Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak ilyenkor?

Mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ma egyik rokonunk meghívott minket egy kis összejövetelre. Kártyáztunk. Szórakoztunk. Viszont annak a bizonyos rokonomnak a 80 körüli édesanyjával elmezdtem beszélgetni. Szóba jött az, hogy ha tehetném hova mennék el nyaralni. Én nekem régi álmom az, hogy kiutazzak Japánba. Erre a válasza: "Ha, álmodik a nyomor!" ez fájt, mintha nem hinne bennem, hogy egyszer tényleg gyűjtök annyi pénz, hogy kijussak oda. Előttem az élet. És ebben az egészben az fájt, hogy amikor mások is bekapcsolódtak a beszélgetésbe, hogy ők hova szeretnének kimenni, akkor nekik nem mondta ezt. Mellesleg hozzáteszem, hogy annak a bizonyos rokonomnak az anyja már volt külföldön. Amikor a szüleimnek elmondtam ezt, akkor azzal jöttek, hogy próbáljak meg nem foglalkozni vele, mert ő ilyen személyiség " ami a szívén az a száján" ezzel viszont az a baj, hogy akkor amikor mással beszélt erről a témáról, akkor nem volt ilyen velük.

Nem értem, hogy miért kellett ezt.



febr. 17. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem kéne mindenen ennyire felszívni magad. Én simán röhögnék rajta egyet. Japán drága és messze van ezért mondta, nem azért mert egy szerencsétlen hülyének gondol.
febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ne vegyél fel ilyeneked magadra. Valószínüleg azért mondta, mert még a legolcsóbb iroda is 1,5 milla körül kínál utat a viragzás idején. Míg gondolom a többiek olyan célt mondtak ami egyszerübb. Ha azt mondta volna, hogy ahhoz sokat kell gyűjtened azon is besértődtél volna.
febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ezen megsértődni! Én sokszor a saját vágyaimmal kapcsolatban is használom ezt a kifejezést és nem azért mert hülyének tartom magam, vagy nem hiszek magamban, csak egyszerűen azért, mert jelen pillanatban bizonyos vágyaknak a feltételei még nagyon messzinek tűnnek és sajnos benne van a pakliban, hogy nem sikerül megvalósítani.

Most akkor sértődjek meg magamon?

febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nincs tisztában anyagi helyzeteddel és lehetőségeiddel (sőt, a mai világbeli lehetőségekkel sem) igazán a 80 éves néni...

Az ő idejében ez valószínűleg elképzelhetetlen távolságot jelentett és az is lehetséges, hogy a többiek nem ilyen messzi országot neveztek meg külföldi utazási célként.

Az életben meg kell tanulni, hogy csak bizonyos emberek véleménye érintsen meg, mert ha mindenki véleményét magadra veszed, akkor manipulálható vagy.

febr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még ha rosszul is esett, tök értelmetlen utólag is ezen rugózni. Nyilván, ahogy írtad, ha ez a vágyad, gyűjtesz, és később el tudsz majd utazni oda.
febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Sose értem, hogy emberek miért foglalkoznak a lehúzó rokonaikkal. Pláne ha öreg, akkor el szoktam ezt intézni annyival, hogy demens már szegény, nem tudja mit beszél, oszt megyek tovább.
febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Öreg emberrel mit foglalkozol?


Azok úgyis mindig mindent jobban tudnak. Én megrántom a vállam és ennyi, de ha nagyon tahó, akkor egyszerűen NEM beszélek vele.

Pláne nem személyes dolgokról, mert semmi köze hozzá.

febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Vén hülye. Szóba sem kell ezekkel állni.
febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
42%
Ilyenkor azt kell mondani, hogy ne magából induljon ki. Ha neki nincs már sok lehetősége, ne gondolja, hogy neked sincs. Vén szenilis hülye amúgy.
márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!