Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miattunk romolhatott meg a...

Miattunk romolhatott meg a kapcsolat? (Hosszú lesz, bocsánat)

Figyelt kérdés

Régen mindennap beszéltünk unokanővéremmel, minden hétvégén mentünk hozzájuk, a legkisebb lányuknak Én lettem a keresztanyukája. Aztán megszületett a kisfiam, így már nyilván nem tudtunk minden hétvégén mi menni, ők pedig sosem jöttek. Majd vettünk egy házat (kb 30 km-re a családomtól). Unokatestvéremék felajánlatták, hogy segítenek a felújításban, amit mi el is fogadtunk. Készen lett a ház, több soron kérdeztük tőlük mivel tartozunk, de választ sosem kaptunk, így a 10. próbálkozást követően anyukám tanácsára nem firtattuk, hiszen majd szólnak, ha van bármi. Tudni kell, hogy azóta ha pl hívom, hogy mennénk rendszeresen kitálal valamit, hogy miért nem jó, mindig abban maradunk, hogy keres, ha ráérnek és végül sosem hív. Közben a keresztlányommal szeretném tartani a kapcsolatot, de így nehéz. (3éves).

Most vettek egy házat, és tegnap azért felhívott, hogy mit csinálunk, mert kellene neki a férjem segítsége azonnal. Hát, mivel nem szólt előre, így a férjem elment dolgozni, és mivel egyébként sem 5 percre lakunk, sajnos nem működik, ez gyertek és már ugrunk is, fél lábbal ott vagyunk történet. Most Én érzem magam rosszul, mert nem akarom, hogy azt higgyék, hogy mi nem segítünk vissza, mert nagyon szívesen, csak szerintem ezt előre meg kellene beszélni. Mi is mindig előre egyeztettük annak idején, hogy mikor tudnak és jönnek segíteni, nem csak gyere már most (30km-re, gyerek(ek) mellett).

Szerintetek hol lett ez elrontva? Mit tehetnék, hogy ez változzon?


2021. aug. 2. 14:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá tenném, hogy volt egy nagyon bántó pontja ennek az egész szituációnak, mégpedig a karácsony.

Nem nagy a családunk (mi, anyumék, mamámék, nagynénémék illetve unokatesómék), karácsonykor unokatesóm kijelentette, hogy nem lesz közös karácsonyozás (mindig van), mert vírus van és nem gyűlünk ennyien össze, amivel nem is lenne probléma, csak időközben megtudtuk mamától, hogy lesz karácsony csak mi és anyumék nem hivatalosak rá...

2021. aug. 2. 14:34
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez tavaly karácsony volt, végül mamám tartott egy rendes ünneplést hogy ne legyen belőle probléma, de gondolhatjátok mennyire kellemetlen volt, ment a jó pofizás..
2021. aug. 2. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez így elég hülye helyzet.

Amit jobban tettetek volna, ha annak idején, amikor nem mondanak semmit, hogy mit kérnek a segítségért, adtatok volna valami jelképes ajándékot viszonzásként, akkor most nem lenne "elvárásuk" felétek.

Másrészt meg ha felhívnak ilyen módon, akkor én megmondatam volna, hogy szivesen segítünk, de csak ah elöre tudjuk, mikor, mert egyébként nincs mindig szabadidönk.

Ha meg ezen megsértödnek, akkor engedd el a témát, nem bennetek van a hiba.

2021. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Vagy kerek-perec megkérdezed tőle és válaszol, vagy így marad. Mondjuk, az én szememben egy ilyen kapcsolatért nem kár.
2021. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak sajnálom, mert tényleg nem értem hogy mit ronthattunk el. A házavatónkra, ami egyben a kisfiam első névnapja volt sem jöttek el, mindenféle hülye okra hivatkozva..

Már nem egyszer akartam megkérdezni, hogy mégis mi a problémája, de a mi családunk ez a tipikus 'maradj csendben, jobb a békesség', megy a jó pofizás, meg a mosolygás egymás arcába, közbe ki beszélnek/kihagynak különböző programokból. Mamám/anyukám hatására nem mondok inkább semmit, nem akarom, hogy ennél is nagyobb feszültség legyen családon belül, csak azért kellemetlen. Pláne nekem és ezt tudják is, mert én jobban szeretem kimondani/megbeszélni a dolgokat, de így nem lehet.

2021. aug. 2. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Te nem a családod vagy, te saját magad vagy. És jogod van a saját belátásod szerint cselekedni, mert már nem anyuci picike kislánya vagy. Sokkal szerencsésebb tiszta vizet önteni a pohárba, és esélyt adni arra, hogy a felszínre bukkanjon, milyen ki nem mondott sértődés vagy könnyen lehet, hogy tisztázható félreértés ad okot a távolságtartásra, ha pedig feloldhatatlannak bizonyul az ellenségesség, akkor legalább sima ügy van, és nem kell tovább törni a fejedet rajta, nem marad más, mint tudomásul venni, és rendben élni az életeteket nélkülük.
2021. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem történt valamk a férjed és unokatesod kozott? Vagy forditva...minsegy ertsd, nem volt valami óvatlan flörtölés, ami rosszul súlt el csak te nem tudsz róla vagy más kínos eset.

