Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti bele egyeznetek ebbe?...

Ti bele egyeznetek ebbe? Hogyan oldjam meg ezt a gondot?

Figyelt kérdés

A sogornom tavaly rank hagyta a fiat 3 honapra amig o elment dolgozni kulfoldre.

A fia 7 eves most es nagyon rossz es neveletlen.

Most kezdi az elso osztalyt es az anya a ferjemnek a huga most megent el akar menni kulfoldre 3 honapig es a fiat rank akarja hagyni.

Tavaly is nehezen birtam vele,mert nagyon akaratos,ha nem az van amit o akar oda vagja magat a foldhoz,nagyon vallogatos,az oviba is egy kesz remalom volt,de most hogy elso osztalyos lessz gondolom meg roszabb lessz.

Tavaly 1ft nelkul hagyta rank a fiat,mindent mi vettunk neki,kezve gyogyszerektol is mert volt egy 2 het amikor nem ment ovi-ba mert nagyon beteg volt.

A sogornommel mi nem egyezzunk egyaltalan,engem lehord mindennek,de hogy pesztraljam a fiat na arra jo vagyok.

Amikor tavaly haza jott meg se kerdezte,hogy ha tartozik e nekunk valami penzel,amiert 3honapig tartottuk a fiat,hanem inkabb a baratnokkel elszorakozta.

A sogornom elvalt no,es a fiat is leany anya kent nevelte.

Kihasznalja a ferjem josagat mert tudja,hogy a ferjem nagyon szereti a fiut,es eppen ezert tudja jol hogy majd a ferjem nem fogja elhanyagolni a fiat.

De nekem nem esik jol,hogy engem elhord mindennek,de ilyen helyzetben jo vagyok neki.

Rosszul esett tavaly is amikor haza jott,es mi a ferjemmel egy nagy anyagi problemaval kuzkodtunkes a sogornom meg annyit se kerdett meg tollunk,hogy ha tartozik e esetleg nekunk valamivel,nem hogy megkerdezze,hogy ha segithet nekunk penzel.

Olan tipikus eset a sogornom,akinek amikor nincs penze,akkor kunyeral es jo az ember neki,amikor pedig van penze akkor meg nem is ismeri az embert.

Ti hogyan kezelnetek ezt a helyzetet?


2013. aug. 31. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy sem kezelnèm. Az ő gyereke oldja meg. Az első osztály azért nem egy sètagalopp küszködjön ő a gyerekkel kit èrdekel. Nem a te felelőssèged az, hogy ő miből él meg ès ezalatt hovà teszi a fiàt. Màs is megoldja, meg fogja ő is. Mondom ezt a tènyek tükrèben, hogy veled hogy viselkedik. Èn nem lennék pótanyuka, csakhogy ő neki könnyebb legyen.
2013. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De az abaj,hogy a ferjem nagyon szereti az fiut,es eppen ezert,hogy ne ehezzen,majd a gyerek,inkabb magunkhoz vesszuk.

De en fogom megszivni,mert en leszek a gyerekkel,es nem a ferjem.

Reggel biztos en vinnem iskolaba es az uzsi-t is en tennem,mint tavaly volt.

Ami meg most a legroszabb az hogy most kezdi az elso osztalyt es akkor mar komolyan le kell vele ulni es tanulni,irni stb...nem mint tavaly amikor is csak haza jott az ovi-bol es meset nezett,vagy jatszott.

2013. aug. 31. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszintén én úgy látom neked nem nagyon van beleszólásod a dologba. A férjed úgy is elvállalja a gond meg a tiéd.

Csakis a férjeddel tudod ezt megbeszélni, hogy esetleg mégse, vagy ha mégis kéjetek ért pénzt. Ha belemegy jó, ha meg nem akkor neveled a gyereket, vagy megszöksz

2013. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kezd azzal hogy ezt mint igy ahogy van elmondod a sogornödnek is. Aztán elmondod a férjemnek is. Ne hagyd magad.
2013. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Megmondod a fèrjednek hogy te ràd nem vàllal semmit, mert te nem nyűglődsz a màs gyerekèvel ès kèsz. Vagy kèrj èrte pènzt. Ingyen ne vàllald. De ezt a pàroddal beszèld meg.

2013. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Nem fogom hagyni magamat!!!

2013. aug. 31. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne is!:)

Nem csinálnék neki semmit, oké, jöhet a gyerek, de én nem főzök, mosok, takarítok rá, oldja meg az apja. Kész. Nem vagyok a csicskása.

2013. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ülj le és beszéd meg a férjeddel. Ha már elvállaltátok akkor mondjuk nem mondjátok vissza de közöljétek, hogy legalább havi 20 ezret+ családit adjon a gyerekköltségére és ez volt az utolsó alkalom.
2013. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy felelősség. A gyereknek most, amikor először megy iskolába nagyon nagy szüksége van az anyjára.

Ez az első év alapozza meg az összes többit. Azt, hogy hogyan viszonyul majd a tanuláshoz, hogy később milyen eredményei lesznek.

Ez nem csupán csak "vigyázás" a sógornő gyerekére.

A sógornőd egy felelőtlen alak lehet.


Ilyen körülmények között aztán végképp nem vállalnám.


A férjed meg olyan feladatokat vállaljon el, amit neki kell végrehajtania.


Ha korrekt lenne, azt mondaná a testvérének: nagyon szeretem a kisfiadat, de mivel a feleségemre hárulna minden teher, csak rá tartozik, ő mondja meg, hogy vállalja, vagy sem.

2013. szept. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na megbeszéltétek? mire jutottatok?
2013. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!