Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok a családban mennyire...

Nálatok a családban mennyire "illik" beszélni a nyaralásokról vagy magas fizetésről?

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 15:40
1 2 3
 1/26 Emily25 válasza:
87%

Hello..szerintem ez egy normàlis dolog ..

Mi csalàdon belül ès baràti körben is megbeszèljük ezeket a dolgokat..Sőt mindig csoportosan nyaralunk..

2020. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Én azért nem szeretek beszélni róla, mert csak a becsmérlés megy.


Amikor 160-at kerestem, akkor az volt, hogy "ezért tanultál annyit", meg jött az ész osztás.


Most 400-at keresek, megkapom, hogy miért csak ennyit, hát "ott fenn Pesten" minimum 500 lenne a normális.


Hozzá tenném, hogy mondják ezt azok, akik maguk is 100-200 között keresnek, a saját gyerekeik sem keresnek többet. Kedvencem mikor elkezdik, hogy a helyi gyárban 160-at lehet keresni és micsoda jó pénz.


Vagy azzal jönnek, miért nem én vagyok még a cég vezetője.


Céges kocsira is első reakció az volt, hogy Nem tudnád megvenni?

Kérdeztem minek? Hát mert az mégis csak a tied lenne...

2020. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk normális a hozzáállás a családban, lehet ilyenekről beszélni. Nincs irigykedés vagy ilyesmi, se nagyképűsködés, se hülyeségeken megsértődés. Még azt is ki lehet mondani, hogy te tehetősebb vagy, mint én, vagy én tehetősebb vagyok, mint te, és a gazgadabb családtag drága külföldi nyaraláson készült tengerparti képének ugyanúgy tudunk örülni, mint a szegényebb helyi erdei sétán lefényképezett hóvirágjának. (Na jó, van egy családtag, vagy inkább kettő, akikről tudjuk, hogy lelki betegek, és ők azért kiválóan meg tudnak sértődni bármi hülyeségen. De az ő esetükben ez érthető is, és a betegségüket figyelembe véve igyekszünk tekintettel lenni rájuk.)
2020. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Mindenről beszélünk, kivéve a fizetésről.
2020. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
99%

“ Céges kocsira is első reakció az volt, hogy Nem tudnád megvenni?

Kérdeztem minek? Hát mert az mégis csak a tied lenne...”


Ja, tiéd lenne minden szerviz és fenntartási költség meg nem cserék le 5 évente, hanem majd 15 évesen próbálnál tőle szabadulni...🤦🏻🤦‍♀️

Szar, ha pénzügyi analfabéták vannak a családban

2020. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás a tágabb családban sem fizetésekről, sem bármilyen költésekről beszélni. Szerintem sok család van, ahol viszont ez szokása, nincs is ezzel baj, cdak ha ezekben a családokban is van olyan, aki nen szívesen beszél róla, akkor ezt illik tiszteletbeb tartani.
2020. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Feszültséget teremt, így nem beszélünk róla.

A bátyámnak ez valahogy nem esett le, úgyhogy 2 évig kb dicsekedett a fizetésével és a külföldi útjaival (egyébként programozó), onnantól kezdve a család hozzá járt koldulni, "mert neki ez úgyis aprópénz". Most sokallt be, kb nem hajlandó nagy családi eseményekre eljönni, mert többen megkörnyékezik. Anyánk még rosszabbá teszi, amikor olyan kijelentéseket tesz, hogy a szobában lévő emberek össz-fizetése nincs annyi mint a bátyámé (egyébként ő a fő-pénz kéregető).

Belőlem is próbálták már kihúzni, de én csak annyit mondok mosolyogva, hogy pocsékul, de szeretem nagyon a munkámat, így ennyi is marad. Ekkor jön az, hogy rosszul választottam, bezzeg ha az lettem volna, amit ők mondanak...! Már milliárdos lennék.

2020. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem titok a nyaralás, tök átlagos téma.

Fizetésről inkább nagyjából szoktunk, nem konkrét ősszegről. De szerintem jó tudni, mert ha van valami nagyobb kiadás, akkor tudod, hogy kinek lehet szüksége segítségre. Pl. Halálesetnél én már kérdeztem meg tágabb családban, hogy gond-e a temetés és segítsek-e.

2020. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
Egyikkel sem érint minket, szóval...
2020. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem tabu, de a mi családunk pénzügyi kultúrája toronymagasan veri az átlag magyart. Ha a testvérem a fizetéséről, vagy a fizetésemeléséről mesél, akkor pl gratulál neki az egész család, mert tudjuk, hogy mennyi munkája volt benne, és mindenki büszke rá. Másoknál látom, hogy csak fröcsögő irigység megy, és mindenki hazudik. Nálunk ez elképzelhetetlen, mert a családunk összetart, és nem érzem magam kevesebbnek attól, hogy ő sikereket ér el, hanem nagyon örülök neki, hisz így jobb az élete. Fordítva is így van.
2020. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!