Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mik a legizgalmasabb családi...

Mik a legizgalmasabb családi ereklyéitek?

Figyelt kérdés

Mi a történetük? Honnan van? Mennyit érnek? Ha csak ismerősnél láttál valami nagyon tutit, az is érdekes szerintem, leírhatod. Kezdem én


Ükapám doberdón harcolt, 3 kitüntetést hozott haza, és a pipát amit szívott. Én szoktam néha használni ezt. Dédapám olimpiai dobogós és többszörös európabajnok sportoló volt. Az olimpiai érem és részvételi érem, plakát, oklevél megvan mind. Az európabajnoki aranyérmeket eladta, hogy állatokat, tehenet és hasonlókat vegyen belőle, mert amúgy amatőr volt, megvolt a saját munkája. Signum Laudist is kapott ezért a teljesítményért cserébe, de van például levél aláírva Hajós Alfrédtól, miniszterhelyettestől, stb. Gratulációk és meghívók vacsorákra, meg a díjak átadására. Dédmamámat még egy miniszterelnök is felkérte táncolni állítólag, de nem mondom meg, hogy melyik 😄😁. A korszakot már ennyiből ki tudja találni aki okos. Persze megvan képeslap amit az olimpiai faluból küldött, és levelek, újságok amiben a hírt lehozták, minden ilyen kincs. A sportklub igazgatója, ahol ő sportolt, térden állva könyörögne ezért a kollekcióért, hogy had vigye el és állítsa ki őket :DDD


És, az én tulajdonomban van egy magyar sportoló olimpiai oklevele, aki nem rokon, de az én dédapámnak ajándékozta ezt, mert sok segítséget kapott tőle. Őt sem fogom megnevezni, de többszörös európabajnoki győztes és dobogós, és több olimpiai érme is volt. Viszont mindenük elveszett, a házuk ki lett rabolva anno. Ez az egy oklevél maradt meg tőle valahogy, csoda folytán. Pontosabban ez egy műalkotás egy nagyobb rajz szerűség amin középen kicsiben ott a neve. Tudtommal az első 6 helyezett kap ilyesmit az olimpiákon. Nem túl ismert dolog, de egyszer ezt olvastam egy fórumon...


2022. júl. 25. 18:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a családi pisztoly.
2022. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Ejha. Milyen típus?
2022. júl. 25. 18:50
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Csak vicceltem sajnos senkik vagyunk.🙂
2022. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Ükapám kaszája, eredeti, csak a nyele meg a pengéje lett párszor cserélve. :-)
2022. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%
Ükapám Mercedes részvénye 1928 -ból van belőle 17 db épp a másik 3 gyűrött, de értékét nem vesztette el, hamarosan ha benéz hozzánk is a nélkülözés akkor eladok a gyűröttből 1, de kész vagyok akár a kettő beadására is.
2022. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
5 a pontjaid alapján úgy tűnik, hogy te az első és harmadik kommentelő vagy. Vagy tévedek? Amúgy nagyon király ez a részvény dolog
2022. júl. 25. 19:34
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
Tőlem független a korábbi hozzászóló/k.
2022. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Csak gyanús volt, hogy pont két pipa van, de akkor csak a véletlen :)
2022. júl. 25. 19:43
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagy antik tükrünk, szép faragott mestermunka. Generációról generációra öröklődik a családban, az 1700-as évekig vissza tudtam vezetni hogy ki kapta kitől, azelőttről semmi infóm. Ami a különlegessége hogy a faragott fakeret egyik sarka meg van pörkölődve, ami azokban az időkben történt vele, amikor még nem volt áram és gyertyával világítottak.

Fogalmam sincs mennyit ér, de egyszer egy biztosítós pasi járt nálunk még a kilencvenes években, meglátta és el volt ájulva hogy ez többszázezret ér, próbálta megvenni de ahogy akkor sem volt eladó, most sem az.

2022. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Fantasztikus. Akkor ér az többet is. Apámnak egy hatalmas könyvgyűjteménye van. Kiváló állapotú Britannica enciklopédia, nagy méretű könyvek tele fotókkal a himalájából meg hasonló, nem olcsó darabok. Ezek mind ajándékok biznisz partnerektől, szóval nem helikon zsebkönyvek. A teljes kollekciót lefotózta, és elküldte antikváriumnak, hogy mennyiért vennék meg. Tudod mit írtak vissza, hogy mennyiért vennék meg a több tíz, de talán több száz könyvet? Tízezer forint :DDD. Abból az enciklopédia kollekcióból, egy darab ér annyit kb. Röhögőfejeket küldött vissza nekik.
2022. júl. 25. 20:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!