Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghalt a Nagynéném tudom...

Meghalt a Nagynéném tudom lehet furán hangzik de nagyon nagyon hiányzik hogy tudnám feldolgozni?

Figyelt kérdés
Eggyik legjobb barátom volt pedig 68 éves volt én meg még tini .Mindig is tegező viszonyban voltunk egyedül lakott sajnos megfulladt és 2 napig feküdt hallotan a házban többi nagyon morbid részletre nem térnék ki.Szinte minden második nap hívtam telefonon és nem vette fel a telefont de nem gondoltam roszra hiszen nem mindig tartotta naprakészen azt .Éppen meg akartam beszélni vele hogy hogyan fogunk érte menni Szilveszterkór erre most kedden csak hívott a lánya hogy meghalt és borzalmasan hiányzik nagyon nagyon imádtam mindig ha itt volt eggyut néztük a TV-t közbe röhögtünk vagy csak beszélgettünk vagy a fejére raktuk a parókát és azon nevettünk aztán az én fejemre szóval tényleg nagyon nagyon imádtam igazi barát volt és pont neki kellet meghalni... Hogyan dolgozzam fel? És kellemes ünnepeket mindenkinek!
2022. dec. 26. 05:04
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Természetes dolog az,hogy most fáj,de az idő múlásával változik ez.Ilyenkor gondolj arra,hogy ez az élet rendje,mindenki elmegy majd,őrizd meg az emlékét a szívedben,és gondolj arra,hogy az életnek mennie kell tovább nélküle is.
2022. dec. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Őszinte részvétem. Mi ebben a fura? Normális hogy gyászolsz. Ezen sajnos az idő segít majd csak, az csökkenti a fájdalmat.
2022. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog. Nekem is van idősebb barátom.

Nem a feldolgozáshoz adnék tanácsot, mert az nagyon egyéni dolog.

Inkább csak azt mondanám, hogy ezek nagyon különleges időszakai az életnek amikor valaki meghal. Valahogy ilyenkor nagyon közel tudunk kerülni hozzá, látni ki volt ő. Meg úgy egyáltalán is közel kerülni valami nagyon intenzívhez az életből, amit elfednek a hétköznapok.


Nem tudom mennyire vagy tini és mennyi kapcsolata volt neki rajtad kívül, de ha nagyobb vagy esetleg részvehetnél a búcsúztatás megszervezésében is. Nekem ez tovább tudta mélyíteni a dolgot. Megcsinálni a gyászjelentést, gondolkodni idézeted rá, képet választani. Esetleg értesíteni távolabbi rokonokat.

2022. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a jó kapcsolatnak az emléke is nagyon fontos támasz lehet a jövőben is, amihez visszafordulhatsz, erőt ad, töltekezhetsz.

Nekem a nagymamámmal volt ilyen szuper kapcsolatom, és nagyon sok év eltelt a halála óta, nem hiányzik most kevésbé, sőt! ahogy teltek az évek csak még jobban.

Gondolj a jó élményekre, a nevetésekre, a dolgokra amiket tőle tanultál, vele éltél át, légy érte hálás, figyelj, ápold azokat a kapcsolatokat amiben hasonlóan jól érzed magad :)

2022. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell "feldolgozni". Meg kell gyászolni.
2022. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak az idö fog valameylest segiteni
2022. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!