Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire általános hogy a...

Mennyire általános hogy a gyerekek ahogy kb. a nagykorúsághoz érnek, gyűlölni kezdik a szüleiket? Szerinted hány % gyerek az, aki szó szerint gyűlöli a szüleit?

Figyelt kérdés

10%, 20% stb.


Kezdem azt hinni hogy ez a téma is olyan tabu volt eddig mint például a gyerek szülés, hogy szándékosan rózsaszín ködbe burkolják a keserű, kegyetlen valóságot.



#szülő gyűlölete, gyerek - szülő viszony
2022. aug. 6. 16:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez az a kérdéskör amit nem lehet és nincs értelme százalékolni. Mert mivel vagyunk előrébb azzal, ha 10% vagy 20%? Attól még aki nem utálja a szüleit ugyanúgy nem fogja aki meg igen az továbbra is fogja.
2022. aug. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdésfeltevő szülő, nem kellett volna gonosznak lenned a gyerekeddel, és akkor szeretne. Ennyi.
2022. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
2# Mi van??
2022. aug. 6. 17:06
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire általános, erre nem lehet válaszolni. Én nem tapsztaltam ilyet a környezetembe, de a válasz akkor sem 0%.


Szerintem nem a nagykorúsághoz van köze, aki utálja valamilyen okból a szüleit korábban is utálta 16-17 évesen is csak akkor nagyon nem tud mit csinálni. Amikor betölti a nagykorúságot már el is költözehet.

Persze vannak, olyan gyerekek akik megszöknek még korábban.

2022. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem általános. A szülő - gyermek kapcsolat a szülő nevelési elvein múlik. Szeretetben felnövő gyerek, csak úgy, ok nélkül nem kezdi el a szüleit utálni. Az nem valami kamaszkori betegség. A szülő helyében önismeretet gyakorolnék.
2022. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
5# Most nem az a kérdés hogy miért alakul így (nyilván jó okkal) hanem hogy vajon a családok hány százalékában vannak ilyen rossz viszonyok.
2022. aug. 6. 17:16
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt is tegyük hozzá az emberek változnak, nem csak a gyerek, a szülő is.


Én anyám elpazarolta az életét egy alkoholista mellett, egyedül maradt apám halála után, beütött nála a depresszió meg kapuzárási pánik.


Konkrétan egy teljesen más ember lett, úgy viselkedik közel 60 évesen mint egy hülye gyerek, gyerekesen, másokra nincs tekintettel.


Ráadásul a nagyszülőknél láttam a gyerek azért van, hogy ott legyen és minket szórakoztasson, ellásson, meghallgasson mert az a dolga gondolkodás ami kezd a saját szülőmnél is előjönni. És azt látom, hogy van egy ördögi spirál, hogy a szülő igyekszik visszarángatni magához a gyerekét.


Én is megkaptam a kérdést, nem e akarok haza költözni... 30+ éves felnőtt önálló, dolgozó emberként akar a halál...

2022. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyerekként gyűlöltem alkoholista "szüleimet" mert semmire vállaltak gyereket. Nem volt gyerekkorom. Alig vártam nagykorú legyek, aztán el is költöztem és végleg megszakítottam velük a kapcsolatot.
2022. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%

Továbbra is ott értelmetlen a kérdés, hogy nincs értelme %-ot vonni, mert semmit nem mond el egy %. Mert hiába mondjuk, hogy 10-20-50% attól se jobb se rosszabb nem lesz.


A környék sem mindegy, az emberek hozzáállása. Én elég proli helyen lakom, hát ahogy itt a legtöbb pronyó beszél a gyerekével, mintha egy utolsó állat lenne az az óvodás-általános iskolás. Vidéken ugyanez volt.


Egy jobb környéken ahol alapból tanultabb, értelmesebb emberek vannak teljesen más nevelési formákat látok.

2022. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy tedd fel a kérdést, hogy egyértelmű legyen. Szerintem nagyon sok család van, ahol nem értenek a gyermekneveléshez, semmiféle eszközt nem ismernek a tekintélyelvű "nevelés" (mert én azt mondtam-kezdetű viták) illetve a fizikai erőszakot alkalmazó, bántalmazó szülő. Ismerek olyan szülőt, aki mindig szidja a gyerekét, szegény lány pszichiáterhez jár, mert depressziós, és csak 12 éves. Igazából nem a gyereknek kéne járnia, hanem a szülőnek.
2022. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!