Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Karácsony előtt úgy volt hogy...

Karácsony előtt úgy volt hogy együtt töltjük a szilvesztert báttyámékkal, de aztán ma lemondták mert félnek a vírustól.. azt hittem akkor mindenkit lemondtak de a haverok mennek ugyanúgy mert ők már szeptemberben átestek a víruson? ( folyt.köv)

Figyelt kérdés
Mi még nem és azt momdták féltenek minket (bátyám se esett át rajta) és mikor ez így tudatosult hogy mindenki más mehet csak mi nem elsírtam magam - erre én lettem a gyerekes, kiosztottak hogy beteg akarok lenni , nőjek fel értsem meg hogy ez most ilyen.. tudom hogy félt de a gyerekeit nem félti? Ez olyan mintha a vírus csak kifogás lenne .. amúgy jó a viszony csak sokszor barárokkal többet vannak (amúgy velük is jó a viszonyunk ezzel nincs baj) de most ezt csak kiközösìtésnek érzem mert ha félnének a vírustól nem mindenkit lemondtak volna?

2020. dec. 27. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Azt hiszik, hogy aki szeptemberben átesett rajta, az most nem kaphatja el újra?
2020. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen! Meg hogy nem fertőz.
2020. dec. 27. 10:13
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Nem fél, hanem félt. Örülj neki. És nőjél fel végre.
2020. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

A bátyád (igen, 1 "t"-vel!) rosszul tudja, többször el lehet kapni a koronát, tehát a társulat minden tagja veszélyeztetett. Ezért is nem ajánlatos nagyobb összejöveteleket rendezni.

Biztos nem azért mondta, hogy ne menjetek, mert már nem szeret titeket, csak rosszul értelmezi a vírust.

Nem dől össze a világ, ha nem fogtok együtt szilveszterezni, de ettől még, ha másnap találkoztok is megfertőzhet titeket, ha ő esetleg megkapta.

Már régen vége lenne ennek a vírusőrületnek, ha nem lennének primitív, tájékozatlan emberek, akik terjesztik égbe-világba.

2020. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom gyerekes vagyok, de annyira régen volt hogy 2 nél tobb emberrel összejottünk sehova nem megyünk, annyira vártam..de túl kell legyek rajta csak rossz lesz látni hogy mindenki ott lesz csak mi nem..
2020. dec. 27. 10:34
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
A vírustól eltekintve, ne haragudj a bátyádra ha vannak barátai rajtad kívül is. Én összejártam a tesómékkal, programoztunk együtt és engem is bántott hogy van életük rajtunk kívül is. És ez így normális. Te mindig a tesója leszel de jó haverokkal is neki kikapcsolódni. Azt javaslom neked is legyen társaságod rajtuk kívül is. Most már én is máshogy látom. Ne féltékenykedj. Legyenek saját haverjaid is. Jöjjetek össze 2-3 nálatok. Ne csak a tesód létezzen. Megértelek mert nekem is rosszul esett legelőször, hogy a barátaikkal buliztak, bicikli túrán voltak a Balaton körül stb. De akkor is testvérek vagyunk, némely barátja sehol sincs. Én nem a haverja vagyok( akármennyit is hülyülünk) hanem a tesója, ami örökös. Így nézd és ne keseregj.
2020. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves vagy kérdező?


Ha felnőtt, akkor nekem azért furcsa, hogy valaki más eldönti helyettem, hogy én félek a vírustól. Azt gondolom, hogy valahol jogosan esik rosszul, mert nem hagytak téged felelősséged tudatában döntést hozni, hanem gyerekként kezelve eldöntötték helyetted, hogy mit kell tenned.


Ezzel együtt próbálj meg nem többet belelátni a helyzetbe, jelezheted, hogyha legközelebb meg akarnak védeni, akkor érvelni próbáljanak amellett, hogy miért lenne jogos neked lemondanod, de a te felelősséged, hogy hova mész és kikkel találkozol. Ha meg úgy gondolják, hogy a barátokkal inkább találkoznának, mint veled, akkor meg mondják azt.

2020. dec. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én eleve nem terveztem senki mással mert dec elején mondták hogy így náluk leszünk és tök boldog voltam, már régen jöttúnk így ossze van egy nyaralójuk is de oda is csak barátok mennek nyáron mi soha, mi ha hìvtuk őket hozzánk mindig volt kifogás, 1x jottek 20 percre de menni kellett utána is. Hétközben majdnem minden héten sútök (pizzát, sütit, lángost annyi hogy elviszem nekik ez kb minden kedd vacsorára) elfogadják megköszönik de együtt nagyon ritkán vagyunk pedig sokszor próbálkozok (párom szerint szánalmas hogy mindig "puncsolok" és hogy kihasználnak - ezt azert irtam le mert ezek után annyira boldog voltam hogy meghívnak..(idosek a szuleink nem volt egyutt karacsony se) párom modta is hogy akkor mi nem szervezkedünk mással és akkor kevesebb mint 1 héttel közlik hogy mivel ti nem voltatok betegek ne gyertek.. 24 vagyok amúgy..
2020. dec. 27. 10:58
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kezdj el szervezni te egy bulit valaki mással, én azt mondanám, hogy egy héttel szilveszter előtt, még simán időben vagytok. Akár hívj meg te ismerősöket.


Nem bosszúból vagy bármi másból, hanem mert ezt szeretted volna csinálni, ha meg szilveszterre nem jön össze, akkor hívj meg embereket következő hétre, nem muszáj szilveszterkor találkozni. A bátyádékat meg hagyd, ezek szerint, ők nem érzik, hogy neked ez a kapcsolat mennyit jelent vagy terhes számukra. Alakíts ki másokkal közelebbi kapcsolatok és akkor automatikusan te sem fogsz annyira ragaszkodni a bátyádékhoz, kicsit jobban egyensúlyba kerültök.

2020. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Senkise tudja mi a legjobb megoldás a jelenlegi helyzetben. Engem is kikészít ez a bizonytalanság.
2020. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!