Mert ilyen fura hirtelen nem keressük, nincs közös karacsony akkor szokott lenni, ha kinos maganeleti.vagy ket ember kozotti maganugyi malőr tortenik.

Elmeselem, hogy volt egy szinte testverkent szeretett, kezelt baratnom. Sok év utan beolvasott nekem, hogy mekkora szemet vagyok (mikor rakerdeztem hirtelen miert lett velem olyan furcsa, tavolsagtarto). Nehezen derult ki, de par ev mulva lett csak nyilvanvalo szamomra, hogy a ferjenek tetszettem, igaz jol kijottunk, de soha egyszer nem ereztem, hogy "ugy" nezne ram vagy hogy en őt maskepp kezeltem volna mint a baratnom szerelmet. Pedig mint kiderult a ferjnek nagyon bejottem volna (szerencsere ezt csak amikor mar ok es en is elvalt voltam tarta fol), de a baratnomnek akkoriban csak annyit mondott milyen csodalatos ember vagyok, hogy o felnez ram. Igy gondolom a baratnom fellangolo feltekenysege, irigysege lehetett az eltavolodas oka.

Ha megse valami ilyen hulye felreertes van nalatok a hatterben, akkor meg lehet a korabbi lelkes segitseguket, beletek fwktetett penzuket, munkajukat sajnaljak. Sokszor megbanunk valamit, minden kulonosebb ok nelkul es ilyenkor meg se tudjuk fogalmazno moert vagyunk undokok.

Haramadik lehetoseg az u okatesodek sajat parkapcsolati prpblemaja vagy mas jellegu, de nem benneteket erinto gondja, amit valami miatt veletek nem akarnak megosztani, inkabb elzarkoznak a nagyobb kozonsegtol. En mielott valtam senkinek nem.beszeltem a gondjainkrol, viszont szepen leepitettem a csaladi programokat, nem hivtunk meg senkit magunkhoz, nem vagytam nagy tarsasagra.


Rakerdezhetsz ovatosna vazolva, hogy ugy erzed, es inkabb mondja el, hatha lehet rajta segiteni, mert te nagyon szereted oket, fontosnak tartod oket. Aztan vagy elmondja vagy nem es vagy lesz valtozas vagy nem. Viszont ha ennyire nem erted mi miatt romlott el, kkor ugy erzem, nem miattad.

2021. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Még ez nem tűnik akkora tragédiának, nem történt semmi, nem orroltak meg, csak te gyártod az elméleteket. Nem szalad el az a ház, csak azért, mert első szóra nem tudtatok menni.
2021. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es! Értem, amiket mondasz, de teljesen kizárnám ezt hogy bármi ilyesmi jellegű lett volna valaha, se a férjem, se Ő egyszerűen nem olyan beállítottságú, illetve korban es egyébként is elég távol állnak egymástól.

Köszönöm az építő jellegű válaszokat, sokat segítettetek! :)


Kedves 8! Nem, nem szaladt el a ház, sőt, képzeld el, azóta már voltak nálunk, itt nem ezen volt a hangsúly, bár látom, neked sikerült kiragadnod a lényeget. De akkor segítek: azelőtt nem mondtuk le egymás meghívását sosem mondva csinált okokkal.:) remélem így számodra is tiszta, további szép napot :)

2021. aug. 2. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi tuskó egy rakáson. Ez a gyakori nagyon levitte már az ingerküszöböm. Szerintem te nem értettél engem, kérdező.

Az Ő házuk nem szalad el, azaz lesz alkalmatok segítséget nyújtani két nap múlva, vagy két hét múlva, ahogy összeegyeztetitek, és ezért írtam, hogy szerintem nem kellene rögtön mindenfélét belelátnod, hogy ők most mit gondolhatnak, meg hogy neked kellemetlen. Nyilván ők azok, akik nem várhatják, hogy rögtön a kérés napján rendelkezésre álljatok.

A karácsonyon is te hisztiztél, már bocs. Voltak emberek, akik a saját és/vagy a családtagjaik egészségéért nem gyűltek össze nagy számban karácsonykor, netán a törvényt is be szerették volna tartani, te pedig ezt személyes sérelemként éled meg. Szíved joga, de a leírtak alapján elképzelhetőnek tartom, hogy te besértődtél azon, hogy nem jöttek hozzátok látogatóba, aztán onnantól mindent beképzelsz. Van hasonlóra példa a rokonságomban, hogy ő kapja a sok mindent, de ha valaki más csak a töredékét kapja, megy a hiszti, hogy a másik mennyivel többet kap (a töredékét kapja más, csak hogy teljesen világos legyen), mennyivel szerencsésebb.

2021. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!