Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unoketestvéremnek ma...

Az unoketestvéremnek ma született meg a fia, a fia nekem kicsodám? AZ UNOKATESTVÉREM FIA!

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2013. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, az unokatestvéred fia. Majd a te gyerekednek lesz a másod- vagy harmad-, vagy "sokad unokatestvére", attól függően, hogy ti első unokatestvérek vagytok-e (tehát ha valamelyik szülőtök a testvérpár, akkor ti elsők vagytok, a gyerekeitek másod unokatesók lesznek. Ha valamely nagyszüleitek voltak testvérek, akkor a szüleitek első unokatestvérek, ti másod-, a ti gyerekeitek harmad-, és így tovább.)
2013. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


elemezd ki :)

2013. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%
Nem vérrokonod. Az unokatestvéred gyereke. Ennyi.
2013. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok, mielőtt bezavarna az első által linkelt kérdés:

Az unokaöcséd vagy unokahúgod a te testvérednek a gyermeke, és te a nagynénje, nagybátyja vagy, legyen bármilyen korkülönbség is köztetek. Az unokatestvéred pedig az, akivel valamely felmenőitek testvérek (voltak), helytelen erre használni az unokaöcs/unokahúg kifejezéseket, mert az más.


Kései gyerek vagyok, ezért osztálytársam volt két olyan lány is, akinek az anyja az unokatestvérem, sőt, több unokatestvéremnek idősebb gyereke van, mint én. Ettől még a nálam egy jó húszassal idősebb az unokatesóm, a gyereke pedig a kortársam, aki az én gyerekemnek lesz unokatesója (már sokadik, mert én is a harmad unokatesója voltam minkét osztálytársam anyjának, viszont aki idősebb nálam két évvel, annak az anyjával első unokatestvérek vagyunk)


Ahogyan a legidősebb testvérem legidősebb gyereke is akkor született, amikor én még csak 8 éves voltam, ettől még én vagyok a nagynénje, ahogy ő az unokaöcsém. A kor nem számít, csak a családi fokozat.

2013. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Természetesen vérrokona, hiszen van közös ősük. (Legfeljebb nem egyenesági rokonok, talán erre gondoltál?)
2013. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

#4 már hogyne lenne vérrokon!


a kérdező oldaláról 2. szinten, a született gyerek oldaláról harmadik szinten közös az ős (a százalék kiszámításához lusta vagyok)

2013. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én csak unokatesóként emlegetem őket is. Végül is mindegy. Így is úgy is sok időt töltök a legkisebbel.
2013. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

AZ UNOKATESTVÉRED FIA!


Bakker, ha nem ordítanád, talán észrevennéd, hogy igen, az unokatestvéred fia.

2013. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Unokaöcséd. Más szó nincs rá.
2013. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!