Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak még normálisan funkcion...

Vannak még normálisan funkcionáló családok?

Figyelt kérdés
Annyi kérdés van itt a gyakorin rosszabbnál rosszabb családi problémákról, én nem is nagyon ismerek olyan embert, ahol ne lenne valami sérelem, konfliktus a családban. Csak engem vesznek körül ilyen emberek vagy ez tényleg ennyire elterjedt és nagyítóval kell keresni a tényleg boldog, kiegyensúlyozott családokat?
2020. jún. 22. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindenhol van sérelem, konfliktus. A kérdés az, hogy a család hogyan kezeli.
2020. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem egy népszerű nézőpont de szerintem ma már (amikor a tekintélyelvűség, parancsuralom, alá-fölérendeltség helyére a személyes kapcsolatok terén is az egyenjogúság és a demokrácia lép) a család egy erőltetett intézmény ami nem mindenkinek kényelmes. Van aki olyan személyiség hogy bele se kéne kezdenie családot alapítani, de a társadalmi elvárások miatt megteszi, van aki meg a felnőtté válás során a felnevelő családjánál sokkal érettebbé és mássá válik, ezért terhes neki minden ami ott van.
2020. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A problémákról élőben nem beszélünk, egy anonim fórumon viszont igen, talán ezért is tűnhet nagynak a kontraszt.


Amúgy problémamentes ideális családok nem léteznek szerintem.

2020. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet kettessel. Szerintem inkább kórjelző az, hogy ennyire nem tudunk családban élni, sőt semmilyen közösségben...

Ezt úgy mondom, hogy az én szulocsaládom is nagyon gázos.

De csak addig jó család nélkül míg fiatal egészséges és független vagy, meg amíg ez a gazdasági berendezkedés tart.

2020. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Sok "normális" család létezik! A legnagyobb szeretetben élő családokban is van nézeteltérés, konfliktus! A kommunikáció nagyon fontos! Ilyen anonim felületeken nem kell mindent elhinni!

Én pl. nem bírom az olyan Tv műsorokat sem, ahol nagy mellényel mondogatják "ki kell lépni" az ilyen... olyan ...kapcsolatból! Hát... szóval.. azért nem olyan egyszerű! Ha nincs anyagi háttér, nincs segítség, akkor bizony.... sokan benne maradnak abban a rossz kapcsolatban.

2020. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak. Én többet is ismerek.

Sajnos egyik sem az én családom...:(

2020. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyik család se tökéletes, de azért vannak boldogabb családok. Szerintem ez a családtagokon is múlik.


Plusz kinek mi a szuper család. Egyik barátnőm irigyli az én anyukám, mert kedves, az övé nem. Én irigylem egy barátom apukájával való kapcsolatát, mert nekem nincs kapcsolatom az apámmal. Ő irigyel valószínűleg mindenkit, akinek van testvére, mert neki nincs. És így tovább. Mindenki irigyel valamit a másik családtól és az is lehet, hogy tőled is irihyelnek éppen valamit, ami neked már teljesen természetes.


Egyébként szerintem ha szeretnél jó családot, te is tehetsz érte és megteremtheted. Energiát kell bele ölni, de lehetséges.

2020. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Minden családban van baj, ha nem is a szűk de akár anyós após, vagy testvéri stb körben mindig van pár olyan ember akikkel súrlódás van...az hogy éppen nem kötik a szomszéd orrára az is biztos... De olykor a karácsonyi vacsora asztal mellett ami képmutatás van... Hánynom kell tőle.


Nekem az a legfontosabb hogy a feleségem+én+gyerekek 110%ig működjön. Mi vagyunk együtt 1 fedél alatt.. Após anyós távolabbi rokonok is dumalhatnak ha baj van úgy is szülők leszünk az elsők...


A másik probléma hogy sokan azt hiszik 1-1 házasság alkalmával belesumalhat a távolabbi rokoni kör miként elhetjuk a kapcsolatunkat, nevelhetjuk a gyereket stb... A házasság egy papír.. feleségül-férjül egymást vesszük... Nem a csladjainkat..


Ahogy mondani szokás rokonokat nem valaszthatunk, barátokat igen.


Az hogy a család hogyan "funkcionál" csak egy dolog. 1 idióta felboritja az egészet

2020. jún. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenkinek vannak sérelmei, ez kikerülhetetlen, még a legjobb családi kapcsolatokban is, csak vannak, akik túllépnek rajta, őszintén kibékülnek, stb.
2020. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak igen. Nagyon irigylem őket.
2020. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!