem tetszik, minden kultúrában megvan az igény az ehhez hasonló szertartásokra. Ha nemvallásosként keresztelőt tartana, az álszentség lenne, az eredeti ősmagyar kultúránkban meg nem tudjuk, mi volt ennek a megfelelője.

2019. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezert irtam "keresztszulosegnek" mert senki sem mondja ugy hogy nevados szulo. En nem problemazok ezen hogy a parom legyen vagy ne, bar oszinten nem tetszik. A csaladban az unokatestverek nala es nalam sincsennek meg keresztelve. Bar en szeretnek ezzel a hagyomannyal szakitani mert templomi eskuvot szeretnek es azt akarom majd hogy a gyermekunk is vallasos nevelesben reszesuljon. Csak azert kerdeztem mert nem szeretnek az o csaladjaban se es a sajatomeban se sertodest arrol tudtam hogy keresztszuleje tobb gyerkocnek is lehet az ember viszont arrol nem hogy tobb gyerkocnek is lehet nevados szuloje. Koszonom a valaszokat nektek, megnyugtato! Mentek a zold kezek. :)
2019. aug. 10. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!