Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes emberek miért akarnak...

Egyes emberek miért akarnak ennyire megfelelni a rokonaiknak, mint amit a Next top model Hungaryban láttunk?

Figyelt kérdés

Amikor valaki szakmát választ, ha nem tetszik a szüleinek vagy a párjának, pl modellkedés.

Aminek része lehet pl egy hiányos öltözet?


Miért gondolja bárki is, hogy ő a rokonainak elszámolással tartozik ezért?


Szerintem a család akkor szerető, ha támogató, legyen az szülő vagy párkapcsolat.


Nyilván legális kereteken belül.


Aki pl nem tudja elfogadni, hogy a párja modell, színész vagy bármi olyan szakmában dolgozik, ahol meztelenség van vagy intim közelségbe kerül másokkal, az nem legyen kapcsolatban ilyen emberrel.


Szülőknek sem tartom normálisnak, ha valaki a felnőtt gyereke döntéseit, választását nem képes elfogadni.


Párkapcsolatot nem is tudnék elképzelni olyannal, aki nekem megmondja mit csinálhatok vagy szorongásban kell élnem amiatt, hogy ő mit gondol.


És ha a szüleim nem tudnák elfogadni, nem tartanám velük se a kapcsolatot.


Ti mit gondoltok erről?


máj. 8. 15:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10


Számomra az nem szerető, ahol a gyerekem reszket attól, hogy mit fogok gondolni róla, hanem megfelelési kényszeres, ami nem egészséges.


Párkapcsolatnál általában a féltékenység szokott felmerülni, ami szintén számomra nem egy pozitív dolog, hogy nekem a páromtól kell tartani, hogy mit gondol a döntéseimről.

Általában a kontrollmániás emberek sajátja a féltékenység.

máj. 9. 23:31
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
11-es, a szövegértéssel nagy problémáid voltak már általánosban is, igaz??? Ez látszik, szóval tök mindegy, mit mondunk, mert nem fogod fel.
máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, ugye, tudod, hogy az ilyen műsorokban elhangzó/látható dolgok 99%-ban megrendezettek?
máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#12


Nekem nincs szövegértelmezési gondom, nálad viszont beakadt a lemez úgy látom!


Nem sikerült megérteni, amit írok.


Én a gyerek nézőpontjára hegyeztem ki a kérdést, nem az az a lényeg, hogy a szülőnek mi a véleménye, hanem az, hogy ettől a gyerek hogyan érzi magát.


Pl lehet valakinek erkölcsileg ez nem fér bele vagy vallásos és azért, ezzel nincs gond.

Viszont azzal már van baj, hogy valaki mások véleménye miatt fél.

Ugyanis neki is lehet véleménye, ami miatt joga van nem rosszul éreznie magát!


Igen, nekem nincs gyerekem, de ha lenne nem szeretném sosem, hogy sérült önértékelése legyen és nekem akarjon megfelelni, hogy én mit gondolok.

Ha kéri a véleményemet elmondom, de a döntést neki kell meghoznia az életéről és nekem abban támogatnom kell.

Számomra ezt jelenti a feltétlen szeretet.

máj. 10. 09:20
 15/15 anonim ***** válasza:

Sok gyerek attól lesz sérült, hogy mindent ráhagynak, és egy elkényeztetett, az életben nem boldoguló felnőtté válik. Mivel az egész gyerekkora arról szólt, hogy amit kitalált, megcsinálta, és a szülei megvédték a következményektől. De mikor felnő, onnantól a következmények már túlnőnek a szülők lehetőségein, a gyerek meg vagy börtönbe kerül, vagy a gyerekkori "mindent szabad"-ot követő állandó kudarcok miatt öngyilkos lesz.

Én már mindkettőre láttam konkrét példát az ismeretségi körömben.

máj. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!