Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Keresztelőre pár hónapos...

Keresztelőre pár hónapos gyereknek milyen ajándék lenne jó?

Figyelt kérdés

A párom keresztszülő lesz, ne kérdezzétek miért, mivel ő maga megkeresztelve sincs. A testvére gyermekének a keresztelője lesz, tehát közeli rokon.


Milyen ajándékot illik/szokás adni?


Bibliát, keresztet és hasonló vallásos tárgyakat nem szeretnénk, mert sem mi, sem a szülők nem különösebben vallásosak - a keresztelő csak azért van igazából "mert egy gyerek ne legyen hitetlen/vallástalan". Személy szerint elítélem ezt a gondolkodást, de ez van. Szóval milyen dolgot lehetne adni egy egész pici gyereknek, aminek esetleg később hasznát veszi, és nem sok/kevés egy keresztelőre?


Az ötleteket előre is köszönöm!


2013. máj. 19. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ékszert is vehettek, nem muszáj keresztnek lenni, tesóm egy aranyláncot kapott állatfigurás medállal.

Vagy vehettek valami fejlesztő játékot. De a legegyszerűbb megkérdezni a szülőket, lehet hogy egy komódot szeretnének vagy akármi.

Nem tudom mennyit szántok rá, de ez szerintem klassz és később használni is tudná.

[link]

2013. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy ékszert nem szeretnénk!


A pénz nem kérdés tárgya, mindegy, mennyibe kerül.


A szülők azt szeretnék, hogy meglepetés legyen:)


Konkrét használati tárgy - bútor (pl. etető, stb.), ágynemű és ilyesmik nem kellenek, mert ők elég tehetősek, és maguknak szeretik megvenni, ráadásul a lehető legdrágábbakat.


A kincsesláda nagyon aranyos :)

2013. máj. 19. 17:41
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is keresztelőre készülünk a párommal. Mi ékszert nem akartunk venni neki, mivel nyakláncot/karkötőt kinövi hamar, s teljesen értelmetlennek találom. Kisfiúról van szó egyébként.

Szóval mi játékot vettünk.


[link]

2013. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nálunk is kisfiúról van szó :)


Esetleg fogtartó dobozra gondoltunk még, az milyen lenne?:)


Bármilyen ötletnek örülünk amúgy, minél több a válasz, annál jobb:)

2013. máj. 19. 17:49
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülő megveheti a keresztruhát (fehér, csodaszép ruhácska, sapival, kiscipővel), de az meg lehet a szülőknek nem felel meg. Más ruhát felesleges mert a szülőnek ugyancsak nem tetszhet, én úgy vagyok hogy a ruhákat inkább a zsülő vegye a gyereknek, inkább használati babaápolási cuccokat szoktam ilyen esetekben venni kisbabának.(pelus, fürdető, krémek, popsitörlő) de az meg keresztelőre elég cink. Lehetne vmi egyedit a gyerekszoba falára, ami mindig ott lesz neki, és esetleg a későbbiekben fogja csak értékelni.
2013. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A keresztruhát már megvették a szülők sajna.
2013. máj. 19. 17:54
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Nálunk is az anyuka vette meg a ruhát, de én mondtam neki, hogy majd kifizetem.Illetve a papnak is kell fizetni. Egyszer azt hiszem 5000-et, egyházi adó félét, plusz amit borítékba ad neki az ember. Most hallottam én is ilyenről, de ez a szokás, elvileg.


Szóval mi a ruhát, papot fizetjük+ azt az ajándékot vettük, amit linkeltem.

2013. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a templomi felajánlást szokták a keresztszülők átvallani és mellé valami jelképes játékot.



Én fotó albumot vennék, amibe a keresztelős képeket lehet tenni.

Nekem ez a nagy kedvencem, teljesen egyedi rendelhető.

[link]

2013. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi adó felét? Azt a keresztszülő maga után fizeti minden évben, nem? Vagyis hátha nem válásosak akkor nem.
2013. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve mikor keresztszülő lettem, szintén megvolt mindene a gyereknek, így egy játékot kapott, és egy lekötött bankszámlát, ami kamatozik 18 éves koráig.
2013. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!