Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha anyukám nővére a nagynéném,...

Ha anyukám nővére a nagynéném, akkor a férje ezáltal a nagybátyám lesz?

Figyelt kérdés
2020. nov. 11. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen
2020. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Az egyszerűség kedvéért hívhatod így, de amúgy csak a nagynénéd férje lesz.
2020. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Jó kérdés!


Sokan azt mondanák, igen (pl. 1. válaszoló).


De mások csak a vér szerinti rokont nevezik nagynéninek-nagybácsinak. E szerint a logika szerint tehát csak az a nagybácsid, aki valamelyik szülőd testvére. A nagynénid házastársa már nem.

Gyakorlatilag megszokás kérdése, kik, hogyan értelmezik a nagybácsi-nagynéni fogalmát.

2020. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Mi felénk általában a nagynénik-nagybácsik vérszerinti rokonok.
2020. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz az, a nagybátyád a szülőd öccse, bátyja. Erről eszembe jut egy történet amúgy mikor anyósom mindenkinek beszólogatott hogy ki mit íratott egy temetésen a koszorú szalagokra. Mikor pedig meghalt a nagynénje férje, volt pofája ráíratni hogy szeretett nagybátyám. Mikor szóvá lett téve, hogy nem a nagybátyja volt mindenkire megsértődött.
2020. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

5, nagyon sok helyen hívják a férjet/feleséget is nagybátyjnak, nagynénjnek. Én is így szoktam hivatkozni nagybátyám feleségére, ha valakinek róluk mesélek, mert így egyszerűbb.

De persze, igazad van, hivatalosan a vérszerinti az.

2020. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Ugyan nem vér szerinti rokon, de normális és jól működő családokban annak tekintik.
2020. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Végülis igen, ha logikusan végig gondolom, akkor a testvéreket kell annak venni. De nézhetjük úgy, hogy "hivatalosan" a testvéreket, "családiasan" a házastársakat is kinevezhetem nagynéninek,nagybácsinak.

Mindenkinek köszönöm a választ, 5. válaszolónak üzenem, hogy hát igen...vannak ilyen emberek, de ha már beszólogat és van véleménye, akkor legalább legyen következetes. De anyósról csak jót vagy még jobbat lehet mondani :)))

2020. nov. 11. 19:40
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a nem vérszerinti is nagybácsi/néni volt.
2020. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem pedig közelebb áll a sógorhoz, mint a nagybácsihoz.
2020. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!