Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Két másodunokatestvér közötti...

Két másodunokatestvér közötti nyilvános szerelem elfogadható? Hivatalosan is érdekel, társadalmi szempontból is (Magyarországon).

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 18:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
38%
Nem
2021. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Se így se úgy?
2021. máj. 21. 18:37
 3/34 A kérdező kommentje:
Az én értékrendembe sem fér bele, de a kedvestelen rokonok hajthatatlanok. Beleszólni nem fogok, de érdekel, ti hogy fogjátok fel, mert szerintük megváltozhat az ÉN hozzáállásom 👀🤔😒
2021. máj. 21. 18:39
 4/34 anonim ***** válasza:
56%
Nem. A nagyszülők testvérek. Szerinted elfogadható?
2021. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Másodunokatestvérek házassága régesrég elfogadott. Igazából én nem is nagyon ismerem az enyémeket, szerintem nem találkoztam velük. Vagy lehet hogy nincsenek is.
2021. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
#5 vagyok, úgy értem, hogy törvényileg. Hogy társadalmilag mennyire elfogadott, azt nem tudom, de én simán találkozhatnék az enyémekkel véletlenül, hiszen nem ismerem őket.
2021. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
másodunokatesók házassága megengedett, törvényes magyarországon. társadalmi elfogadottsága kétséges, de nincs az ember homlokára írva semmi, így nyílván csak a családtagok vagy közeli ismerősök tudnák, hogy több rokoni szálon kapcsolódnak egymáshoz.
2021. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%

Jogilag semmi akadálya sincs, biológiai szempontból sem (kivéve, ha a családban egyértelmüen halmozottan elöfordul örökletes betegség), társadalmilag meg ez fölege Magyarországon téma, máshol felvilágosultabbak az emberek.

A legtöbb ember nem ismeri a második unokatestvéreit, kivéve, ha valami kis faluban él mindenki.

Másrészt ez annyira távoli rokonság, hogy genetikailag alig van közös bennük.

2021. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

Biztos hogy elfogadott.

Nem ismerem a másodunokatestvéreimet

2021. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

Emberek ez komoly?

Másodunokatestvéred nagyszülője meg a tiéd TESTVÉREK.

2021. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!