Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül hogy számíthat...

Családon belül hogy számíthat ennyire a pénz?

Figyelt kérdés

Nálunk Apám gazdagabb volt, de aztán 13 éves koromban mindennel lelépett külföldre, mentünk a Nagyihoz csövezni a semmivel évekig egy szobába hárman. Akkor nagyon megtanultam mi a szegénység. Anyám diplomás, testvérei közül az egyik már a középiskolát is ellógta de bejött neki az autófóliázó üzlet, a másiknak szerencséje volt és a férje kiépített neki egy szépségszalon hálózatot. A bátyám jól él, nekem viszont folyamatosan rossz döntéseim voltak. Elkötelezettségből olyan szakra mentem az egyetemre amivel munkát se találtam (pedig figyelmeztettek rá), majd közös vállalkozást vittünk csődbe a legjobb barátommal. Utána jött egy cég ahova nehezen felvettek, majd lehúzta a rólót 7 hónappal később. Dolgoztam gyárban, de nem bírta a hátam az állást, majd voltam a Balatonon szezonozni egy sütödében. Most a fix munkám egy szigeteléssel foglalkozó cégnél van, mellette nyáron pluszban kertgondozással, télen hóeltakarítással is foglalkozom. Az unokatestvéreim mind irodákban dolgoznak a rátermettségük által, mert egyetemre egyikük sem járt (pedig a munka megkövetelné) de nagyon ügyesek, büszke is voltam rájuk, dicsekedtem velük!

Ehhez képest most kirobbant egy vita a családban arról, hogy megtudtam, engem lenéz mindenki! Közösen csináltunk egy tetőszigetelési munkát a Nagyinknak két unokatestvéremmel és a bátyámmal. A megbeszéltek szerint én vettem meg és hoztam el az anyagokat kedvezményesen (számlát is kértem róla) majd ők kifizetik a rájuk eső részt. Aztán nem fizettek azzal az indokkal, hogy nekik mennyi munkaórájuk esett ki, szabadnapot kellett kivenniük! Ezért nem adják meg a pénzt a felhasznált anyagokra! Én meg nem értem ez hogy van összefüggésben az egésszel! Nem látom a kapcsolódást. Anyánk és a Nagyi rögtön elkezdték hogy majd ők kifizetik helyettük, de ezt nem hagytam!

Majd kirobbant, hogy az unokatestvéreim nem véletlenül nem állnak szóba velem Karácsonyon kívül (még a telefonszámuk sincs meg) mert lenéznek engem! Anyám elmondása szerint a társadalmi ranglétra sokat számít az életben és ha az enyém máshogy alakul akkor másként néznének rám! Családon belül. Meg a bátyám kb gyűlöl engem amiatt hogy én felhőtlenül élek mert nincs kötöttségem! A nyáron voltam Németországban lakni és dolgozni kertgondozóként csak úgy, mert ahhoz volt kedvem. Neki családja van, háza és irigyli hogy én bárhova elköltözhetek csak úgy! Mert neki is ez volt a vágya de a gyerekek miatt soha nem dolgozhatott külföldön.

Ezek miatt egy másodlagos emberként néznek rám! A pénz miatt és hogy nincs házam, autóm, családom mint ahogy illene. Nem mintha nem akarnék de nem jött még össze. Viszont az fáj, hogy Anyámék ezt az egészet elismerik és nekik adnak igazat! A Nagynéném szerint az élet a társadalmi poziciókról szól, vannak kötelességek (család, ház) amit teljesíteni kell bizonyos korra és ne csodálkozzak ha nem néznek emberszámba se emiatt.

Hogy lehet ilyen egy családon belül? Én azt hittem a család segíti egymást! Akkor jó voltam amikor mentem ingyen szigetelni meg kertet építeni. Annyira idegesít, hogy még én vagyok a rossz! Anyám meg azt mondta a bátyám feleségének, hogy “a másik fiam nem egy rossz ember, hidd el”. Kb úgy beszélt rólam neki mintha a börtönből szabadultam volna és mentségeket kéne nekem keresni! Közben én soha nem ittam alkoholt, a bátyám meg volt droghasználó! De engem kell mentegetni.


2019. dec. 2. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Döntsd el, hogy lenéznek vagy irigyelnek !
2019. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Megértelek...Hasonló van nálunk is. 3-an vagyunk testvérek, én vagyok a legkisebb, és nekem van a legmagasabb végzettségem. Az egyik testvéremnek csak szakmája van, a másiknak szakma és érettségi. Az a testvérem, akinek érettségije is van jól házasodott, a férjének jól menő vállalkozása van, a másik testvérem saját vállalkozást indított, ami jól megy. Anyagi gondjaik nincsenek, a vállalkozó testvérem néha ha pénz gondba kerül, akkor a sógor kisegíti.

