Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem volt ez elég...

Csak szerintem volt ez elég durva kijelentés? Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Ma anyósoméknál voltunk ebédelni, gyerekek, sógornők, unokák stb..

Sógoromnak új párja van, a nőnek van egy kisfia az előző kapcsolatából (autista/ADHD-s kisfiú nem tudom pontosan.)

Lényeg annyi, hogy ezekről a problémákról volt szó, anyós nem tudja, hogy az új menyének a kisfia "beteg".

Elég hosszasan beszélgettünk különböző mentális problémákról, majd anyós ezzel a mondattal zárta a beszélgetést: " Ez az ADHD egy új megfogalmazás arra, ha valakinek bolond a gyereke.

Itt megfagyott a hangulat, az új menye szeme kikerekedett és nagyon elszomorodott. Mondani sem kell, onnantól mind csendben voltunk, párom és sógoromn is rászólt anyósomra, hogy nem ilyen 2 pólusú ez a dolog, de ő hajthatatlan volt az álláspontján.

Négyszemközt beszéltem a sógornőmmel, hogy ne vegye magára, elég szemellenzős az anyósunk, megköszönte, hogy legalább mi normálisan állunk hozzá, de fél így bemutatni neki a saját kisfiát.

Mennyire érdemes ebbe belefolyni?

Nem akarok haragot az anyosommal de azért az nonszensz, hogy lebolondozza más gyerekét.

(Az autista kisfiú nem volt jelen, az édesapjánál volt)



nov. 19. 21:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

"nem akarok haragot"

Miért is? Tehát az rendben van, hogy ő bánthat másokat a szavaival, de ha harag lenne, na azt már nem tudnátok kezelni. Sajnos nincs érzelmi intelligencia nálatok. A nő, ha van esze, kiszáll a családból már az elején.

nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Igaza van a vénasszonynak
nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem, tényleg durva volt.

(Nekem a mostohatestvérem autista és mikor lebolondozzák én mindig elmondom, hogy nem bolond, hanem ez egy betegség.)

Az anyós véleményét nem biztos, hogy meg lehet változtatni, de a sógornődet támogathatod, hiszen te már tudod, hogy milyen az anyós..

nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
11%
3, attól még bolond is nem? Az hogy beteg csak egy szebb körülírása annak hogy bolond autista
nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
80%

1. Neked egyáltalán nem érdemes ebbe belefolynod.


2. Az anyósod nem tudta, hogy az új menyének ilyen a gyereke. Ha tudta volna, talán diplomatikusabban fogalmazott volna.


3. Valóban durva a megfogalmazás, de végül is... mit tudott volna rá még mondani? Vagy sajnálkozhatott volna, hogy jaj hát ez micsoda csapás, vagy azt mondja, hogy semmi baj nincs ezzel, ő is ugyanolyan gyerek-csak ez utóbbi sajnos nem igaz.

nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Én ezzel nem értek egyet. Csak a mostohatestvéremből tudok kiindulni, más autistát nem ismerek (Bár az tény, hogy vannak fokozatai). Nagyon szeretnivaló természete van, semmi rossz szándék nincs benne, csak van néhány furcsa szokása. De ettől nem mondanám bolondnak. Azt mondanám bolondnak, aki ön/vagy közveszélyes. (Tehát akik olyan állapotban vannak, akiket bolondok otthonába kéne zárni, de egy autista nem ilyen). Szimplán csak kicsit másabb az átlagnál.
nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Ilyennek kell elfogadni az öreglányt. Tényleg tahóság azért így beszélni. Az én apám nyers, verbálisan durva ember volt, de még ő is csak úgy beszélt volna az ilyesmiröl, hogy nem normális, nem úgy, hogy bolond. Meg hozzátette volna, hogy szerencsétlen gyerek vagy szegény gyerek.

A bolond amolyan lenéző megfogalmazás, mintha tehetne róla a gyerek.

nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
44%
Egyszerűen bunkó az anyós, erre nincs más szó.Én igenis biztatnám sógornődet hogy merje neki bemutatni itt az egyedüli személy aki kellemetlenül fogja magát érezni az az anyósod..
nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Négyszemközt figyelmeztessétek az anyóst, hogy legalább a menye előtt ne beszéljen így. Idős embert megváltoztatni nem tudsz, viszont akinek ténylegesen van valami kevéssé ismert betegsége, az értékeli, ha legalább egyvalakinek nem neki kell elmagyaráznia.
nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
#4 Kérlek tanulmányozd át, az autizmus spektrumzavart, illetve az ADHD-t mint mentális betegséget, ha ez megvan, akkor már azt a konklúziót talán le tudod vonni, hogy nem feltétlenül jár együtt azzal, hogy "bolond" (ahogy egy tahó írná), vagy "szellemi fogyatékos" csupán egy mentális probléma, ami az autizmus esetében nem is betegség, ha nem jár együtt más problémával, ezáltal nem is gyógyítható. Az ADHD pedig egy gyógyszerekkel, és terápiával nagyon szépen kordában tartható betegség. Kicsit gondolkozz, vagy tájékozódj mielőtt írsz.
nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!