Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy törődjek a keresztlányomm...

Hogy törődjek a keresztlányommal ha valamiért neheztelnek rám?

Figyelt kérdés

Van egy három éves keresztlányom

. Én 25 vagyok. Az egyik unokanővéremé a kislány, akinek van egy nővére is (legyen Hanna)


Hanna állandóan az orrom alá dörgöli, hogy én szerinte nem foglalkozom eleget a kislánnyal, ha nem.hivnak, menjek én , legyek kicsit ramenősebb.


Nem látom sokat , ez igaz..mert sajnos a nagyszülők tartották egybe a családot , de sajnos pár éve elmentek, így az én szüleimnél karácsonykor és húsvétkor találkozunk. (Én már külön élek a párommal, egyszer kétszer hívtam őket , jöttek is de sose maradtak sokáig , meg jöttek a megjegyzések , hogy nem gyerekbarát a ház, csak mert a kislány beütötte a fejét véletlenül az asztalba).


Mindig vettem a kislánynak ajándékot , ha együtt van a család(évente kétszer ) , de sajnos a közös találkozások sosem jönnek már össze.

Én vendéglátásban dolgozom, hétköznap nekik nem jó, hétvégén pedig nekem nem .

Az elején kerestem telefonon unokatestvérem, de kicsit erőltetett volt már az egész, ő nem hív, a kislány szülinapjára sem, semmikor.


Hanna pedig állandóan megjegyzi előttük is ezt a helyzetet ami nekem kellemetlen.

Igazából bajuk nincs velem , mert rákérdeztem , erőszakoskodni nem akarok...


Szerintetek erőltessem ezt vagy hagyjam ? :/


2022. aug. 24. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hannának mi köze ehhez egyébként? Mert én úgy látom, itt ő a minden lében kanál. Ha annyira akarnák tartani a kapcsolatot, akkor egyrészt hívnának téged, másrészt elmennének hozzátok és ott viselkednének a megjegyzések helyett, hogy "nem gyerekbarát" az egyébként gyerekmentes ház.

Én Hannát állítanám le elsősorban, megmondanám, hogy köszönöm, hogy ennyire a szíveden viseled, de ezt majd mi intézzük.

2022. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, viszont ő nehéz eset...mindig második gyerekként volt kezelve , az anyjával sincs jóban és mivel pszichológiát tanult, azt gondolja ő mindent jobban tud. Kicsit akadekoskodó, sosem voltunk olyan jóban. Ő anno mikor 18-19 voltam elhalmozott mindenféle ajándékkal de hát a viszonyunk ettől nem lett jobb.

A lényeg, ő 200km-re él és néha elmegy a tesojahoz. Akkor viszont százával kuldi a képet a gyerekről és messengeren is csesztet ezzel. Ez már nekem kellemetlen hiába mondtam neki, jön a duma hogy hát de te vagy a keresztanyja nem foglalkozol vele...stb...én szerintem tettem lépéseket de most már nem tudom..

2022. aug. 24. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te is 200 km-re laksz a keresztlányod családjától?

Ilyen távolságból illúzió, hogy rendszeresen személyesen találkozzatok.

Ha meg a kislány szülinapjára sem hívnak, akkor meg mit várnak?


Szerintem a szülők lényegtelen formalitásnak gondolják a keresztszülő szerepét, és mivel távol lakó és a rokonsági fok szerint se túl közeli rokon vagy, egyszerűen nem akarják veled tartani a kapcsolatot.

Az pedig valóban bunkóság, hogy megjegyzést tesznek a lakásodra, mert beütötte a gyerek a fejét.


Kérdésedre válaszolva: ne erőltesd a kapcsolatot. A sz...keverő Hanna üzeneteit meg tiltsd le. (Nem vagyok járatos a közösségi oldalak rejtelmeiben, ha ezt nem lehet csinálni, egyszerűen töröld az ismerőseid közül.) Tipikus mérgező ember, ne engedd, hogy mindig elrontsa a kedvedet.

2022. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval..

Az is lehet hogy van gondjuk veled csak arra is parasztok hogy elmondják..

2022. aug. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"hétköznap nekik nem jó"

- Oszt' mír? Mi a kifogásuk erre? Majdnem ekkora a lányom, és sokszor találkozik rokonokkal hétköznap.


Nem értem, hogy akkor miért kértek fel keresztszülőségre...

2022. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát azt én sem értem miért kértek fel ha nem akarnak a gyerek életébe...csak évente párszor.

Persze akkor megy a szöveg hogy (pl..."Lilluska" ) menj oda a keresztanyádhoz......-.-" a tipikus olyan érzés amúgy amikor karácsonykor össze jön a "nagycsalád" akik amúgy nem is beszélnek az évben csak párszor de minden hú de jó..

2022. aug. 24. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, amit te szeretnél? Esetleg videóhívás úgy, hogy a kislány is ott van? Jobb híján ez megér egy próbát.

Ha viszont így neked is okés, akkor Hanna legyen takarékra téve. Nem ő az anya, se a keresztanya, szóval belepofázni se kell.

2022. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amugy mai világban ez csak oylan formai dolog általában.
2022. aug. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!