Én is férjhez mentem, a férjem és én is kicsivel az átlag felett keresünk, de nem kiemelkedően. Megélünk, de nincsenek olyan lehetőségeink mint nekik. Velem is sokszor éreztetik, hogy semmire sem vittem az életbe, ahogyan a férjem se szerintük. Van saját örökölt lakásom, de nem ott élünk, ahol a lakás van, mert ott a férjemnek munkalehetőség nincs. Szerettem volna eladni, és venni belőle ott egyet, ahol lakunk, hogy ne kelljen albérletben laknunk, de megfenyegettek, hogy ha eladom, megszakítanak velem minden kapcsolatot. Igazából a férjemet nem szeretik, vagy inkább a családját nem, mert úgy érzik, az ő családja az én örökségem hajt. Nem tudom ezt honnan szedték, szó sincs ilyesmiről. A nővérem munkálkodott azon is, hogy elváljunk.

Rettenetesen rossz érzés, de nem tudok mit tenni. Nem fogok elválni, mert harmonikus a kapcsolatunk, gyerekeink is vannak. Nekem már ők az első számú családom. Ez van. Egyik fülemen be, a másikon ki. Máshogy nem lehet.

2019. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy lenéznek vagy nem sokra tartanak téged, nem indokolja, hogy ne fizessék ki neked az anyagok árából rájuk eső részt. Te is dolgoztál a tetőszigeteléssel, a szabadnapokra nekik is jár fizetés, és nem a te házadat szigeteltétek le. Ha nem állnak szóba veled, te se állj szóba velük. Attól, hogy az ő munkájuk magasabb presztízzsel jár, még nem kellene lenézniük téged, őket minősíti a hozzáállásuk.
2019. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Most akkor mi van...? Az elején rinyálsz, hogy nem jön össze munka meg stb... aztán meg nagykirálynak érzed magad, mert nincs feleséged, és oda mész, ahova akarsz. Magyarázd már el, hogy akkor mi is a probléma?
2019. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

"A Nagynéném szerint az élet a társadalmi poziciókról szól"

igen, ez igy volt... valamikor a kozepkorban. ma mar szerencsere tovabb latunk a penznel es rangnal (a tobbseg. nyilvan a te csaladod nem). szerintem sz/ard le mit gondolnak. eld ugy az eletedet ahogy neked tetszik, koltozz, utazz ha van ra lehetoseged, ha nagyor rosszra fordul a helyzet, szakitsd meg a kapcsolatot a csaladdal.

2019. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Majd mindjárt megsajnálom a jó anyagi helyzetben lévőket :) nA NEEEE
2019. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszarok..mi az hogy nem fizetik ki? Ilyen nincs. Főleg ha ennyire jól megy nekik hogy le is néznek. Itt valami nem stimmel. Nem lehet hogy be vagy állítva úgy hogy kéregetsz a nagyidektól? Közbe meg a batyad kunyerál drogra? Fene se tudja ezeknél.Tudod mikor néznék feléjük ezek után.Addig álljanak fél lábon.
2019. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1: miért irigyelnének?

2: sajnálom a helyzetedet. Kitartás!

3: igen, ki kéne fizetniük, de úgy gondolják, hogy az ő órabérük nettó 5.000 Ft, az enyém 2.000 Ft, így amit ők csináltak az többet ér és egálban vagyunk a “munkadíj” által. Vicces ez amikor a Nagyinak csináltuk az egészet, hogy ne fázzon télen és nem volt pénze mással megcsináltatni.

4: nem olyan nagy királyság ám a német munkás szálló! Én se így terveztem az életem, de most ez van jelenleg

5: lehet hogy ez lesz, de minimalizálni fogom az biztos

7: már 8 éve nem drogozik, a felesége durván vallásos, most már ő is és leszokott teljesen. Ez 100%! Lehet hogy azt hiszik hogy én mivel rosszabb helyzetben vagyok, pénzeket kapok, kaptam a Nagyitól vagy Anyutól. Azt is hihetik hogy nekem fű alatt odaadták az anyagok árát. Ez eszembe se jutott eddig, de nagyon hülyék ha ezt hiszik. Amikor kint voltam németben, akkor is úgy beszéltek róla mintha egy wellness nyaraláson lettem volna.

2019. dec. 2. 14:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vicces ez amikor a Nagyinak csináltuk az egészet, hogy ne fázzon télen és nem volt pénze mással megcsináltatni."

ennek fenyeben meg undoritobb a viselkedesuk. nem is ertem hogy rendezik ezt le magukban, en barkit megolnek ha a nagyimnak tenne rosszat.

2019. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"úgy gondolják, hogy az ő órabérük nettó 5.000 Ft, az enyém 2.000 Ft, így amit ők csináltak az többet ér és egálban vagyunk a “munkadíj” által"

Ez nem így működik. Ha fizetett szabit vettek ki, anyagilag semmit se veszítettek. Oké, kevesebb szabadnapjuk maradt, de a mamának segítettek vele, ahogy te is.

Ha fizetés nélküli szabadságot vettek ki, a bevételkiesést a mamától követelhetik, ha van hozzá képük.

Az elvégzett munka értéke ugyanaz a te és az ő esetükben, nem ér többet az ő munkájuk azért, mert ők egyébként jobb fizetést kapnak a munkahelyükön.

Ha nagyobb összegről van szó, még pert is indíthatsz ellenük, szerintem meg is nyernéd. Ott vannak nálad a számlák, tanúid is vannak. Beszélj egy ügyvéddel. Ha ők így állnak hozzád, nincs túl sok vesztenivalód.

2019. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!