Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vérfertőzésnek számít?

Vérfertőzésnek számít?

Figyelt kérdés

...ha a férfi és a nő két oldalról harmad- és egy oldalról másodunokatestvérek?

Inkább genetikai, mint erkölcsi norma szempontjából érdekelne a kérdés.



2022. júl. 15. 07:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Genetikai szempontból már az elsö unokatestvérek sem jelentenek mérhetö kockázatot (a régi királyi házasknál azért jelentett, mert ott generációkon keresztül unokatestvérek házasodtak, sok esetben úgy, hoyg az egyik apja a másik anyjának volt testvére és a másik fél apja meg az elsö anyjának, azaz mindkét oldalról megvolt az igen közeli rokonság)

A másod/harmadunokatestvérek meg semmiféle gondot nem jelentenek.

2022. júl. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Már az unokatestvér házasság is megengedett. Állítólag nincsen jelentős kockázata. Ennek ellenére a családban több unokatestvér házasság is volt. Nem született belőle egészséges gyerek. (Tudom 3 az nem statisztikai minta) A másod illetve harmad unokatestvér már valóban nem kockázat.
2022. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Genetikailag az egyéneknél a hibás gének számítanak, populáció szinten meg a diverzitás. Szóval, ha van egy olyan gén, ami végig öröklődött mindkét ágon, akkor lehet probléma akár évszázadok múltán is. Ha felmerül a gyanú, hogy hordozók lehetnek, akkor genetikai szűrés lehetséges.
2022. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Én azt gondolom, hogy igen pláne ha mind két ágról meg van a vérrokonság.
2022. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Törvény szerint nem.. Mondjuk én se láttam még egészséges gyereket unokatesók házasságából, igaz, nálunk csak kettő van a rokonságban: kettőből kettőnél fogyatékos a gyerek.
2022. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Most az, hogy a törvény mit enged vagy mit nem az nem hiszem, hogy érdekli az egészséges utód nemzést meg ugye az erkölcsöt... Komolyan nem talál az ember senkit magának csak a családból?
2022. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

A dédszüleim unokatestvérek voltak. Ahogy hallottam, többen ellenezték a családból. Így lett egy Asperger-szindrómás autista nagypapám. Magasan funkcionáló, intelligens ember volt, de anyám szerint nem tudott felnőni, sokkal inkább viselkedett egy nagytestvérként vagy szórakozott nagybácsiként, mint apaként.

Amikor anyámnak elborul az agya és kiakad rám, állandóan a szememre veti, hogy biztos ezért vagyok én is “hülye”.

2022. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 15. 10:06
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Az, de vagytok már annyira nem rokonok hogy ne legyen belőle baj. A harmadunokatestvéreimet nem ismerem, nem is tartom rokonnak őket, akkor sem ha tudnám kik ők. Általában a másodunokatestvéreknél még közös pont a dédszülő és a nagyszülők testvérsége, de a harmadnál ennyi sincs.
2022. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem vérfertőzés, mert az mind a jog szerint mind a történeti magyar felfogás szerint elsőfokú rokonok közötti kapcsolatot jelent. Genetika szempontjából pedig a másod- és harmadunokatestvérek kapcsolata jelentéktelen többletkockázattal jár, mert már olyan alacsony a közös DNS szakaszok száma és hossza.
2022. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!