Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha megszületik az unokahúgomná...

Ha megszületik az unokahúgomnál a kisbaba, az unokabátyámnak gratuláljak, hogy nagypapa lett? Nem hinném, hogy jó ötlet lenne az unokahúgomnak közvetlenül, hiszen elhidegültünk hosszú évekre.

Figyelt kérdés

Előzmények: nem láttam a felnövekedését. Minden csak a "pénzről", a vagyoni helyzetről szólt az egész rokonságban.


A belső értékeket is inkább anyagiakban mérték, amivel sosem akartam azonosulni. Már 11 éves koromban elhatároztam, hogy a túl harsány megnyilvánulásokat kerülni fogom.


Állítólag a jövő hónapban érkezik az újszülött. Az unokahúgom férjét egyáltalán nem ismerem.



#tartalom és felszín összhangjának hiánya
2023. júl. 25. 07:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Olyan képeslapra gondoltam, hogy a "társadalmi illem/illendőség kedvéért" stb. Valószínűleg ez túl száraz és tényközlő lenne gratulációnak.


Jókívánság, de mégsem engedném meg a túl közeli bizalmaskodást.

2023. júl. 25. 07:38
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Ha nem tartjátok q kapcsolatot, felesleges bárkinek is gratulálni
2023. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges.
2023. júl. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Unokabátyámmal nem romlott meg a viszony véglegesen a legutóbbi jelek szerint. El voltam foglalva 2019. augusztusáig.


2021. márciusától több-kevesebb rendszerességgel érdeklődött a sorsom alakulásáról. COVID miatt volt bizonytalan főként a találkozó.

2023. júl. 25. 07:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha találkoztok, gratulalsz. Nem kell kepeslap
2023. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Akár telefonon képeslap nélkül. Végülis nem neki született gyereke hogy gratulálj. Ugyanannyira a te rokonod is az a gyerek mint az övé, neked ki gratulál? A közös unokatesó gyereke.
2023. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
felesleges ha ugy se szoros a kapcsolat.
2023. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6!


A kérdező nagybatyjanak a lánya az, aki szülni fog. Neki az unokája lesz.

2023. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyat írnál rá, mint az első kommentben írtál inkább ne küldj semmit, még az is jobb.
2023. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Alapból fölösleges gratulálni ahhoz, hogy valaki szaporodott.
2023. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!